Zgodnie z nową ustawa chęć wycinka skupiska krzewów powyżej 25m2 należy zgłaszać do gminy jednak znalazłem taki artykuł

"Nowe brzmienie art. 83f ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie przyrody wskazuje, że obowiązku uzyskania zezwolenia nie stosuje się do krzewu albo krzewów rosnących w skupisku, o powierzchni do 25m2, co oznacza, że kontroli administracyjnej podlega usuwanie krzewów, które mają powierzchnię powyżej 25 m2.

Przez skupisko należy rozumieć grupę roślin krzewiastych stykających się pędami. Jeżeli więc krzew albo skupisko krzewów rosnące na nieruchomości mają np. 3 m2, 10 m2 albo 23 m2, to do usunięcia ich w całości albo w części nie jest potrzebne zezwolenie. Dopiero przekroczenie przez krzew albo skupisko krzewów (grupę krzewów stykających się pędami) na nieruchomości ww. powierzchni 25 m2 wiąże się z koniecznością uzyskania zezwolenia na usunięcie ich w całości albo w części, o ile oczywiście działanie takie nie podpada pod inny wyjątek wynikający z art. 83f ust. 1 (np. z pkt. 3a, który zwalnia z obowiązku uzyskania zezwolenia usuwanie krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej) albo uchwały rady gminy, o której mowa w art. 83f ust. 1a (rada gminy może zwolnić z obowiązku uzyskiwania zezwolenia np. usuwanie krzewów określonych gatunków, krzewów o określonej powierzchni, krzewów rosnących na nieruchomościach o określonych cechach). "

jak rozumiem jeśli jestem osobą prywatną to krzewy mogę sobie samowolnie wyciąć w cholerę?