dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Czasy wycen na maila sie skonczyly. W cieżkich czasach dla wykonawcow - lata 2008-2013 to każdy by ci odpisał i jeszcze kilka razy dopytywał czy na pewno dostałeś odpowiedź. Teraz na 10 takich zapytań mailowych odpisze ci jeden lub dwa i będzie to jedno zdanie w stylu "prosze dzwonić" albo "przyjrze się temu w wolnej chwili" - czyli nigdy.
    Trzeba niestety albo stety dzwonić i po rozmowie szybko wyczaisz czy szef w ogole jest zainteresowany robotą w najbliższym czasie (rok ?). Wykonawcy teraz bardzo przebierają, wybierają proste roboty, blisko swojej lokalizacji i nieproblematycznych inwestorów. Dlatego każdemu kto może moge poradzić tylko żeby wstrzymał sie z budową, to nie jest dobry okres na budowanie. Poza tym w składach budowlanych panuje przekonanie że wielu najwiekszych producentów zmówiło się i ograniczyło produkcje jednocześnie zwiekszając ceny. Słyszałem to już od kilku dużych sprzedawców. Nie ma az tak wielkiego bumu a jednak materiału wszedzie brakuje a ceny stopniowo rosną.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Nie ma co się wstrzymywać z budową bo to może i 5 lat spokojnie potrwać. Jak ktoś się kisi na 50m2 w dwóch pokojach z dziećmi (jak np ja) to budować się chce już i nie będzie czekał niewiadomo ile na rozpoczęcie budowy.
    Co do boomu to jednak jest ogromny bo brakuje rąk do pracy, każdy wybrzydza, znaleźć wykonawcę w miarę solidnego graniczy z cudem obecnie. Orientuje się trochę w branży budowlanej i wszyscy znajomi zarobieni że szok w moim regionie.
    Ja zacząłem budować w lutym to już o rok za późno wg mnie a jakbym miał teraz zaczynać to płaciłbym spokojnie ze 20% więcej za większość materiałów w stosunku do początku roku .

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kris2682

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Rzeszow
    Kod pocztowy
    35-314
    Posty
    131

    Domyślnie

    Ja co prawda w innej branży działam ale jak mi dzwoni klient i mówi mam taką robotę to albo biorę albo mówię żeby szukał kogoś innego. Do każdego dzwoniłem, mówiłem jaki budynek, kiedy chce wystartować. Jeden z wykonawców powiedział odrazu nie dzięki. Reszta stwierdziła że chce robotę i zrobi wycenę. Co więcej powiedzieli że do tego i tego dnia będzie gotowe. Więc po terminie dzwonię przypominam i ciągle flysze jeszcze dwa dni, jeszcze tydzień. Faktycznie za dużo klientów. Tylko jak ich zdobyli? Chyba ludzie nie są tacy naiwni żeby bez nakreslenia przyblizonej kwoty za robotę jakieś umowy podpisywać? Nie podpisują? Panie ja ci wybuduje ten dom, nie wiem jeszcze za ile czasu i piniedzy ale wybuduje.

  4. #24
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Ja znalazlam w internecie do budowy i do remontu. To jak wygrana w totolotka. Co najwazniejsze, nie trzeba pilnowac z niczym, wie co ma robic i pozadnie. Mnie nic nie interesowalo tylko material i praca szla do przodu. Elektryke i drobna hydraulike tez zrobili

    Dobrze jest na pewno wczesniej dopytać się jakie były poprzednie wykonania firmy.


    W Warszawie polecam tę ekipę
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-03-2022 o 12:35

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony