dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ten30

Kod pocztowy
    04-704

Domyślnie Pralko suszarka

Witam
    Co sądzicie o pralko- suszarkach?
    LG F4J6TG0W?
    Arinston AQD1171D 697ID EU/B
    LG F2J6HM0W
    CANDY GVSW4465TWHC Slim

W sprawie łożysk wymiennych to rozmawiałem z panem z jednego ze sklepów, który powiedziałem że już nie ma wymiennych łożysk, wszytskie są w bębnie i nie opłaca się ich wymieniać
    Co do dzieci to mam raczej większe 2 i 8 klasa.
    Pomóżcie mi prosze w wyborze, mam remont całej łazienki a stara pralkę oddałem i muszę kupić do końca tygodnia

thx
    Ostatnio edytowane przez ten30 ; 18-08-2018 o 14:15

ten30

Kod pocztowy
    04-704

Domyślnie

ktoś coś?

Domyślnie

To może zasieję trochę wątpliwości.
    A co lepsze? Pralko-suszarka czy pralka, na której stoi oddzielna suszarka?
    Chyba że takie rozwiązanie Cię nie interesuje.

ten30

Kod pocztowy
    04-704

Domyślnie

Dziękuję za odpisanie ,)
    Mam malutką łazienkę żeby stawiać w skupu. Interesuje mnie 2 w 1 tylko nie wiem jakie modele do 2000 sa najlepsze lub godne polecenia.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    d7d

Domyślnie

Lepszy są dwa oddzielne urządzenia ale są droższe i zajmują wiecej miejsca.
    Suszarka z pralką (2in1) ma mniejszą pojemność do suszenia niż wolnostojąca suszarka.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gawel

Domyślnie

No niekoniecznie od dzis w końcu dojrzałem do decyzji i kupiłe z reselingu bardzo fajną suszarkę do prania jestem w pozytywnym szoku urządzono jest boskie i nie trzeba wieszać majtek skarpetek oraz innych rzeczy i wszystko za jedyne 1150
    "kanadyjczyk"130m² (2003 r.) przeciętne zapotrzebowanie na moc grzewczą (bez cwu) 2,4 kW; ogrzewanie split KAISAI KWX-09HRBI moc 2,9kW+podłogówka w łazience+ 2 drabinki grzejne (razem ok. 1 kW), PC cwu powietrzna 300 l Austriemail, Całkowite prognozowane zużycie roczne prądu 5MWh, G12w w proporcji 27/73 (I/II). PV - 3,92 KWp Sofar Solar 4.4KTL-X 3-fazowy+Sun Link 280Wp SL220-20P280 x14

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    woan

Kod pocztowy
    81-000

Domyślnie

Warto mieć 2 w 1. Nie trzeba używać ,ale nieraz się przydaje.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gawel

Domyślnie

Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Jaka marka/model?
    Model https://allegro.pl/oferta/beko-dps-7...ala-8988381714
    "kanadyjczyk"130m² (2003 r.) przeciętne zapotrzebowanie na moc grzewczą (bez cwu) 2,4 kW; ogrzewanie split KAISAI KWX-09HRBI moc 2,9kW+podłogówka w łazience+ 2 drabinki grzejne (razem ok. 1 kW), PC cwu powietrzna 300 l Austriemail, Całkowite prognozowane zużycie roczne prądu 5MWh, G12w w proporcji 27/73 (I/II). PV - 3,92 KWp Sofar Solar 4.4KTL-X 3-fazowy+Sun Link 280Wp SL220-20P280 x14

Doradca Beko Darek

Kod pocztowy
    43-300

Domyślnie

Witam,
    jeśli szukasz czegoś o kompaktowych wymiarach i z naprawdę świetnymi rozwiązaniami to polecam model Beko HTV7742XW.
    Przede wszystkim bardzo prosta obsługa urządzenia. Pralko-Suszarka z silnikiem inwerterowym co daje nam większą oszczędność i trwałość nie mówiąc już o znacznie cichszej pracy. Urządzenie to zostało wyposażone również w grzałkę niklowaną co powoduje nie osadzanie się kamienia. Sprawdzony towar z najlepiej dopasowanymi krótkimi programami. Producent umożliwił nam na krótkich programach korzystać z pełnego załadunku. Widziałem, że jest dostępna w mediaexpert także warto się tym zainteresować.
    W razie pytań służę pomocą

Domyślnie

My tez mamy mała łazienkę i postawilismy suszarkę na pralce. Takie rozwiązanie u nas sprawdza się świetnie. Dwa oddzielne urządzenia są chyba lepszym rozwiązaniem

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Emtebe

Kod pocztowy
    31-864

Domyślnie

Mam Electrolux EWW1697MDW zakupioną w 2015. Zakupiona bo rodziło się drugie dziecko i nie chcieliśmy mieć w całym mieszkaniu suszarni. Pracuje praktycznie codziennie, polecam jeśli nie ma miejsca na 2 osobne urządzenia. Plusem jest to, że cały proces prania i suszenia nie wymaga ingerencji, wsadzasz brudne, wyciągasz suche. Ma jednak dwa dla mnie istotne minusy:
    - cykl prania z suszeniem to minimum 6 godzin
    - pranie jest suszone kondensacyjnie, czyli przez podgrzanie i kręcenie, skutkiem jest kurczenie się materiału; ogranicza to możliwość suszenia elementów garderoby do tych mniej wyjściowych.

W domu planuję osobną suszarkę z nawiewem powietrza, dzięki czemu kurczenie ubrań jest znacznie mniejsze i proces suszenia jest mniej destrukcyjny.

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Barliniak
    Kod pocztowy
    74-320

Domyślnie

Cytat Napisał Doradca Beko Darek Zobacz post
    Witam,
    jeśli szukasz czegoś o kompaktowych wymiarach i z naprawdę świetnymi rozwiązaniami to polecam model Beko HTV7742XW.
    Przede wszystkim bardzo prosta obsługa urządzenia. Pralko-Suszarka z silnikiem inwerterowym co daje nam większą oszczędność i trwałość nie mówiąc już o znacznie cichszej pracy. Urządzenie to zostało wyposażone również w grzałkę niklowaną co powoduje nie osadzanie się kamienia. Sprawdzony towar z najlepiej dopasowanymi krótkimi programami. Producent umożliwił nam na krótkich programach korzystać z pełnego załadunku. Widziałem, że jest dostępna w mediaexpert także warto się tym zainteresować.
    W razie pytań służę pomocą
    Ogarnij się proponujesz coś o wsadzie dla pralki 7kg i suszarki 4kg Przy tego typu urządzeniu bierze się uwzględniając jak największy bęben.No chyba ,że jest to propozycja dla singla który chce wyprać jedną parę gaci koszulkę i spodnie.
    Defro bio slim 10 kw w tej chwili grzeje 75m docelowo 140m . Klima Rotenso Imoto 3,5kW w salonie 40m.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Kaizen
    Kod pocztowy
    05-540
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

Domyślnie

Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    W domu planuję osobną suszarkę z nawiewem powietrza, dzięki czemu kurczenie ubrań jest znacznie mniejsze i proces suszenia jest mniej destrukcyjny.
    Bez podgrzewania? Co to za model?
    Ile trwa suszenie?
    Powietrze powinno być wyrzucane na zewnątrz domu? Bo inaczej taka wilgoć będzie w pomieszczeniu, że niczego nie wysuszysz.

SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Emtebe

Kod pocztowy
    31-864

Domyślnie

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Bez podgrzewania? Co to za model?
    Dlaczego bez podgrzewania? Mimo to modele z zimnym nadmuchem istnieją, ale ta funkcja jest stosowana po cyklu.

Ile trwa suszenie?
    Zależy od programu, producenta, modelu, ilości prania. U rodziców, mają jakiegoś Samsunga, od 1,5h do 3.

Powietrze powinno być wyrzucane na zewnątrz domu? Bo inaczej taka wilgoć będzie w pomieszczeniu, że niczego nie wysuszysz.
    Może wilgoć się kondensuje jest zbierana w specjalnym pojemniku, umożliwiając wylanie wody? Może ta funkcja jest genezą nazwy suszarka kondensacyjna?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia