dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jak ustawić dom na działce?

    Witam,

    Nie wiem jak umiejscowić dom na działce. Działka jest narożna - ulice (bardzo lokalne) są od południa i od zachodu. Ponieważ ja uwielbiam zachodzące słońce, to postanowiliśmy już, że wjazd zrobimy od południa (południe zwichnięte o 20 stopni na wschód), tak aby mieć widok z salonu na zachodnie słońce i żeby ogród nie był zacieniony. Od strony południa działka ma ponad 48 metrów długości, a od zachodu - 30 metrów (krawędź przy skrzyżowaniu lekko ścięta). Planujemy zbudować dom z projektu Korona II. No i teraz zastanawiamy się - czy postawić dom przysunięty maksymalnie do prawej czyli wschodniej strony i zostawić ogród z zachodniej i północnej strony domu, czy może ustawić go mniej więcej na środku szerokości działki i otoczyć się ogrodem od zachodu, północy i wschodu? Plusem, jaki sobie wyobrażam, pierwszego rozwiązania jest potencjalnie duży ogród w jednej bryle (ok. 27 x 30 metrów). Plusem drugiego rozwiązania jest możliwość zrobienia dwóch ogrodów - zachodniego (np. 18 x 30 m) i wschodniego (np. 13 x 30 m). We wchodnim można by odpoczywać w super-cieniu w najbardziej upalne dni albo np. odizolować się z książką, gdy pies gania się z dziećmi w zachodniej części. Dodam jeszcze, że od północy będzie również spora przestrzeń - bo ok. 10 m od domu do ogrodzenia - czyli jest jak ewentualnie przejść od jednego do drugiego ogrodu. A więc - co jest lepsze? Jeden duży ogród czy dwa mniejsze? Czy ktoś może mi coś doradzić?
    Ja chcę budować!

  2. #2

    Domyślnie

    Ja to bym sie odsunął maksymalnie od obu dróg i postawil dom na północno-wschodnim narożniku. Zaleta: wyrażne oddzielenie od ulicy (mniejszy halas, większa prywatnosć).
    Wada: Długa droga dojazdowa, skoro chcesz wjazd od poludnia.
    Zwracam uwage, ze ruch i gwar na osiedlowych uliczkach bywa duzy, jak w week-endy hałaśliwa młódż jeżdzi na motorowerach, ludzie uprawiają jogging, chodzą z psami, dzieciarnią. Ja wole z daleka od nich. Wysoki płot / zywoplot i cisza.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  3. #3

    Domyślnie

    Mam podobną działkę i zdecydowałam, że chcę mieć dwa tarsy. jedną cześć działki urządze na dziko i iglasto, od strony północnej - bedzie tam słońce od wschodu i zachodu, a z przodu domu - jasno, przejrzyście, rośliny liściaste.
    Działkę też mam narożną, wjazd od południa i zachodu.
    Z przodu będę miała z 15 metrów, z tyłu z 12 m na ogród i z boku wschodniego z 13 m od ogrodzenia. Wjazd też mi się podoba jak będzie od południa. Dom chcę przsunąć jak najbardziej do zachodniej granicy. Czy wiesz, czy może to być te 3 m, czy tak jak przy drogach gminnych 6 m. Droga boczna z zachodu jest tylko dojazdową do jednej działki?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony