dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Bede miala piwniczke ogrodowa, 6m2. Moze nie bedzie tak zle? Bardzo bardzo chce miec malo gratow. W ostatnim domu byla straszna graciarnia. Ale dziecko uroslo i wiekszosc wywalilam lub zostawilam. Nowych nie kupuje. NAprawde licze ze uda sie to utrzymac w ryzach

    pozdrawiam!

  2. #22

    Domyślnie

    Byłam wczoraj na działce. Gość zdążył już ściąć jedną z gałęzi tej jabłonce którą zdecydowałam jednak zostawić, ale reszta drzewa ocaleje haha

    Wybiorę się tam za parę dni zebrać śliwki węgierki. Pycha. Jedno drzewo zostawiłam, pozostałe dwa rosnące w cieniu poprosiłam żeby gość wyciął i teraz powinno być ok

    Dziś mam spotkanie z panią architekt. Składamy papiery, robimy adaptację i czekamy na czepialstwo starostwa. Pani bedzie mnie reprezentować w tej walce, liczę że będzie dobrze.

    Jak się czepną to mi doprojektuje garaż do bryły w miejscu wiaty.
    Zastanawiałam się ciągle czy nie wymienić projektu na ten sam ale z garażem w bryle (Ekonomiczny 4). Ale on jest o tyle większy! I go po prostu nie chcę i mnie na niego nie stać. Liczę więc że będzie ok i się nie czepną że wiata to nie garaż w bryle, heh...

    Na pomoc gminy nie mam co liczyć i raczej to jest odbijanie piłeczki i zrzucanie odpowiedzialności z siebie na Starostwo. Nie moge się do nich dobić, jedyna osoba decyzyjna jest na urlopie, generalnie masakra.
    Czekam do 16go kiedy gość wróci z urlopu i będę go prosić żeby jego pismo byo w tonie że chodzi o brak garażu jako drugiego wolnostojącego budynku. I tyle. Heh...

  3. #23

    Domyślnie

    jej, może jednak odpowiedź z gminy będzie po mojej mysli adaptacja się robi, mapki też, powinnam mieć całośc w przyszłym tygodniu

  4. #24

    Domyślnie

    Wiem, że niektórzy mówią, że nie będą budowali domu dla samochodu, ale...
    Dom z zasady buduje się, aby wygodniej się mieszkało.
    Garaż, to brak problemów z odśnieżaniem i odmrażaniem samochodu, przenoszeniem zakupów gdy na dworze ulewa, ponadto trzyma się tam rowery, sprzęt ogrodniczy i sportowy.
    Masz bardzo dużą działkę, więc może z czasem pomyślisz o kosiarce-traktorku, a to trzeba gdzieś trzymać.
    Trzy razy mierz, raz tnij - świete słowa dziadka
    Jest wielki segment, a buduje się mały domek
    Przy Puszczy Kampinoskiej - dziennik budowy

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki, Tommies! Przemyślałam to na dziesiątą stronę i nie chcę działkę dzielę na pół, trawa będzie tylko z boku domu, z tyłu będą moje uprawy, kury i mała szkółka. Traktorka nie będzie do koszenia trawy bo nie bedzie za bardzo czego kosić
    mieszkałam już w domu,z rsztą całe życie mieszkam w domu. Auto parkuję poza garażem jeśli nie ma śniegu bo tak jest po prostu wygodniej niż latanie z tą bramą i jej zamykanie tam i nazad Plus garaż to zarówno tu jak i poprzednio jedno wielkie składowisko. Chcę mieć mniej i zyć łatwiej, żadnego składowania gratów na później. Kosz albo oddać i tyle. Więc jest to moja decyzja przemyślana miejsce na dobudowanie garażu oczywiście się znajdzie, jeśli mnie przyciśnie, ale na razie z rozmysłem go nie chcę! Mam znajomych którzy mają wiaty i mało który narzeka że garaż byłby jednak lepszy...

    dla każdego coś miłego

  6. #26

    Domyślnie

    Dostałam pismo wyjaśniające z gminy, po mojej myśli, jupi!
    I przyłącze / warunki / gazu. Też ok. Podpisanie umowy o dostawę w ciągu 6 miesięcy a nie 18 jak przy prądzie... heh
    Zadzwoniłam do wykonawcy przyłącza prądu, obiecał szturchnąć Tauron z drugiej strony, bo oni papiery mają gotowe. Mam zadzwonić za tydzień, może bedzie coś wiadomo.

    Geodeta mnie olewa za to, jest już 2 tyg. po terminie. Wrr.

    ciągnie się to wszystko niemiłosiernie, a ja bym chciała złożyć wreszcie wniosek o pozwolenie na budowę...

  7. #27

    Domyślnie

    Wniosek o pozwolenie na budowę złożony. Braki formalne i pismo o uzupełnienie przyszło, więc z tą sprawą się jeszcze trochę poużeram z moją projektantką.
    Kosztorys będę miała zrobiony, koleżanka z siłowni takie robi

    Szukam wykonawców, ci polecani mają terminy koniec 2019/2020 rok... rany boskie.
    Mam nadzieję z kimś rozsądnym się dogadam.

    W październiku ma być gotowy notarialny podział działki. Na początek listopada mam umówioną ekipę do ogrodzenia.

    Jeśli pozwolenie na budowę będzie jeszcze w październiku to fundamenty jeszcze w listopadzie, poczytałam trochę i sama nie wiem. Wykonawcy jak jeden mąż chcą robić jeszcze teraz, w suchej ziemi, a nie zaraz po zimie... może i coś w tym jest. Hm

    Kupiłam sobie baterię zlewozmywakową Grohe do kuchni, pierwsza rzecz do domu haha.

  8. #28

    Domyślnie

    Hej!
    Trafilam wlasnie na Twoj watek tutaj i chcialam zapytac jak Twoja budowa? :)
    Ja sie aktualnie zastanawiam nad zakupem tego samego projektu.



    Cytat Napisał popcarol Zobacz post
    Wniosek o pozwolenie na budowę złożony. Braki formalne i pismo o uzupełnienie przyszło, więc z tą sprawą się jeszcze trochę poużeram z moją projektantką.
    Kosztorys będę miała zrobiony, koleżanka z siłowni takie robi :)

    Szukam wykonawców, ci polecani mają terminy koniec 2019/2020 rok... rany boskie.
    Mam nadzieję z kimś rozsądnym się dogadam.

    W październiku ma być gotowy notarialny podział działki. Na początek listopada mam umówioną ekipę do ogrodzenia.

    Jeśli pozwolenie na budowę będzie jeszcze w październiku to fundamenty jeszcze w listopadzie, poczytałam trochę i sama nie wiem. Wykonawcy jak jeden mąż chcą robić jeszcze teraz, w suchej ziemi, a nie zaraz po zimie... może i coś w tym jest. Hm

    Kupiłam sobie baterię zlewozmywakową Grohe do kuchni, pierwsza rzecz do domu haha. ;)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony