dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iksarp

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    6

    Domyślnie Skrzypiące panele + olej silikonowy

    Cześć wszystkim!

    Chcialbym zastosować olej silikonowy na moje skrzypiące panele, jednak nie jestem pewien czy to się sprawdzi w moim przypadku - szczeliny między panelami są ledwo zauważalne - załączam zdjęcie poglądowe. Czy myślicie że olej będzie w stanie przecisnąć się między takie panele?

    Dodam tylko że ponowne ułożenie paneli jest w tym momencie niewykonalne


  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iksarp

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    6

    Domyślnie

    up^

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Olej przeniknie bez problemu, ale czy przy okazji nie spowoduje "napuchnięcia" paneli to gwarancji nie ma.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eroico

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Kod pocztowy
    33-303
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam,
    czy próbował Kolega tego silikonu, a może coś innego zadziałało?
    Mam panele SWISS KRONO Dąb Curry, po niespełna dwóch latach zaczęły skrzypieć, szukam skutecznego sposobu na to...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar alek16
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lubusz
    Posty
    104

    Domyślnie

    Używać i czekać ,aż się zrobią większe luzy w profilu,może masz za gruby podkład i panel zbyt mocno się ugina?Teraz większość firm stosuje nowy wzór zamka,aby zminimalizować tarcie między piórem a wpustem,oba profile nie przylegają do siebie idealnie i jest między nimi wolna przestrzeń.Nie traktuj paneli olejem,HDF ciągnie płyny jak gąbka i może spuchnąć na łączeniach.Panele podczas układania nie były za ciasne?Tzn. czy się ciężko składały?
    Ci co uczą innych nic nie umieją,Ci co umieją...robią.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eroico

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Kod pocztowy
    33-303
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, podkład mam 3mm, zielone płyty, nie pamiętam nazwy, A posadzkę wcześniej wyrownałem...z tego co pamiętam to nie było problemów z montażem, panele leżakowaly tydzień, pamiętam tylko że denerwujące były bardzo delikatne zamki - niektóre panele musiałem odrzucić bo były uszkodzone (dolne zamki - ten ząb niby był w całości a jednak miał pęknięcia wzdłuż długiego boku) zaraz po wyciągnięciu z nieuszkodzonej paczki..
    Ostatnio edytowane przez eroico ; 26-02-2019 o 06:25

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko nie olej silikonowy.Miałem w kilku miejscach delikatne skrzypienie, potraktowałem je olejem silikonowym i dopiero teraz mam prawdziwe skrzypienie.Przeklinam durniow,którzy mi to doradzili.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    czy udało się jakoś rozwiązać problem skrzypiących paneli? Mam identyczny problem. Po 2 latach użytkowania pojawiło się skrzypienie na łączeniach pomiędzy krótszymi bokami paneli.

  9. #9

    Domyślnie

    To jest problem tego że podłoga pociągnęła wilgoci, a następnie wyschła i pojawiły się mikro luzy na zamkach, które teraz trą o siebie. Można spróbować kilka razy intensywniej przemyć podłogę i wypadało by kontrolować poziom wilgoci w domu tak żeby był na w miarę jednakowym poziomie.

  10. #10

    Domyślnie

    Wg mnie należałoby ponownie dobić panele aby zamki dobrze zamkły.
    Skrzypienie paneli może być też spowodowane złym przygotowaniem podłoża albo niechlujstwie przy układaniu paneli.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat. W jednym z pomieszczeń na poddaszu skrzypią panele, wydaje mi się, że w miejscu gdzie jest kanał wentylacji mechanicznej. Być może była nad nim za mała warstwa wylewki i trochę "siadła". Czy zastosowanie oleju silikonowego pomoże, a nie pogorszy? A może jest jakieś inne rozwiązanie?
    Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony