dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Kupno domu

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Quaich

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Laskowa
    Kod pocztowy
    34-602
    Posty
    8

    Domyślnie Kupno domu

    Noszę się z zamiarem kupna domu z działką. Taj, już podjąłem decyzję, że będzie to kupno "używanego" a nie budowa nowego. I teraz kilka pytań, bo jako mieszkańcowi bloku pewne rzeczy są obce całkowicie
    1) murowany czy drewniany? Murowany podobno może przetwać 100 lat a drewniany po 40 latach jest do rozbiórki - tak słyszłem. Tymczasem na ogłoszeniach internetowych nie brakuje ofert przedwojennych drewnianych domów, które dalej stoją jak i murowanych z lat 90. gdzie pośrednik sam zaznacza, że stropy są uszkodzone a dom nadaje się do rozbiórki. Co więcej czytałem, że dom drewniany można nawet przenieść a w przypadku murowanego to oczywiście niemożliwe. Czy z domem murowanych i drewnianych nie jest czasem tak jak z komputerem stacjonarnym i laptopem? Że w drewnianym jak ściana nośna nawet jest przegnita to idzie wszystkie " części" wymienić a w murowanym jak stropy czy ściany nośnie są uszkodzone to trzeba wyburzyć.
    2) Jak odpowiednio dobrać ekipę budowlaną, która oceni czy koszt remontu nie przekroczy budowy nowego?
    3) Jak już wspomniałem mieszkam w bloku i całe życie temat związany z ogrzewaniem ograniczał się do regulowania kurka przy kaloryferze i płacenia rachunków do spółdzielni. Na to trzeba patrzeć kupując dom pod tym kątem. Jakie jest najlepsze ogrzewanie i na czym polega?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861

    Domyślnie

    Każdy dom można wyremontować i naprawić.
    Poszukaj domu w preferowanej lokalizacji, z odpowiednim układem funkcjonalnym, z odpowiednią ceną i stanem technicznym a większość problemów z decyzją będziesz miał z głowy.
    Większość domów to domy w tradycyjnej technologii czyli murowane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony