dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Nie wiem skąd się wzięła ta propaganda, że każda oczyszczalnia na niedociążeniu działa gorzej niż na przeciążeniu. To nie jest sztywna reguła dla przydomówek.

    Autor tematu porównuje dwie przydomówki działające w trybie przepływowym, czyli technologii najgorszej z możliwych do małych instalacji ponieważ są one najbardziej wrażliwe.

    Biopura/Bioficient ze względu na bardzo mały osadnik wtórny jest narażona na wymywanie osadu czynnego do odbiornika w sytuacji napływu większej ilości ścieków w ramach przeciążenia.

    ZBB ma duży osadnik wtórny wiec z przeciążeniem sobie lepiej poradzi, ale przy zbyt małym przepływie (niedociążenie) ściek może zagniwać i będzie dochodziło do flotowania osadu, który nie zdąży być recyrkulowany do osadnika wstępnego. Z niedociążeniem Biopura/Bioficient sobie lepiej powinna poradzić.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alekko Zobacz post
    Nie wiem, czy studnia chłonna przestała odbierać od tego niedociążenia. Ja myślę, że to słabo działająca recyrkulacja ją dobiła oraz mały osadnik wstępny.
    Recyrkulację nie wiem, czy dało się regulować, a może u nich to po prostu nie działa dobrze, ale z osadnika to jakbyś częściej wybierał to może nie byłoby tak źle.
    Instrukcja podaje że wywóz z osadnika powinien odbywać się co 9-12 miesięcy. U mnie odbywa się to co 10 miesięcy, więc przy liczbie mieszkańców i trybie życia nie jest chyba źle. Wg mnie po to są pisane instrukcje aby osoby które nie są ekspertami w danej dziedzinie wiedziały jak maja postępować. Bez urazy ale nie bardzo rozumiem co Twoja uwaga miała wnieść. Podobnie jest z proszkiem do prania. Na opakowaniu jest podane że przy takiej twardości wody i takim zabrudzeniu należy wsypać tyle proszku. Ale wszyscy wiedzą lepiej i sypią więcej bo lepiej się wypierze. Gdybym miał MBBR 6 a mieszkało nas 10 to wtedy mógłbym myśleć że częściej powinienem wywozić z osadnika
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  3. #23

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem przed montażem poś wobetu ZBS-6C. Po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się czy dla 5 osobowej rodziny (weekendowo możne 6-7 osób) taki ZBS da rade czy może iść w stronę mniejszego ZBS-4??


    Cytat Napisał reksgildo Zobacz post
    Jestem jedną z tych osób o której piszesz. O swoim problemie dowiedziałem się za późno a opisałem go w wątku o MBBR. Teraz waham się pomiędzy ratowaniem tego co mam wydając kasę na poprawianie a kupnem nowej oczyszczalni. Tylko musiałbym zadać pytanie które już tu przytoczyłeś" .... co kupić?..." Czytając wątek z rankingiem oczyszczalni biologicznych (tylko taka u mnie wchodzi w rachubę) dalej jestem w punkcie wyjścia. Każdy instalator czy użytkownik zachwala swoje. Jak ostatnio słyszałem użytkownicy POŚ dzielą się na tych którzy mają problemy z oczyszczalnią i na tych którzy nie wiedzą że je mają ale szybko się dowiedzą. Wybierając system ogrzewania do nowo budowanego domu szukałem porad na tym forum i znalazłem. Pierwsze co radzono to zrób porządne OZC. I tak zrobiłem. Wydałem na to kilkaset złotych co w porównaniu z całym kosztem ogrzewania było małą kwotą. W tym miałem również wyliczenia opłacalności przy kilku różnych systemach ogrzewania. Świadomie wybrałem podłogówkę i pompę ciepła. Nie żałowałem wyboru ani jednego dnia. Przy oczyszczalni chciano ode mnie badania gruntu i nic więcej. Wszyscy przedstawiciele z którymi rozmawiałem(Haba, Sotralentz, Feliksnavis, Delfin) wiedzieli że mieszkać będą stale 3 osoby z tym że jedna osoba dużo pracuje z 24 godz. dyżurami włącznie. Nikt nie zająknął się o niedociążeniu. Kiedy wybrałem Delfina, dostałem instrukcję z której dowiedziałem się dopiero o minimalnym dobowym zrzucie. Napisałem pytanie do przedstawiciela i otrzymałem odpowiedź że oczyszczalnia nie osiągnie parametrów oczyszczonych ścieków jak katalogowe, ale mam się nie martwić bo ściek doczyści się w warstwie żwiru studni chłonnej. Ani słowa o tym że przez takie działanie studnia zapcha się po dwóch latach(maile mam do dziś). Dziś Pan pracuje w innej firmie instalator rozkłada ręce a z problemem zostałem ja. Przepraszam że się tak rozpisałem, może nie do końca na temat, ale myślę, że moje doświadczenia dają coś koledze konfuzja do myślenia. On też mając 4 użytkowników rozważa przewymiarowaną oczyszczalnię. Dobrze że kolega Beja zwrócił na to uwagę. Niestety nie ma chyba przy doborze oczyszczalni takiego "OZC" który pomógł by dobrze wybrać. Ja przez swoje problemy straciłem dużo radości z mieszkania we własnym domu o którym długo marzyłem. Życzę autorowi tego wątku żeby go to nie spotkało

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karvvos Zobacz post
    Witam,
    Jestem przed montażem poś wobetu ZBS-6C. Po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się czy dla 5 osobowej rodziny (weekendowo możne 6-7 osób) taki ZBS da rade czy może iść w stronę mniejszego ZBS-4??
    Bierz zawsze większy model, bo przeciążenie lub niedociążenie to temat do dyskusji, a czym większa pojemność to rzadziej też wybierasz i to jest rzeczywista cecha, która jest ważna

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karvvos Zobacz post
    Witam,
    Jestem przed montażem poś wobetu ZBS-6C. Po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się czy dla 5 osobowej rodziny (weekendowo możne 6-7 osób) taki ZBS da rade czy może iść w stronę mniejszego ZBS-4??


    Zapomnij o ZBS-4S. To ma 2m3 pojemności z czego osadnik ma 1m3. Jest za mała dla 4 osób, a co dopiero dla większej liczby użytkowników.

    Nie szukaj oszczędności tą drogą, bo wyjdzie Tobie to drożej i stracisz dodatkowo masę nerwów.

    Czy ZBS6 wystarczy - to zależy ile wody zużywacie.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Zapomnij o ZBS-4S. To ma 2m3 pojemności z czego osadnik ma 1m3. Jest za mała dla 4 osób, a co dopiero dla większej liczby użytkowników.

    Nie szukaj oszczędności tą drogą, bo wyjdzie Tobie to drożej i stracisz dodatkowo masę nerwów.

    Czy ZBS6 wystarczy - to zależy ile wody zużywacie.
    Mam szambo 10m3 i opróżniane jest co 3-4 tygodnie. czyli zużycie w granicach 350l/24h

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karvvos Zobacz post
    Mam szambo 10m3 i opróżniane jest co 3-4 tygodnie. czyli zużycie w granicach 350l/24h
    No to niech ZBS-6 Ci służy jak najdłużej.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    No to niech ZBS-6 Ci służy jak najdłużej.
    Odkopie troche temat na ktory trafilem przez przypadek.

    Opisze po krotce swoja sytuacje.
    Stoje przed wyborem oczyszczalni biologicznej dla 4 osobowej rodziny, 2+2 malutkich dzieci.

    Pierwotnie od roku bylem zdecydowany na Kingspana Bioficient 6, aczkolwiek po przeczytaniu tutaj postów zacząłem zastanawiać się nad swoim wyborem.

    Co proponowalibyście wybrać, ewentualnie na jakich aspektach skupić się przy wyborze i które firmy są uznawane za te warte rozważenia (z postów powyżej wiem że Delfin odpada)?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.

  9. #29

    Domyślnie

    Zastanów, się nad ZBS-5C, w temacie mamy oczyszczalnie ZBB, a ten ZBS o którym piszę robiony jest właśnie w zbiorniku takim jak ZBB. Mocny zbiornik i fajna technologia. Wbrew pozorom ta cyfra w nazwie nie oznacza, że jest on mniejszy od ZBS-6C a wręcz jest troszkę większy. Polecam wziąć to rozwiązanie pod uwagę.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał LosieNaBudowie Zobacz post
    Odkopie troche temat na ktory trafilem przez przypadek.

    Opisze po krotce swoja sytuacje.
    Stoje przed wyborem oczyszczalni biologicznej dla 4 osobowej rodziny, 2+2 malutkich dzieci.

    Pierwotnie od roku bylem zdecydowany na Kingspana Bioficient 6, aczkolwiek po przeczytaniu tutaj postów zacząłem zastanawiać się nad swoim wyborem.

    Co proponowalibyście wybrać, ewentualnie na jakich aspektach skupić się przy wyborze i które firmy są uznawane za te warte rozważenia (z postów powyżej wiem że Delfin odpada)?

    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    O Delfinie masz na tym forum osobny wątek, po przeczytaniu którego raczej się nie zdecydujesz.

    Kingspan ma bardzo fajną oczyszczalnię BioDisc ale niestety koszt inwestycyjny jest znaczny. Bioficjent to przepływowy tryb pracy z wszelkimi wadami tego rodzaju oczyszczalni.

    Z godnych polecenia masz jeszcze złoża zraszane w postacji Biorocka ale tu cena też jest zaporowa. Chodzą plotki, że pracują nad jakimś nowym modelem - czas pokaże.

    Z dobrych rozwiązań mogę polecić filtry gruntowo-roślinne - ale tego nie kupisz. Musisz znaleść ekipę która to potrafi wykonać.

    Z biologicznych jeszcze SBRy, tu najmocniejszy jest Wobet ze swoim ZBSem.

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bartek S.

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    .

    Z biologicznych jeszcze SBRy, tu najmocniejszy jest Wobet ze swoim ZBSem.
    Z SBR mocniejsza od ZBSa jest ACTIBIO z Grafa , dwuzbiornikowa z retencją buforową a nie jeden zbiornik , większa pojemność części osadnikowej i osadu wtórnego. Poza tym to samo co w Wobecie sterownik z wyświetlaczem , dozowanie ścieków.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony