dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Question Trwałość wkładów kominkowych

    Czołem Forumowicze!

    Jakie są Wasze doświadczenia z trwałością markowych wkładów kominkowych?
    Zadaję to pytanie, bo mam od 9 lat wkład Spartherm Bravo H (z podnoszoną szybą). Kominek nie jest zbyt często używany (kilkanaście razy w roku)
    Od kilku lat drzwiczki się zacinały i ciężko podnosiły. Pomagało smarowanie smarem wysokotemperaturowym (do zacisków hamulcowych).
    Po 5-6 latach popękały szamotowe płyty, którymi wyłożone jest wnętrze kominka. Rozsypała się również kratka popielnika.
    W zeszłym roku przetarły się i pękły linki od przeciwwagi i teraz podnoszenie szyby wymaga dużej siły i podpierania kijkiem.
    Zwróciłem się o pomoc do forumowego speca, który ten kominek montował - niestety olał temat.
    Zwróciłem się do serwisu Spartherm - ich wycena mnie powaliła.
    Za wymianę linki, uszczelki szyby i sznura serwis zażądał prawie 2000 zł! Do tego cena podłogi szamotowej 625 zł, a ściany 1637 zł
    Łącznie daje to kwotę około 4250 zł (+ kratka popielnika). Do tego jeszcze trzeba częściowo rozebrać obudowę wkładu.

    Przyznam, że zszokowała mnie ta kwota. Nie spodziewałem się, że taki markowy wkład będzie tak mało trwały, a naprawa bardzo kosztowna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Spartherm - wycena.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	106,0 KB
ID:	416818  
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    To jest właśnie między innymi powód, dla którego od dłuższego czasu robię własne konstrukcje, które eliminują większość wymienionych przez Ciebie problemów. Mamy oczywiście firmy, które niekoniecznie próbują sobie dorobić serwisem, oferując go taniej, ale jakość i trwałość urządzeń bywa jeszcze słabsza.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Question

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    To jest właśnie między innymi powód, dla którego od dłuższego czasu robię własne konstrukcje, które eliminują większość wymienionych przez Ciebie problemów. Mamy oczywiście firmy, które niekoniecznie próbują sobie dorobić serwisem, oferując go taniej, ale jakość i trwałość urządzeń bywa jeszcze słabsza.
    Masz coś konkretnego do napisania, czy tylko chciałeś się zareklamować?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Piszę na temat. Jestem forumowiczem i opowiadam o swoich doświadczeniach. A Ty zadaj konkretne pytanie, bez hejtu...Dostaniesz konkretna odpowiedź...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Piszę na temat. Jestem forumowiczem i opowiadam o swoich doświadczeniach. A Ty zadaj konkretne pytanie, bez hejtu...Dostaniesz konkretna odpowiedź...
    Na wstępie zadałem konkretne pytanie: "Jakie są Wasze doświadczenia z trwałością markowych wkładów kominkowych?"
    Nie odpowiedziałeś na nie, tylko reklamujesz się, że Ty robisz własne konstrukcje, które się nie psują...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Temat szeroki jak rzeka. Borykam się z nim ponad 30 lat. Nie wiedziałem jak zacząć mając do czynienia z "najlepszym"....

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Temat szeroki jak rzeka. Borykam się z nim ponad 30 lat. Nie wiedziałem jak zacząć mając do czynienia z "najlepszym"....
    Eeetam, daj już spokój. Temat zapewne szeroki, jak niemalże każdy poruszany na FM.
    Pisząc ten post miałem nadzieję na odzew użytkowników kominków, czy tylko ja mam pecha, czy może niestety tego typu (lub tego producenta) wkłady mają taką krótką żywotność
    Sam nie wiem, co z tym dalej robić. Zastanawiałem się nad samodzielną naprawą systemu podnoszenia drzwiczek, zamówieniem u ślusarza wykonania
    kratki popielnika z nierdzewki i użytkowaniem kominka dokąd się całkiem szamot nie rozsypie. Wymiana kompletnego wkładu, to kompletna rozpierducha.
    Dodam, że serwis producenta powiedział, że szamotowy wkład do tego modelu już nie jest produkowany, ale oni jeszcze skądś tam mogą ściągnąć.

    P.S. a cały czas planowałem Jotula Panoramę, to mi się nowoczesnego zachciało...
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  8. #8

    Wink

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Eeetam, daj już spokój. Temat zapewne szeroki, jak niemalże każdy poruszany na FM.
    Pisząc ten post miałem nadzieję na odzew użytkowników kominków, czy tylko ja mam pecha, czy może niestety tego typu (lub tego producenta) wkłady mają taką krótką żywotność
    Sam nie wiem, co z tym dalej robić. Zastanawiałem się nad samodzielną naprawą systemu podnoszenia drzwiczek, zamówieniem u ślusarza wykonania
    kratki popielnika z nierdzewki i użytkowaniem kominka dokąd się całkiem szamot nie rozsypie. Wymiana kompletnego wkładu, to kompletna rozpierducha.
    Dodam, że serwis producenta powiedział, że szamotowy wkład do tego modelu już nie jest produkowany, ale oni jeszcze skądś tam mogą ściągnąć.

    P.S. a cały czas planowałem Jotula Panoramę, to mi się nowoczesnego zachciało...
    Zbychu, a czym tu się przejmować ? Uszczelka kosztuje grosze, linka do podnoszenia również ( świetnie sprawdzają się linki hamulcowe ) , tylko czeka Cię dzionek. roboty... bo nie masz doświadczenia .Jeżeli jesteś praworęczny , to poradzisz sobie. Pecha też raczej nie masz , ot wybrałeś sobie zabawkę z bajerami , to musisz się teraz bawić .Trochę zdziwił mnie stan szamotu, bo szajsterm ładował do środka tak gruby , że aż przeczył zasadom przekazywania energii. Ale z drugiej strony kupujący tego typu produkty należeli zazwyczaj do grupy odpalających dwa razy do roku , więc trudno o miarodajne dane. Pomysł z rusztem nie wydaję się dobry. Lepiej kup ruszt żeliwny - na alledrogo był kiedyś producent , cena ok. 80 zł( jakość marna ale 2-4 lata wytrzymuje ) Powodzenia.
    festina lente

  9. #9

    Domyślnie ruszt najtaniej

    Cytat Napisał Bader Zobacz post
    Zbychu, a czym tu się przejmować ? Uszczelka kosztuje grosze, linka do podnoszenia również ( świetnie sprawdzają się linki hamulcowe ) , tylko czeka Cię dzionek. roboty... bo nie masz doświadczenia .Jeżeli jesteś praworęczny , to poradzisz sobie. Pecha też raczej nie masz , ot wybrałeś sobie zabawkę z bajerami , to musisz się teraz bawić .Trochę zdziwił mnie stan szamotu, bo szajsterm ładował do środka tak gruby , że aż przeczył zasadom przekazywania energii. Ale z drugiej strony kupujący tego typu produkty należeli zazwyczaj do grupy odpalających dwa razy do roku , więc trudno o miarodajne dane. Pomysł z rusztem nie wydaję się dobry. Lepiej kup ruszt żeliwny - na alledrogo był kiedyś producent , cena ok. 80 zł( jakość marna ale 2-4 lata wytrzymuje ) Powodzenia.
    Ruszt w typowych rozmiarach można chyba najtaniej kupić w Castoramie - około 20 zł. U mnie średnio wytrzymuje dwa lata. Ale dopasowanie idealne nie jest. Miłego,
    Ciągle w poprawkach

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bader Zobacz post
    Zbychu, a czym tu się przejmować ? Uszczelka kosztuje grosze, linka do podnoszenia również ( świetnie sprawdzają się linki hamulcowe ) , tylko czeka Cię dzionek. roboty... bo nie masz doświadczenia .Jeżeli jesteś praworęczny , to poradzisz sobie. Pecha też raczej nie masz , ot wybrałeś sobie zabawkę z bajerami , to musisz się teraz bawić .Trochę zdziwił mnie stan szamotu, bo szajsterm ładował do środka tak gruby , że aż przeczył zasadom przekazywania energii. Ale z drugiej strony kupujący tego typu produkty należeli zazwyczaj do grupy odpalających dwa razy do roku , więc trudno o miarodajne dane. Pomysł z rusztem nie wydaję się dobry. Lepiej kup ruszt żeliwny - na alledrogo był kiedyś producent , cena ok. 80 zł( jakość marna ale 2-4 lata wytrzymuje ) Powodzenia.
    Przejmuję się, bo zapłaciłem sporo kasy za ten wkład, a tu taka lipa
    Ponad to będzie to enta rzecz w moim domu, którą z różnych powodów będę musiał naprawić sam, a mnie już się nie chce.
    Człowiek się starzeje i ma ochotę trochę odpocząć, a nie ciągle coś robić
    Dlaczego uważasz, że ruszt na popielnik z grubej płyty nierdzewnej, to zły pomysł?
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Przejmuję się, bo zapłaciłem sporo kasy za ten wkład, a tu taka lipa
    Ponad to będzie to enta rzecz w moim domu, którą z różnych powodów będę musiał naprawić sam, a mnie już się nie chce.
    Człowiek się starzeje i ma ochotę trochę odpocząć, a nie ciągle coś robić
    Dlaczego uważasz, że ruszt na popielnik z grubej płyty nierdzewnej, to zły pomysł?
    Trochę inna rozszerzalność termiczna . Rdza nie ma nic do rzeczy . Dobry żeliwny ruszt potrafi wytrzymać 10- 15 lat ale niestety tylko w dobrym wkładzie.

    To, że zapłaciłeś kupę kasy jest w miarę normalne Nienormalny jest raczej sposób w jaki dokonałeś tego wyboru.... ot, nauka na przyszłość

    ps. a taki ruszt wypaczy Ci się jeszcze szybciej niż oryginał
    festina lente

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Problem to linka. Reszta do opanowania środkami zastępczymi. Ruszt można zastąpić płytką szamotową i spróbować palić w ten sposób (bez rusztu). Zwykle pali się za mocno. Brak rusztu ograniczy ten problem...A płytka zwykła z hurtowni - ok 3 zł szt. Szamoty też można wymienić na zwykłe cegły szamotowe lub płytki, sklejone klejem do palenisk. Koszt zakupu kilkadziesiąt zł.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cozmo

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-080
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_ Zobacz post
    Czołem Forumowicze!

    Jakie są Wasze doświadczenia z trwałością markowych wkładów kominkowych?

    Za wymianę linki, uszczelki szyby i sznura serwis zażądał prawie 2000 zł! Do tego cena podłogi szamotowej 625 zł, a ściany 1637 zł
    Łącznie daje to kwotę około 4250 zł (+ kratka popielnika). Do tego jeszcze trzeba częściowo rozebrać obudowę wkładu.

    Przyznam, że zszokowała mnie ta kwota. Nie spodziewałem się, że taki markowy wkład będzie tak mało trwały, a naprawa bardzo kosztowna
    Ja mam słabe doświadczenia z producentem mniej renomowanym niż spartherm , pękł mi drugi wkład w ciągu roku . Sprzedawca obiecał odbebrać kominek i zwrócić koszty ,więc nie będę robił anty reklamy .W starym domu kominek firmy już nie istnijącej działa do dzisiaj już ze 20 lat. Co do Twoich problemów to raczej bym je określił jako eksploatacja ,nawet w super autach trzeba zmienić klocki hamulcowe i opony . podobnie w markowych kominkach sznury uszczelki linki itp się zyżywają. Jeśli nie chcesz samemu naprawiać to zawsze możesz wybrać nie autoryzowany serwis kominkowy .Strzelam że wezmą ok. 1000zł . Szamoty jeśli nie rozleciały się w pył ,a tylko popękały to spokojnie możesz jeszcze na nich palić .

  14. #14

    Domyślnie

    nam wlasnie serwis spartherm wycenil
    wymiane linki w varia (podnoszona szyba) na ponad 1500 zl (200 zl za dojazd, 1000 zl za wymiane linki robocizna i 116 zl za linke, plus konserwacja mechanizmu podnoszenia kolejne 230zl).

    Kominek uzywany przez 10 lat ale praktycznie tylko ozdobnie lub w pojedyncze wieczory jak padal prad.

    Czy mozecie podac namiary na serwis, ktory ma tansza robocizne a zrobi te naprawe dobrze? okolice Warszawy

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał eury Zobacz post
    nam wlasnie serwis spartherm wycenil
    wymiane linki w varia (podnoszona szyba) na ponad 1500 zl (200 zl za dojazd, 1000 zl za wymiane linki robocizna i 116 zl za linke, plus konserwacja mechanizmu podnoszenia kolejne 230zl).

    Kominek uzywany przez 10 lat ale praktycznie tylko ozdobnie lub w pojedyncze wieczory jak padal prad.

    Czy mozecie podac namiary na serwis, ktory ma tansza robocizne a zrobi te naprawe dobrze? okolice Warszawy
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to Panek. Nie żeby oni Ci to naprawili, ale skupiają wokół siebie wielu wykonawców. Mają oddziały w Michałowicach w Łodzi (ul Stalowa) i przy drodze na Lublin - miejscowość Zakręt....Pojedź popytaj, może kogoś znajdą.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja mam JOTULA 18 harmony. Prosta konstrukcja, całość żeliwna, otwieranie "standardowe" bez bajerów. Używany 18 lat i co roku spala 4,5m3 drewna. Żadnych usterek, żadnych problemów. Tylko dorzucane drewno i jazda.

  17. #17

    Domyślnie

    dziekuje za rade. nie odzywalam sie bo zwyczajnie dotarcie do fachowcow zajelo duzo czasu.
    pojawila sie firma, ktora zwrocila nam uwage na blad przy montazu (brak oslony linki) ale na razie slysze od serwisu, ze to jakis wymysl i ochrona niepotrzebna.

    na dniach ma byc serwis

    gdzie mozna zamowic ekspertyze, mam zdjecia srodka kominka i instrukcje montazu. Faktycznie na zdjeciu brak jednego elementu nawet dla mnie laika.

    Rady moga byc na PW, bo odczulam ze srodowisko jest hermetyczne i jest problem z reklamacjami

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony