dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Jak zamocować drewniane słupy poręczy schodów do podłoża?

    Chcę sam obłożyć betonowe schody drewnem. Tralki i słupy wybrane, trepy sezonują się na poddaszu

    Ale jak zamocować słup poręczy do stopnia?
    Sam słup ma w podstawie trzpień o średnicy 30 mm. Czy mocowanie do trepa wykonać przez nawiercenie w nim takiego otworu + klej?

    Nie jestem pewien czy to będzie wytrzymałe.

    A może jest potrzebna jakaś dłuższa śruba/kotwa wchodząca w beton stopnia, potem przelotowo przez trep i dopiero zamocowanie słupa (wkręcenie)?

    Poradźcie coś, proszę

  2. #2

    Domyślnie

    Hej,

    Nie ma nikogo kto się odważył robić taką rzecz? A może widzieliście u znajomych?


    No to jak? Pomożecie?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Nie tak dawno na "Zrób to Sam" ktoś demonstrował samodzielnie wykonane schody, coś tam chyba było o montażu balustrady.

    Generalnie to chyba raczej druga opcja, czyli śruba gwintowana aż do betonu i potem na to nakręcony słupek. Ewentualnie można dać śrubę przez całą długość słupka i od góry skręcić dodatkowo nakrętką i powiększaną podkładkę (trzeba mieć przewiercony na wylot słupek). Nakrętkę masuje się pochwytem, kulą, etc.

  4. #4

    Domyślnie Re: Jak zamocować drewniane słupy poręczy schodów do podłoża

    Cytat Napisał maksior
    Ale jak zamocować słup poręczy do stopnia?
    Poradźcie coś, proszę
    Słupy nawierciłem wiertłem 14 na jakieś 20 cm. I wsadziłem w to pręt nagwintowany, który zamocowałem w betonie (trep przewiercony na wylot) za pomocą "chemicznej kotwy" Fischera. Oczywiście na czas schnięcia słup był nałożony na pręt i wypoziomowany. Później na spód oraz w otwór w słupie wlałem trochę kleju i przykleiłem.

    Tralki miałem zakończone okrągłymi kołkami 25 mm więc je po prostu wkleiłem w trepy.

    Pozdr. zlu.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzes_

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć,

    Czy tak zamontowane słupy nie chwieją się? U mnie tralki (od dołu) nie beda montowane do stopni tylko do poziomej deski zamontowanej miedzy słupami. Balustrada bedzie sie skladac z 3 słupów w linii prostej i boje sie ze nie bedzie to sztywna konstrukcja.
    Ktoś może rozwiać moje wątpliwości?

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dom z Bieszczad

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    8

    Domyślnie

    Jak pisał poprzednik rozwiązanie z kotwą chemiczną powinno być wystarczające. Można też zastosować podstawy pod słup (dostępne w każdym sklepie budowlanym) i ładnie ukryć je w drewnie, jest to prosty sposób i przede wszystkim słup jest mocno przytwierdzony do podłoża
    Reklama na FM jest płatna

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Grzes_

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzieki za zainteresowanie.
    Tak sobie ostatnio myślałem czy nie wzmocnic słupa przykrecając go dodatkowo do stopnia, tylko pewny nie jestem czy tak mozna?
    Ogladałem troche zdjęc schodow i wydaje mi sie ze stolarze tak robią. Moze ktos się wypowie?
    Trepy mocowane mam na kołki + pianka.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	słup.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	408885

  8. #8

    Domyślnie

    Hej i jak rozwiązałeś tą balustradę?
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony