dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Ekonomiczny 1A Domy z Wizją - baba buduje sama ;) niedaleko Krakowa

    Witajcie!

    jeden dom zbudowałam, sprzedany haha

    właśnie kompletuję dokumenty do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Byłoby rewelacyjnie gdyby przed zimą udało mi się wylać fundamenty.

    Zachód od Krakowa, projekt Ekonomiczny 1A

    działka 2200m2 na lekkim stoku z ładnym widokiem, wjazd z asfaltu od strony wschodniej, dom kalenicą prostopadle do drogi. Wiata garażowa dostawiona do budynku.
    Szambo / ew. oczyszczalnia bo kanalizacji tam nie ma, ogrzewanie gazowe, rekuperacja.

    Dom ma być "nowoczesny", niedrogi w budowie i użytkowaniu (mam nadzieję). Ambitny plan: wprowadzić się za rok w sierpniu. Hmmm

    pozdrawiam
    Karolina
    Ostatnio edytowane przez popcarol ; 27-07-2018 o 13:25

  2. #2

    Domyślnie

    Czy ktoś z okolicy współpracował z p. architekt Małgorzatą Pitala z Myślenic? Firma PJM Studio Architektoniczne.

    Mam chyba najlepszą ofertę na adaptację projektu i uzgodnienia okołoprojektowe właśnie od nich i na nich się zdecyduję, chyba że ktoś odradzi? hmm

    Warunki zabudowy mam przeniesione na moje nazwisko, czekam jeszcze na wyjaśnienie bo warunki są na budowę domu jednorodzinnego z garażem z bryle a ja chcę zrobić dostawioną do budynku wiatę... nie chciałabym żeby inspektor się potem przyczepił.

    Warunki dostawy wody mam, czekam na gaz i prąd. Były one wcześniej wydane dla poprzedniego właściciela działki,a le dwa lata temu. Potrzebuję je na swoje nazwisko i świeże
    Mapki do celów projektowych się tworzą. w połowie sierpnia powinna być mapka dla projektanta więc w/w firma bedzie mogła się tym zająć. I we wrześniu jak będę miała mapę do celów projektowych chcę złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.

    Byłoby idealnie gdyby udało się jeszzce przed zimą wylać fundamenty, ale jakoś kiepsko to widzę a te mapki czeka się strasznie długo niestety heh. No ale nie przeskoczę.

    Szukam teraz firmy która całościowo zrobi domek w stanie deweloperskim. Możecie kogoś polecić?

    Ktoś budował ten projekt? Potrzebuję kosztorys

    miłego dnia!

  3. #3

    Domyślnie

    Witam !

    My mamy Ekonomiczny 2 i już od roku prawie w nim mieszkamy. Dziennik budowy masz w moim podpisie.

    Jak kupowaliśmy działkę to też chcieliśmy zrobić przepisanie warunków zabudowy , ale okazało się że były one na dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i z garażem w bryle i urząd stwierdził że musimy wystąpić o nowe warunki zabudowy bo chcemy wybudować dom parterowy bez poddasza i bez garażu w bryle i jest niezgodność ...
    I tak straciliśmy dodatkowy miesiąc ...

    Więc najpierw zadzwońcie i zapytajcie się czy takie "warunki" nie będą problemów , bo u nas Panie "miały problem" ...

    U nas miało być szybko i bezproblemowo , bo Pani jaka nam robiła adaptacje mówiła że zna Panią i szybko będzie ...
    Okazało się że załatwienie formalności zajęło sporo dłużej niż miało ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    Szlag. Nie strasz mnie nawet haha
    Super że się odezwałeś Kaszpir, to jest fajny projekt No to mam co robić dzisiejszy wieczór haha mam nadzieję że jak Cię zasypię pytaniami to mnie nie zamordujesz

    Dzwoniłam i pan w inwestycjach mi powiedzial że bez sensu te warunki z 2012 roku bo wzmianki o garażu być nie powinno i na jego rozum jeśli garażu nie będzie w bryle ale też nie będzie go osobno, to jest ok. Ale wiesz, chcę to mieć na piśmie.

    To się tak ciągnie że wizja fundamentów przed zimą się oddala coraz bardziej heh

    zobaczymy No to czytam Twój dziennik

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Projekt nawet nie tyle że fajny co super! Urządzenie u też b.fajnie i w moim typie Nie buduję, tylko w głowie planuję budowę za parę lat, ale że temat lubię to czasem zajrzę . Super ze jest ktoś na forum, kto prowadził konkretnie i po męsku wątek o budowie tego samego domu. Jednak wątki kobiece są insze if you know what I mean .
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 28-07-2018 o 10:19 Powód: Prośba @nicol21 o usunięcie zdjęcia
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  7. #7

    Domyślnie

    hehe no tak, męski wątek to męski wątek

    Co do zmian w projekcie, to chcę :

    1) przesunąć okno w sypialni gościnnej tak żeby było w linii widokowej na końcu korytarza i dac tam szklane drzwi doświetlając go
    2) drzwi balkonowe w kuchni zastąpić poziomym oknem 2 metrowym nad blatem kuchennym
    3) zlikwidować okna dachowe
    4)zrobic przejście w ścianie na strychu by można dojść do każdego miejsca dachu i zrobić tam podłogę z płyt OSB
    5) dachówka płaska betonowa
    6) rynny stalowe zwykle zamiast systemu specjalnego chowanego w elewacji
    7) rolety zewnętrzne antywłamaniowe zamiast żaluzji zewnętrznych
    płyta fundamentowa zamiast zwykłych fundamentów
    7) WC i umywalkowa w pomieszczeniu technicznym 2.1m
    8/ zamiast wyspy w kuchni ciąg szafek pod i nad poziomym oknem (dolne 60 cm górne 30 cm)- miejsce na duży stół, odpadnie problem wiszącego z sufitu pochłaniacza lecz gotowanie tyłem do salonu za to przodem do drogi


    dziś wycinamy drzewa na działce (parę starych owocowych). Zostaje jabłoń, czereśnia, orzech laskowy, kilka pozostałych pod pilarkę. Jak będzie kopane szambo to może się uda wykopać karpy korzeni.
    Ostatnio edytowane przez popcarol ; 30-07-2018 o 12:31

  8. #8

    Domyślnie

    Nie likwidowałbym okien dachowych , bo dają naprawdę duuużo światła.

    U nas przez jakiś czas okna były zasłonięte a później je odsłoniliśmy i się zdziwiliśmy jak dużo dają światła.
    One naświetlają środek domu , tam gdzie okna zwykłe nie doświetlają.
    Nawet w pochmurny dzień jest dzięki temu jasno.

    Jedynie co to zaopatrzyć je w rolety zewnatrzne lub markizy sterowane elektrycznie ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #9

    Domyślnie

    A jak je myjecie? Bo to mój największy problem myślę ponieważ są tam gdzie sa byłyby brudne

    czytałam że zadowolony jesteś z nich i na pewno doświetlają tę część pustki w salonie, jednak wymyśliłam że nie są chyba aż tak konieczne... heh

  10. #10

    Domyślnie

    Problemu nie ma ...

    Drabina.

    My mamy drabinę 3x7 i dajemy radę.

    Okna już myliśmy. Umycie nie stwarza problemu bo okna są "obrotowe" i spokojnie można czyścić szyby z obu stron.

    Mieliśmy porównanie jak było bez okien i jak z oknami i jak dla nas różnica bardzo duża . Normalnie przy zwykłym suficie takie doświetlanie pomieszczenia nie jest możliwe a przy takim suficie jak w projekcie jest taka możliwośc , więc czemu z niej świadomie rezygnować ?

    Koszty nie są jakieś kosmiczne. My mamy zwykłe okna Fakro bo stwierdziliśmy że dopłata do jakiś najdroższych okien była by baaaardzo duża a ta dopłata do okien nigdy by się nie zwróciła i lepiej zainwestować kasę w lepsze ocieplenie.

    Wszystkie projekty domów z wysoki sufitami i skosami mają okna dachowe , aby dodatkowo rozświetlić pomieszczenie. Jak jest taka możliwość to czemu rezygnować z takiej możliwości ? Takiej możliwości gdzie przy zwykłym suficie jej nie ma ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki. Przegadam to z projektantką. Przekonujesz mnie

    na działce busz. Trzeba zamówić koszenie. heh.

    https://images91.fotosik.pl/9/fe50f8e193bd23d8med.jpg

    https://images89.fotosik.pl/9/7ce4deb30d61e4fbmed.jpg

    https://images91.fotosik.pl/9/eeae26a1557f676cmed.jpg

    https://images89.fotosik.pl/9/ddba4a55ec94096amed.jpg

    Ogrodzenie... szukam dalej, gość zawołał za panele (robociznę) 3x większą stawkę niż siatki leśnej z materiałem i betonowanymi słupkami... heh

    Geodeta miał do mnie oddzwonić ale nie zrobił tego. Jutro go muszę zmolestować.

    Jak wyglądają koszty wytyczenia działki? Skoro formalnie nie jest ona jeszzce podzielona? Chcę ogrodzić część z 22 arów, bez geodety nie dam rady, heh... a na oko nie chcę.
    Ostatnio edytowane przez popcarol ; 30-07-2018 o 20:52

  12. #12

    Domyślnie

    a jak kupuje się działkę to geodeta nie zostawia słupków po całym obrębie działki? chyba że Tobie chodzi tyko o tą rozdziałkę na te 2 działki? choć z drugiej strony jeśli kupowałaś jako 2 to czemu geodeta ich nie podzielł/zaznaczył w terenie?
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  13. #13

    Domyślnie

    Kupowałam jako całą. Słypki po obwodzie sa. Chodzi mi o wytyczenie działki po podziale. Nie są to prostokąty czy kwadraty, bo cała działka to czworokąt LEDWO przypominający trapez?? A po podziale jest droga dojazdowa i prostokąt i cholera wie co haha - trapez z dłupim prostokątem - dojazdem

    odpisał mi geodeta zamiast oddzwonić i nadal mam pytania, heh.

    Ofertę na ogrodzenie siatką z prefabrykowaną podmurówką mam na 90-94 zł/mb. To dużo czy mało?
    Ostatnio edytowane przez popcarol ; 31-07-2018 o 07:09

  14. #14

    Domyślnie

    Mam wycenę samego położenia siatki : 45 zł/mb i ogrodzenia panelowego: 55 zł/mb, obie z podmurówką, plus mój materiał. Dużo czy mało?

    znalazłam kierbuda miejscowego, polecił mi kilku wykonawców. Z terminami koniec wiosny przyszłego roku... heh masakra.

    Na razie kombinuję z piwniczką z prefabrykatu. Czekam też na projekt. Ale nie mogę go dać jeszcze do adaptacji nie wiedząc czy gmina mi nie oprotestuje zmiany w warunkach zabudowy (warunki opiewają na budynek jednorodzinny z garażem w bryle a ja chce wiatę)
    mam nadzieje nie będę musiała projektu wymieniac na taki z garażem lub czekać na nowe warunki, heh

    bosz wlecze się to wszystko jak flaki z olejem.

  15. #15

    Domyślnie

    znajomy płacił 65pln za mb za ogrodzenie z prefabrykatu z materiałem

  16. #16

    Domyślnie

    Marco, dzięki

    Ogrodzenie z paneli z podmurówką 90 zł na gotowo za mb. To na razie najlepsza cena jaką znalazłam. Heh. Jak się pomnoży przez ilość metrów, robi wrażenie.
    Mapki dla projektanta mam (DWG i inne), wraz ze zmianami jakie chcę wysłałam do projektantki.

    Okien dachowych nie likwiduję, kaszpir ma rację, nie chcę żeby był półmrok jak na strychu.

    Czekam na pismo z gminy dot. warunkow zabudowy i informacji nt garażu (boję się tam zadzwonić tak naprawdę)
    Czekam na projekt (powinni go wysyłać, do tygodnia od zamówienia mają czas heh)

    Czy jeśli postawię wiatę na garaż bliżej niż wymagane 10 metrów od asfaltu (po odbiorze budynku), to ktoś się przyczepi? Czy wiatę rysować na projekcie czy sobie darować (skoro nawet zgłoszenia przy małych wiatach nie trzeba?)

    milego dnia

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    znajomy płacił 65pln za mb za ogrodzenie z prefabrykatu z materiałem
    Żyrardów... tam taniej jednak, ale czy aż tak? Szukam dalej, ale na razie to i tak jest dobra cena, przejrzałam kilkanaście ofert z okolicy...
    Dzięki Martingg, a miałbyś namiary na tę firmę?
    Ostatnio edytowane przez popcarol ; 01-08-2018 o 13:06

  18. #18

    Domyślnie

    taaaaa....

    gmina ma moje pismo od ponad tygodnia, ale gośc jedyny w tym dziale który decyduje i podpisuje jest na urlopie i wraca 16go sierpnia... i pewnie wcale od ręki mi nic nie powie. A ja czekam i nie wiem czy mogę zlecać adaptację, czy będę musiałakupić jednak inny projekt z garażem w bryle...

    czy oni mogą kazać mi budowac dom z garażem w bryle jeśli ja nie chcę garażu? Takie są warunki, jeśli nie odpowiedzą pozytywnie na moją prośbę może będę musiała występować o nowe warunki?

    Nie wiem czy czekać na wyjasnienia z gminą czy robić swoje? ewentualnie wystąpię o nowe warunki jeśli mi każą, ale czy mogą się NIE zgodzić na dom bez garażu (wiata)?
    heh

    teoretycznie nie, ale póki nie mam dokumentu...

  19. #19

    Domyślnie

    Rozmowa z babką z gminy mnie uspokoiła, raczej nie każą mi występować o nowe warunki zabudowy, tylko dostanę wyjaśnienie po mojej myśli i jeśli nie chcę budować garazu w bryle to nie muszę.
    Ojciec twierdzi że garaż jest niezbędny i będę narzekać i żałować że nie zrobiłam. I za pięć lat będę zakopana w gratach i pewnie ma rację on zawsze ma rację

    Mieliśmy poprzednio dwustanowiskowy i klęłam że stał się składem budowlanym i przechowalnią wszelkich śmieci wraz z moimi tysiącami doniczek... chciałabym to wszystko po prostu wyrzucać, w wiacie nie bedzie miejsca. Meble ogrodowe będą musiały być takie żeby stać na tarasie ewentualnie pokrowiec? Zapasowe opony? Kosiarka w kotłowni. Reszta do kosza
    Doniczki i sprzęt ogrodowy w piwniczce (tam będzie spora wilgotność więc sprzęty które mogłyby się zepsuć w kotłowni)

    Zamówiłam gościa od ogrodzenia na listopad. Jeśli nie uda się wyznaczyć i wylać fundamentów i równocześnie wyznaczyć ogrodzenia/granicy (geodeta), to grodzenie przesunę na wiosnę. 95 zł/mb panel 153 cm z podmurówką prefabrykowaną.
    Czekam na wycenę od firmy budowlanej po sąsiedzku, może wyjdzie na to samo wtedy wolałabym ich bo na miejscu. Jak dostanę projekt to dam im też do wyceny kosztorys.

    Chciałabym znaleźć firmę która zrobi mi wszystko od A do Z, heh...

    Dostałam projekt i tablicę informacyjną na budowę gratis. Przechodzę obok niej i się uśmiecham teraz będę miała właśny dom!

    miłego dnia
    Ostatnio edytowane przez popcarol ; 03-08-2018 o 08:51

  20. #20

    Domyślnie

    Może nie koniecznie garaż ale zobaczysz zmusi cię życie do postawienia jakiegoś “domku ogrodnika” na kosiarkę i inne narzedzia ogrodnicze. Wnoszenie tego wszytkiego do domu bedzie bardzo uciażliwe i zagraci ci całkiem kotłownie.
    Pozdrawiam
    Katka

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony