dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dakin11

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-446
    Posty
    3

    Exclamation Pytanie o przekształcenie działki rolnej z MPZP

    Witam, czytałem dużo o odrolnieniu ziemi i nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje pytanie i jakie mam podjąć kroki w moim przypadku. Mianowicie działka rolna jest objęta MPZP, w którym podzielona jest na cztery proponowane działki budowlane średnio 800m2. W związku z tym planem czy mogę wystąpić już o wyłączenie działek z upraw rolnychgdybym chciał się zgodzić na MPZP, który jest aktualnie czy muszę całą procedurę wykonywać od nowa . Na zdjęciu podaję MPZP z moją działką oznaczoną kolorem czerwonym i nr działek kolorem zielonym. Proszę o pomoc, ewentualnie jaki kierunek powinienem obrać. Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MPZP.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	107,3 KB
ID:	416914

  2. #2

    Domyślnie

    Działki budowlane są opodatkowane wyższą stawką niż rolne, więc nie jeśli nie masz zamiaru ich zabudowywać, a chcesz sprzedać, to nie rób nic w tym zakresie.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dakin11

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-446
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przepraszam Bardzo, nie dodałem jeszcze, że chciałbym budować się na jednej z tych działek prawdopodobnie nr 2 (największa). Jeśli dobrze zrozumiałem to nie muszę wykonywać procedury odrolnienia tylko przejść od razu do wyłączenia działki z produkcji rolnej ?.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Co chcesz wyłączać z produkcji rolnej? Najpierw podział przez geodete i zajmujesz sie tylko wybraną działką.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wyłączenie z produkcji rolnej i zmiana podatku jest dopiero przy inwentaryzacji powyknawczej geodety.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dakin11

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-446
    Posty
    3

    Domyślnie

    No dobrze, rozumiem tylko czy muszę (wydzieloną przez geodetę daną działkę jedną z tych czterech) odralniać czy mogę wykonywać procedurę wyłączenia z uprawy poprzez złożenie wniosku?,jak jest uchwalony MPZP który obejmuje moją działkę, i czy czasem MPZP już odralnia samoistnie. Bo nie rozumiem jednej rzeczy według MPZP działka ma charakter z WZ ale aktualnie jest tam uprawa ziemi. I stąd właśnie to pytanie.
    Ostatnio edytowane przez dakin11 ; 31-07-2018 o 21:14

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    MPZP to plan, stan docelowy - i PnB mają być z nim zgodne.
    Nie ma formalnie definicji "odrolnienia". Jeżeli masz na myśli wyłączenie z produkcji rolnej, to następuje po faktycznym wyłączeniu (czyli inwentaryzacja - stoi dom = nie ma trawy/żyta/ziemniaków i być nie może).
    Jak chcesz budować i jest to zgodne z MPZP - to startuj. Projektant powie Ci, jaki kwit potrzebujesz w sprawie gruntu przed PnB.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-08-2018 o 12:00

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dakin11 Zobacz post
    Jeśli dobrze zrozumiałem to nie muszę wykonywać procedury odrolnienia tylko przejść od razu do wyłączenia działki z produkcji rolnej ?.
    Tak, odrolnienie działki zostało dokonane zapisem w planie miejscowym. Wyłączenie z produkcji rolniczej winno dotyczyć obszaru działki pod planowany budynek i teren utwardzony. Dlatego do wniosku o wyłączenie jest potrzebny projekt zagospodarowania działki, który przygotuje architekt i wyliczy ile m2 trzeba wyłączyć z produkcji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony