dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie Wybór firmy budowlanej praktycznie

    Praktycznie bo o teorii już tu czytałem. Chodzi o to że po wytypowania tych 3 do 5 ekip trzeba ich zapytać o wycenę. Jak to praktycznie się robi? Moja budowa, projekt obejmują trzy budynki(mieszkalny, garażowo-magazynowy i stajnie). Grube te papierzyska jak trzy razy książka kżyzacy. Firma budowlana musi ten kosztorys na jakieś podstawie zrobić. Nie wiem. Mam im pożyczyć jeden egzemplarz? Jaką mam pewność że wróci do mnie wogole lub nie zostanie uszkodzony. Już ze starostwa otrzymałem jeden egzemplarz z uszkodzonymi ostatnimi stronami (zauważyłem niestety w domu). Pokserowac to jakoś? Tylko co? Bo ogólna parametry typu powierzchnia zabudowy, użytkowa czy dachu to chyba za mało?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Raczej całość, poza mapkami, stroną tytułową, kopiami uprawnień, itp.

  3. #3

    Domyślnie

    To zależy czy ekipy sa do kopleksowej budowy do stanu np. Deweloperskiego czy od etapów. Jak np ekipa jest od murarki to robisz ksero tego etapu, do dachu to robisz ksero wszystkiego co dotyczy sie dachu itp.
    Pozdrawiam
    Katka

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Tak czy siak trzeba zkserowac całość bo prędzej czy później będzie potrzebna. Prawie 400 stron

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Lepiej było zamówić dodatkowy egzemplarz projektu. I miał byś problem z głowy.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Teraz już to wiem.
    Powiedzcie ile czekaliscie na wycenę SSO?
    Rozeslalem hurtem prawie dwa tygodnie temu i ani jedna wycena nie wpłynęła. Nerwa już mam

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Kto dzisiaj ma czas i ochotę odpowiadać na rozsyłane hurtem zapytania, jak roboty na dwa lata do przodu.,..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris2682 Zobacz post
    Rozeslalem hurtem prawie dwa tygodnie temu i ani jedna wycena nie wpłynęła.
    Trzeba dzwonić i dopytywać, bo bez nękania nie chce się im wyceniać.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris2682 Zobacz post
    Teraz już to wiem.
    Powiedzcie ile czekaliscie na wycenę SSO?
    Rozeslalem hurtem prawie dwa tygodnie temu i ani jedna wycena nie wpłynęła. Nerwa już mam
    i z pewnoscia jeszcze nawet nie w ukrytej albo zadac sobie trud, zeby napisac do kazdego, zadzwonic, pogadac, tylko "z gorki na pazurki" kopiuj 20 maili ze stron i wyslij hurtem... no to zostales potraktowany w taki sam sposob w jaki Ty potraktowales.
    Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie...
    Zazwyczaj na takie zapytania sie wcale nie odpowiada, albo tak samo na skroty "z grubsza" i do tego cene sie wali taka , zeby sobie klient poszedl dalej wysylac 20 maili "do wszytskich"
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    i z pewnoscia jeszcze nawet nie w ukrytej albo zadac sobie trud, zeby napisac do kazdego, zadzwonic, pogadac, tylko "z gorki na pazurki" kopiuj 20 maili ze stron i wyslij hurtem... no to zostales potraktowany w taki sam sposob w jaki Ty potraktowales.
    Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie...
    Zazwyczaj na takie zapytania sie wcale nie odpowiada, albo tak samo na skroty "z grubsza" i do tego cene sie wali taka , zeby sobie klient poszedl dalej wysylac 20 maili "do wszytskich"
    Tragiczne jest to co napisałeś!
    To znaczy, że inwestor ma ślęczeć godzinami nad pisaniem wiadomości do WIELCE SZANOWNYCH FIRM BUDOWLANYCH, bo inaczej go oleją
    To xxl wiek i wiadomo, że każdy sobie ułatwia sprawę przez kopiuj -wklej....ciekawi mnie czy Ty tak nie robisz?
    Czy nie wysyłasz czasem gotowych odpowiedzi lub formułek?
    To nie jest brak szacunku, tylko wykorzystywanie możliwości jakie daje nam cywilizacja.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 07-08-2018 o 13:58

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    A najzabawniejsze jest, gdy firmy umieszczają na stronie formularz kontaktowy, zachęcają do przesłania rzutów, gwarantują wycenę w ciągu X dni, a potem cisza. Strasznie to nieprofesjonalne. Na szczęście nie wszyscy tak działają.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja wolałam zrobić tak jak pisze @fighter - zadzwonić, pogadać, spotkać się i dopiero wtedy podjąć decyzję co dalej.
    Rozumiem że dziś ludzie są zapracowani, zabiegani i nie mają zbyt wiele czasu ale... budowa domu to zbyt poważna inwestycja, żeby odbębnić ją i zamknąć temat. Nie wiem, może podchodzę do tematu zbyt uczuciowo ale to w końcu MÓJ DOM...
    A tak poza tym to lubię rozmawiać z ludźmi a o budowie mogłabym dyskutować dluuuuugoooo
    Może to też jest jedna z przyczyn dlaczego tak a nie inaczej

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Tragiczne jest to co napisałeś!
    To znaczy, że inwestor ma ślęczeć godzinami nad pisaniem wiadomości do WIELCE SZANOWNYCH FIRM BUDOWLANYCH, bo inaczej go oleją
    To xxl wiek i wiadomo, że każdy sobie ułatwia sprawę przez kopiuj -wklej....ciekawi mnie czy Ty tak nie robisz?
    Czy nie wysyłasz czasem gotowych odpowiedzi lub formułek?
    To nie jest brak szacunku, tylko wykorzystywanie możliwości jakie daje nam cywilizacja.
    Ale to co napisałeś można od razu odwrócić.
    A co to wielki szanowny Pan inwestor kliknie 20 maili i w 20 firmach 20 osób kosztorysantów ma siedzieć, liczyć i wysyłać ? Najlepiej w formacie ujednoliconym? I sobie inwestor wybierze tego co będzie 1.300 na całym budynku tańszy?
    Szacunku trochę do drugiej osoby... Twoj nick jednak nie jest przypadkowy widze, czy Ty zdajesz sobie sprawe ile to jest pracy przeliczyc i skosztorysowac bez bledow caly projekt? w ktorym i tak nie ma wszytskich szczegolow? to jest od kilkanascie / kilkadziesiat nawet godzin pracy dla jednego czlowieka.
    Poza tym w przypadku generalnego wykonawcy - a o tym tutaj mowa, to taki "slub" z firma na najblizszy minimum rok. w tej relacji musi byc "chemia", nie kazdy sie dogaduje z kazdym. i warto porozmawiac, poza tym w rozmowie nawet telefonicznej da sie wylapac mnostwo dodatkowych, niepisanych informacji... jedna z najistotniejszychdla inwestora jest to, czy firma wogole podola zadaniu, czy zna odpowiedzi na pytania, czy nie kreci i nie mowi ogolnikowo.
    w druga strone tez to dziala - wiadomo na co sie przygotowac, bo inwestorzy tez bywaja rozni .. a po co sie meczyc ze soba, ani to przyjemne dla jednej, ani dla drugiej strony.

    Dom to nie kanapka w mcdrive... ze w sumie jak nie bedzie musztardy to tez da sie zjesc...

    I nie zakładaj jak odpisuje i jak się komunikuje .. są części wspólne wprawdzie ale ode mnie zawsze wychodzi indywidualna, bardzo szczegółowa wycena dla każdego.
    To praco i czasochłonne, ale jak widzę że jestem 1 z 20 na liście mailingowej - nie odpowiadam wcale .
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 07-08-2018 o 20:23
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  14. #14

    Domyślnie

    Dokładnie. Uważam, że takie hurtowe wysyłanie zapytań to jak sms na święta wysłany do wszystkich jak leci.
    Ja jak wysyłałam zapytania, bo też to robiłam, najpierw dzwoniłam, omawialiśmy pokrótce projekt, zakres prac a potem na podstawie rozmowy
    wysyłałam maila z projektem.
    Odpowiedź dostałam od wszystkich 4 , do których wysłałam zapytanie.
    Uważam, że ważna jest jeszcze pora roku. Gdy właściciel firmy pracuje również na budowie to po 10h pracy na zewnątrz nie dziwię się mu, że nie ma siły na odpisywanie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris2682 Zobacz post
    Teraz już to wiem.
    Powiedzcie ile czekaliscie na wycenę SSO?
    Rozeslalem hurtem prawie dwa tygodnie temu i ani jedna wycena nie wpłynęła. Nerwa już mam
    A może by tak najpierw podzwonić. Skąd wiesz, że oni w ogóle chcą robić u ciebie? Tobie też nie zależy jaka firma byle wycena była dobra? Jak już tu zwrócili ci uwagę wycena budowy domu to pracochłonna (a czasem kosztowna, jak firma płaci kosztorysantowi) sprawa, nie robi się jej każdemu ot tak, bo maila przysłał. Robi się jak już coś wstępnie się dogada i obie strony są chętne a decydować ostatecznie będzie wycena. To nie ziemniaki, żeby hurtem zapytać po ile je macie .
    Pozdrawiam
    Katka

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał katka Zobacz post
    A może by tak najpierw podzwonić. Skąd wiesz, że oni w ogóle chcą robić u ciebie? Tobie też nie zależy jaka firma byle wycena była dobra? Jak już tu zwrócili ci uwagę wycena budowy domu to pracochłonna (a czasem kosztowna, jak firma płaci kosztorysantowi) sprawa, nie robi się jej każdemu ot tak, bo maila przysłał. Robi się jak już coś wstępnie się dogada i obie strony są chętne a decydować ostatecznie będzie wycena. To nie ziemniaki, żeby hurtem zapytać po ile je macie .
    oczywisci ze firma placi kosztorysantowi, bez wzgledu na to czy kosztorysant jest zatrudniony na etacie czy tez dziala na zasdzie zlecenia - jest to koszt dla firmy i to nie maly. no chyba ze Ty ciężkiprzypadek zostaniesz kosztorysantem w wolontariacie u nas i bedziesz liczyc takie projekty wszytskim za free po kilkanascie godzin dziennie. Wtedy z przyjemnoscia bedziemy odpisywac na takie zapytania wysylane "do wszytskich".
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    O matka ale się dyskusja rozpętała. Z tym hurtowo to może nie odpowiednie słowo. To było 6 firm. Oczywiście przed wysłaniem, skanów projektu dzwoniłem i pytałem czy wogule są zainteresowane taką budowa, w tym czasie i tym miejscu. Wszystkie wyraziły chęć to wysłałem "hurtowo" tego samego dnia. No i zero wycen.

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    unodgs

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    1

    Domyślnie

    W sumie jest to wkurzające, że firmy które zarabiają na życie stawianiem domów mają problemy z dokonaniem chociażby wstępnego kosztorysu, że to aż taki problem. Przecież z doświadczenia powinny wiedzieć, że jeśli taki a taki materiał, taki strop, taki dach i tyle metrów to wg cen na ten rok to będzie to tyle a tyle z zaznaczeniem, że to tylko wstępne szacunki i dokładna cena może odbiegać +/- 15%, ale dokładną cenę to już podadzą jak klient się zdecyduje. Nie wiem.. jak ja bym był taką firmą to stworzyłbym sobie arkusz do wycen, miał przekalkulowane jakieś najczęściej budowane domy itp.

  19. #19

    Domyślnie

    To jakaś abstrakcja o czym napisaliście, że płacicie kosztorysantowi za każdą wycenę .
    Wysyłałam do 7 firm zapytania ofertowe, oczywiście wcześniej uprzedzając telefonicznie i każda z firm przysłała mi przybliżone koszty budowy do stanu deweloperskiego wg. mojego indywidualnego projektu.
    Po kilku zapytaniach i na podstawie tych wycen, bo rozbieżności były sporawe, wybraliśmy 2 firmy i zaczęliśmy rozmowy najpierw z jedną firma a potem z drugą.
    Dopiero po tych rozmowach powstały kosztorysy robione przez kosztorysanta.

    P. S. mój nick nie ma nic wspólnego z tym co napisałeś a zaczepki tego typu:

    ze Ty ciężkiprzypadek zostaniesz kosztorysantem w wolontariacie u nas i bedziesz liczyc takie projekty wszytskim za free po kilkanascie godzin dziennie. Wtedy z przyjemnoscia bedziemy odpisywac na takie zapytania wysylane "do wszytskich"

    są nie na miejscu, tym bardziej jeżeli w/w firma jest poważną firmą.
    Teraz mam wątpliwości.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 20-08-2018 o 18:56 Powód: dopisek

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    watpliwosci moze miec kazdy, tak samo jak opinie.
    Nikt Cie nie zmusza do skorzystania z moich/naszych uslug i watpliwosci mozesz miec takie jakie chcesz.
    poza tym platny profil firmowy mam tylko dlatego, ze zarzucano mi ze "jestem zakamuflowanym sprzedawca/wykonawca" wiec aby byc fair - jest czarno na bialym napisane jaka firme reprezentuje w tym momecnie.
    Nie mniej jednak od kiedy jestem na tym forum - zawsze opinia byla prywatna.

    ctrl+c - ctrl+v po prostu uwazam za totalny brak szacunku dla drugiej strony, jezeli uwzasz inaczej - masz do tego prawo, tak samo jak ja mam prawo nie odpisywac na tego typu zapytania i je elegancko pomijac. Twoje podejscie nosi tu znamiona zwolennika sloganu "Klient nasz Pan" a akurat ja osobiscie uwazam ze czasy panszczyzny i tytulow szlacheckich w tym kraju dawno minely.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony