dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie projekt Mirów 15 GG pracownia DOM-PROJEKT

    Podoba mi się projekt domu https://www.dom-projekt.pl/projekt-mirow-15gg,502.html tylko trochę bym pozmieniał Czy ktoś zna ten projekt lub buduje?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie przeraża ilość ścian nośnych. Planujesz ten dom bombardować?
    Kuchnia metrażem jak w ciasnym blokowym mieszkaniu. Salon jak w nieco większym blokowym mieszkaniu.
    I aż trzy balkony aby zrobić sobie mostki cieplne i wyrzucić kasę na coś niepotrzebnego w domu jednorodzinnym.
    Projekt wygląda jakby go projektował ktoś, kto mieszka w bloku.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to mój dom doszło na etapie adaptacji do połączenia kuchni ze spiżarką.
    pomiędzy salonem i pokojem na dole jest przejście ~1,5m szerokości (z belką nad progiem)
    Co do uwag z eksploatacji, to garaż jest o 1m za wąski i o 0,5 m za krótki, parkując w nim 2 samochody w tym jeden rodzinny, zostaje b. mało miejsca.
    - balkon nad tarasem trzeba było robić dłuższy tj. na 4m.
    - balkon nad garażem wynika z tego, ze dla mojego domu jest to "front" budynku. i nie chciałem wielkiej pustej ściany robić. zadaszenie i balkon i kolumny optycznie zmniejszają budynek.
    - balkonik nad wejściem przydaje się w deszczowe dni, i tego bym nie zmienił.
    - w sypialni na górze są dwa okna dachowe - jedno by wystarczyło w lecie jest b. jasno, a w zimie i tak wieczorem nie ma słońca.
    - w sypialni obok jest zbędne okno dachowe wystarczają te w elewacji - a pokój się bardzo w lato przez to nagrzewa.

    podstawowym plusem tego domu, było to, ze mieścił się na wąskiej (a długiej) działce, gdzie miałem b. małą rezerwę w szerokości budynku.
    Ostatnio edytowane przez micro-jr ; 03-02-2020 o 15:58
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony