dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ten30

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    04-704
    Posty
    6

    Domyślnie Pralko suszarka

    Witam
    Co sądzicie o pralko- suszarkach?
    LG F4J6TG0W?
    Arinston AQD1171D 697ID EU/B
    LG F2J6HM0W
    CANDY GVSW4465TWHC Slim

    W sprawie łożysk wymiennych to rozmawiałem z panem z jednego ze sklepów, który powiedziałem że już nie ma wymiennych łożysk, wszytskie są w bębnie i nie opłaca się ich wymieniać
    Co do dzieci to mam raczej większe 2 i 8 klasa.
    Pomóżcie mi prosze w wyborze, mam remont całej łazienki a stara pralkę oddałem i muszę kupić do końca tygodnia

    thx
    Ostatnio edytowane przez ten30 ; 18-08-2018 o 15:15

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ten30

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    04-704
    Posty
    6

    Domyślnie

    ktoś coś?

  3. #3

    Domyślnie

    To może zasieję trochę wątpliwości.
    A co lepsze? Pralko-suszarka czy pralka, na której stoi oddzielna suszarka?
    Chyba że takie rozwiązanie Cię nie interesuje.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ten30

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    04-704
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję za odpisanie ,)
    Mam malutką łazienkę żeby stawiać w skupu. Interesuje mnie 2 w 1 tylko nie wiem jakie modele do 2000 sa najlepsze lub godne polecenia.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Lepszy są dwa oddzielne urządzenia ale są droższe i zajmują wiecej miejsca.
    Suszarka z pralką (2in1) ma mniejszą pojemność do suszenia niż wolnostojąca suszarka.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    No niekoniecznie od dzis w końcu dojrzałem do decyzji i kupiłe z reselingu bardzo fajną suszarkę do prania jestem w pozytywnym szoku urządzono jest boskie i nie trzeba wieszać majtek skarpetek oraz innych rzeczy i wszystko za jedyne 1150

  7. #7

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Warto mieć 2 w 1. Nie trzeba używać ,ale nieraz się przydaje.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jaka marka/model?
    Model https://allegro.pl/oferta/beko-dps-7...ala-8988381714

  10. #10

    Domyślnie

    My tez mamy mała łazienkę i postawilismy suszarkę na pralce. Takie rozwiązanie u nas sprawdza się świetnie. Dwa oddzielne urządzenia są chyba lepszym rozwiązaniem

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Mam Electrolux EWW1697MDW zakupioną w 2015. Zakupiona bo rodziło się drugie dziecko i nie chcieliśmy mieć w całym mieszkaniu suszarni. Pracuje praktycznie codziennie, polecam jeśli nie ma miejsca na 2 osobne urządzenia. Plusem jest to, że cały proces prania i suszenia nie wymaga ingerencji, wsadzasz brudne, wyciągasz suche. Ma jednak dwa dla mnie istotne minusy:
    - cykl prania z suszeniem to minimum 6 godzin
    - pranie jest suszone kondensacyjnie, czyli przez podgrzanie i kręcenie, skutkiem jest kurczenie się materiału; ogranicza to możliwość suszenia elementów garderoby do tych mniej wyjściowych.

    W domu planuję osobną suszarkę z nawiewem powietrza, dzięki czemu kurczenie ubrań jest znacznie mniejsze i proces suszenia jest mniej destrukcyjny.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doradca Beko Darek Zobacz post
    Witam,
    jeśli szukasz czegoś o kompaktowych wymiarach i z naprawdę świetnymi rozwiązaniami to polecam model Beko HTV7742XW.
    Przede wszystkim bardzo prosta obsługa urządzenia. Pralko-Suszarka z silnikiem inwerterowym co daje nam większą oszczędność i trwałość nie mówiąc już o znacznie cichszej pracy. Urządzenie to zostało wyposażone również w grzałkę niklowaną co powoduje nie osadzanie się kamienia. Sprawdzony towar z najlepiej dopasowanymi krótkimi programami. Producent umożliwił nam na krótkich programach korzystać z pełnego załadunku. Widziałem, że jest dostępna w mediaexpert także warto się tym zainteresować.
    W razie pytań służę pomocą
    Ogarnij się proponujesz coś o wsadzie dla pralki 7kg i suszarki 4kg Przy tego typu urządzeniu bierze się uwzględniając jak największy bęben.No chyba ,że jest to propozycja dla singla który chce wyprać jedną parę gaci koszulkę i spodnie.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    W domu planuję osobną suszarkę z nawiewem powietrza, dzięki czemu kurczenie ubrań jest znacznie mniejsze i proces suszenia jest mniej destrukcyjny.
    Bez podgrzewania? Co to za model?
    Ile trwa suszenie?
    Powietrze powinno być wyrzucane na zewnątrz domu? Bo inaczej taka wilgoć będzie w pomieszczeniu, że niczego nie wysuszysz.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bez podgrzewania? Co to za model?
    Dlaczego bez podgrzewania? Mimo to modele z zimnym nadmuchem istnieją, ale ta funkcja jest stosowana po cyklu.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile trwa suszenie?
    Zależy od programu, producenta, modelu, ilości prania. U rodziców, mają jakiegoś Samsunga, od 1,5h do 3.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Powietrze powinno być wyrzucane na zewnątrz domu? Bo inaczej taka wilgoć będzie w pomieszczeniu, że niczego nie wysuszysz.
    Może wilgoć się kondensuje jest zbierana w specjalnym pojemniku, umożliwiając wylanie wody? Może ta funkcja jest genezą nazwy suszarka kondensacyjna?

  15. #15

    Domyślnie

    Od jesieni zeszłego roku mam pralkosuszarkę LG F2J6HM0W. Wcześniej korzystałem z osobnej chyba ponad 30 letniej suszarki wywiewnej Bosch i jednak była lepsza, bo prania tak nie gniotła i nie kurczyła. Mam wrażenie że ta nowa suszy wyższą temperaturą. Mimo tego jakoś zużywa znacznie mniej prądu i wody, właściwie to jestem zaskoczony że tak mało. Ponadto suszy szybciej mimo że musi jeszcze kondensować tą parę w środku...nie wiem jak to się dzieje, ale tak jest. Nie chciałem dwóch sprzętów bo nie miałem na to kasy ani miejsca. Poza tym jestem sam, więc nie potrzeba mi dwóch wielkich sprzętów. Z suszarki korzystam też tylko okazyjnie. Jeśli macie suszyć każdy ładunek kilka razy w tygodniu to nie polecam. Pranie z suszeniem to 3-6 godzin. W całym pomieszczeniu w trakcie i po mocno pachnie proszkiem-płynem, jakby gumą i robi się ciepło. Ten zapach nie mija. Trzeba wietrzyć. Do tego pompa wody włącza i wyłącza się ciągle, własciwie to jedynie ona jest wadą, bo sam bęben kręci się bardzo cicho, także dmuchawa jest cichsza niż w starej suszarce. tylko ta pompa odpływowa...irytuje.
    Ostatnio edytowane przez flufy ; 22-06-2020 o 16:00

  16. #16

    Domyślnie

    Z tych rzeczy to polecam zdecydowanie LG.
    Do siebie sprzęt kupowałem "na szybko" i postawiłem na pralkę i suszarkę Electrolux. Wygląda to jak szajs. Niewymienne łożyska, plastikowe łopatki w bębnie itd. Mimo, że kupiłem ich produktu z najwyższe półki.
    Wcześniej miałem LG to nie ma porównania.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Z tych rzeczy to polecam zdecydowanie LG.
    Do siebie sprzęt kupowałem "na szybko" i postawiłem na pralkę i suszarkę Electrolux. Wygląda to jak szajs. Niewymienne łożyska, plastikowe łopatki w bębnie itd. Mimo, że kupiłem ich produktu z najwyższe półki.
    Wcześniej miałem LG to nie ma porównania.
    alektrolux, zimens i bosch były bardzo dobre jak robotnicy z okupowanych krajów zacharowywały się na śmieć podczas II WŚ, podobnie jak w wiocha wagenie.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Z tych rzeczy to polecam zdecydowanie LG.
    Do siebie sprzęt kupowałem "na szybko" i postawiłem na pralkę i suszarkę Electrolux. Wygląda to jak szajs. Niewymienne łożyska, plastikowe łopatki w bębnie itd. Mimo, że kupiłem ich produktu z najwyższe półki.
    Wcześniej miałem LG to nie ma porównania.
    Naprawdę.... to luknij na Candy z jakich materiałów jest wykonana , a jakich łopatek w bębnie się spodziewałeś z tytanu? Teraz wszędzie są z plastiku.To ile to LG przepracowało?Jak było takie dobre to trzeba było łożyska wymienić a nie kupować nowy sprzęt bez wymiennych ponoć i marudzić.Mam nadzieje ,że nie kupiłeś pralko suszarki o wsadzie 7/4kg jak kolega wyżej bo to strzał w kolano dla desperatów co miejsca nie mają albo są singlami.Taki bęben na parę spodni z gaciami i już pełny.Jak myślisz dlaczego w klasycznej suszarce jest taki duży bęben i czemu to ma służyć?Suszenie ma być szybkie i efektywne a ubrania nie powinny wyglądać jak psu z gradła wyciągnięte z takiej pseudo pralko suszarki.Także jak już wybieramy tego typu urządzenie to jak największy bebenek aby ubranka jak najwięcej miejsca miały do "latania" po bębnie a nie ugniatania i nie patrzymy tylko na wsad tylko dosłownie z miarką mierzymy i porównujemy z konkurencją w sklepie .Te napisy wsadu nijak się mają do rzeczywistej pojemności bębna.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Naprawdę.... to luknij na Candy z jakich materiałów jest wykonana , a jakich łopatek w bębnie się spodziewałeś z tytanu? Teraz wszędzie są z plastiku.To ile to LG przepracowało?Jak było takie dobre to trzeba było łożyska wymienić a nie kupować nowy sprzęt bez wymiennych ponoć i marudzić.Mam nadzieje ,że nie kupiłeś pralko suszarki o wsadzie 7/4kg jak kolega wyżej bo to strzał w kolano dla desperatów co miejsca nie mają albo są singlami.Taki bęben na parę spodni z gaciami i już pełny.Jak myślisz dlaczego w klasycznej suszarce jest taki duży bęben i czemu to ma służyć?Suszenie ma być szybkie i efektywne a ubrania nie powinny wyglądać jak psu z gradła wyciągnięte z takiej pseudo pralko suszarki.Także jak już wybieramy tego typu urządzenie to jak największy bebenek aby ubranka jak najwięcej miejsca miały do "latania" po bębnie a nie ugniatania i nie patrzymy tylko na wsad tylko dosłownie z miarką mierzymy i porównujemy z konkurencją w sklepie .Te napisy wsadu nijak się mają do rzeczywistej pojemności bębna.
    Tylko Candy kosztuje 1/2 tego co te moje Electroluxy..... To już w ogóle lipa, choć to co mam za daleko od nich nie stoi...

    To mój sprzęt:
    https://m.euro.com.pl/pralki/electro...6f348spa.bhtml
    https://m.euro.com.pl/suszarki/elect...ectrolux.bhtml

    Łopatek spodziewam się ze stali jak reszta bębna- tak miałem w LG. LG sprzedałem razem z mieszkaniem- działała 8 lat. W tym czasie jedna awaria- ciekło z szuflady na proszek. Pewnie jeszcze trochę pochodzi.
    Szyba do drzwi bębna w tej suszarce jest z plastiku trochę grubszego od folii. Przez to jest głośna. Można tak wymieniać. Przy LG to to nawet nie stało i siej farmazonów, że jest to ta sama półka, jak nie jest.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Trochę do 1/2 brakuje Bianka o wsadzie 8kg kosztuje prawie 1800 a suszarki Candy w tej samej cenie co Twoje .Przejdź się do sklepu i zaglądnij do swoich teraźniejszych LG i zobacz z jakiego materiału są łopatki oraz drzwiczki i napisz.Przebieg 8 lat nie jest czymś nadzwyczajnym ,no może teraz to jakiś mega dla niektórych
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony