dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Wszystko fajnie ale producent pisze do stosowania na zewnątrz i nic nie mówi o posadzkach na gruncie, się postraszyłem tymi wspominkami o rakotwórczości pap, bituminów, gruntów itd. Papę mam asfaltową, niby nie promieniującą do otoczenia, bez wyziewów ale zagruntuje to wszystko "plutonem" i nie będę spał spokojnie.
    Temat wałkowany wielokrotnie. Nie wiem co może być szkodliwego w tym gruncie Na to idzie papa potem izolacja termiczna, posadzka...

  2. #42

    Domyślnie

    No wałkowany, ale już papa mi śmierdzi, styropian grafitowy nigdy mi nie śmierdział, a dziś czułem go z daleka. Się uwrażliwiłem czy co. Tak czy owak nadal nie wiem ... gruntować nie gruntować.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No wałkowany, ale już papa mi śmierdzi, styropian grafitowy nigdy mi nie śmierdział, a dziś czułem go z daleka. Się uwrażliwiłem czy co. Tak czy owak nadal nie wiem ... gruntować nie gruntować.
    Gruntuj tym primerem , mi nie śmierdzi wcale, to samo papa też nie czuje jakoś. Pamiętaj ile warstw na to idzie jeszcze.

  4. #44

    Domyślnie

    No i już wiem, papę należy kleić po całości czyli palnik, wcześniej oczywiście grunt i zgrzewanie do podłoża. Owszem można nie zgrzewać po całości ale papa nie przygrzana do podłoża równomiernie zaczyna wstawać tzn robią się bąble i górki. Oczywiście nie wszędzie i nie zawsze. Po pierwszym pasku papy i takim zjawisku, zrobiłem grzanie po całości. Schodzi dłużej i jest trudniej ale lepiej.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie ma szans, zeby papa uniosła 6 czy 10 cm betonu, który ją przyciska. Podobnie dociska styropian, który też może się unieść.
    Za to chudziak moze opaść wzgledem scian fundamentowych czy pękać - nie przygrzany po calosci bedzie mógł to skompensować w większym zakresie znim pęknie.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 08-09-2018 o 22:28

  6. #46

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o to że papę przyciśnie styropian i beton z wylewki tylko o to że powstał bąbel i nadmiar papy musi się rozejść jakoś pod tym wszystkim a to powoduje ściśnięcie materiału papy i zagięcia w przypadkowych miejscach a to może ją osłabiać. Tak czy owak ... bogactwo żeby asfalty w salonie kłaść
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No i już wiem, papę należy kleić po całości czyli palnik, wcześniej oczywiście grunt i zgrzewanie do podłoża. Owszem można nie zgrzewać po całości ale papa nie przygrzana do podłoża równomiernie zaczyna wstawać tzn robią się bąble i górki. Oczywiście nie wszędzie i nie zawsze. Po pierwszym pasku papy i takim zjawisku, zrobiłem grzanie po całości. Schodzi dłużej i jest trudniej ale lepiej.
    No i widzisz od razu mówiłem żeby gruntować i grzać. U mnie wygląda to solidnie.

  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Jeśli ktoś za osobiste poczucie bezpieczeństwa jest gotów zapłacić to myślę, iż to jego wyłączna sprawa jak i koszty, więc po co się tym zajmować?
    Wracając do gruntowania betonu pod papę - ja osobiście sensu takowego (poza odkurzeniem) nie widzę. Gdybym miał wątpliwości, czy aby ta papa z chudziaka np mi gdzieś nie odfrunie jak nie zagruntuję, to bym testy, proste w swej istocie przeprowadził, by spokojnie spać.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No i widzisz od razu mówiłem żeby gruntować i grzać. U mnie wygląda to solidnie.
    No widzę i Wy widzicie bo argument i zjawisko podałem, a to jest ważne i przekonujące. Tak czy owak zagruntowałem, zgrzałem po całości ... asfalcik pierwsza klasa.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    nadmiar papy musi się rozejść jakoś pod tym wszystkim a to powoduje ściśnięcie materiału papy i zagięcia w przypadkowych miejscach a to może ją osłabiać.
    Chyba mylisz pape z folią. Nie ma szans na załamanje papy czy jej nadmiar bo babel powietrza sie zrobił.

  11. #51

    Domyślnie

    No gdzieś się to wybulwienie musi podziać i złożyć i w tym miejscu nastąpić musi zgięcie, zakładka.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No gdzieś się to wybulwienie musi podziać i złożyć i w tym miejscu nastąpić musi zgięcie, zakładka.
    Nie ma szans na zgiecie. Sprobuj to zrobic - nawet celowo trzeba się postarać zeby zagiąc 4-5mm papę. Jest elastyczna (najlepiej z welonem poliestrowym) i skompensuje ewentualne naprężenia - nieprzygrzana ma wiecej luzu, bo np. przy pęknisciu bedzie mogło się rozciągnąć o te np. 2mm nie te kilka milimetrów przy pęknięciu, ale duzo dalszy fragment papy moze się rozciągnąć czy % rozciagniecia bedzie o wiele mniejszy.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Nie chcesz nie zgrzewaj papy ale to nie zmienia faktu ze technologia ukladania papy jest inna i zadne pierdoly wypisywane przez Ciebie tego nie zmienia....

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Nie chcesz nie zgrzewaj papy ale to nie zmienia faktu ze technologia ukladania papy jest inna i zadne pierdoly wypisywane przez Ciebie tego nie zmienia....
    Daj linka do innego opisu producenta papy technologii jej ukladania NA CHUDZIAKU niz ja podałem.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Jaki link ? Do postu człowieczka który w nicku ma wypisaną nazwe izolacja jarocin - nie badź śmieszny !!

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Kto z Was ma folie między piaskiem zasypowym a chudziakiem? Nie rozumiem ideii tej papy, chyba ze ktoś buduje się na mokradłach.
    jaki musi być poziom wód gruntowych aby robić takie izolatory ...

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    Kto z Was ma folie między piaskiem zasypowym a chudziakiem? Nie rozumiem ideii tej papy, chyba ze ktoś buduje się na mokradłach.
    jaki musi być poziom wód gruntowych aby robić takie izolatory ...
    Ja nie rozumiem idei folii. Równie dobrze można wtedy nic nie dawać...

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    Nie rozumiem ideii tej papy, chyba ze ktoś buduje się na mokradłach.
    jaki musi być poziom wód gruntowych aby robić takie izolatory ...
    A ideę folii jak rozumiesz?


    Cytat Napisał janzar Zobacz post
    Wiesz, co to podciąganie kapilarne?
    Co to dyfuzja pary wodnej.

    Ostatnio krzyczą, że grozi nam susza. Wiesz jaka wilgotność gleby jest alarmująca?

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marzar2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A ideę folii jak rozumiesz?




    Wiesz, co to podciąganie kapilarne?
    Co to dyfuzja pary wodnej.

    Ostatnio krzyczą, że grozi nam susza. Wiesz jaka wilgotność gleby jest alarmująca?
    Kaizen, jaką wielkość porów ma 15cm beton leżący na folii budowlanej otoczony ścianami fundamentowymi odizolowany dysperbitem oraz styrodurem i izolacją poziomą?
    co do dyfuzji pary wodnej.... "to ruch cząsteczek pary wodnej w mieszaninie gazów (np. w powietrzu) zmierzający do wyrównania stężenia pary" - Faktycznie, masz sporo mieszanki gazowej pod chudziakiem.

    Zdjęcie folii, które podpiąłes do wątku to jakiś marny worek na śmieci. Sprawdzałem u siebie folie którą kładłem i tak zdecydowanie nie wyglądała nawet po intensywnym chodzeniu.

    Generalnie ta papa na chudziak w przypadku gruntow suchych to według mnie jest nieuzasadniona. Jeśli się mylę to mi to udowdnij cyframi, normami...czymkolwiek co jest mierzalne i udowodnione.
    Ostatnio edytowane przez marzar2 ; 25-01-2020 o 22:07 Powód: literówka

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzar2 Zobacz post
    ...
    co do dyfuzji pary wodnej.... "to ruch cząsteczek pary wodnej w mieszaninie gazów (np. w powietrzu) zmierzający do wyrównania stężenia pary" - Faktycznie, masz sporo mieszanki gazowej pod chudziakiem.
    ...
    Dyfuzja – proces samorzutnego rozprzestrzeniania i przenikania się cząsteczek lub energii w każdym ośrodku (o temperaturze T > 0 K) (np. w gazie, cieczy lub ciele stałym itd.) To jest dyfuzja... Gdzie wy te wszystkie wynajdujecie?!

    Woda zawarta w gruncie zgodnie z prawami fizyki migruje w głąb konstrukcji budowlanej. W tym Kaizen ma racje.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony