dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Odpływ liniowy a kabina półokrągła

    Ma ktoś z was taką kombinację? Zastanawiam się, czy jest do wykonania estetyczne przyklejenie płytek ze spadkiem w kabinie półokrągłej z odpływem liniowym. Czy dać sobie z tym spokój i kupić brodzik półokrągły?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może zastosowac mozaikę na podłodze?
    Albo zamiast odpływu liniowego, punktowy?

    tutaj liniowy z półokragłą kabiną:

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Na wizualizacji to wszystko ładnie wygląda. Jednak bardziej od rodzaju odpływu chodzi mi, czy technicznie da się estetycznie od półokręgu uzyskać spadek na płytkach w kierunku odpływu.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Chalek

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Szklarska Poręba
    Kod pocztowy
    58-580
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Również zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem. Czy osoby które zdecydowały się na takie rozwiązanie mógłby się podzielić zdjęciami?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Niedługo podzielę sie swoim wykonaniem kabiny prysznicowej półokrągłej 80' z odpływem liniowym 60' w bardzo małej łazience z zastosowaniem płytek podłogowych 60x60 jestem juz na etapie fugowania i robię to wszystko pierwszy raz przy takiej konfiguracji, kilka dni temu sam jeszcze szukałem jakiegoś rozwiazania ale niestety nic nie znalazłem, wszędzie cięcia tzw. w kopertę, ostatecznie natrafiłem na tą stronę w to miejsce, niestety niczego tutaj nie znalazłem. proszę tylko o cierpliwość bo pracuję na wysokich obrotach i brak czasu, myślę że to kwestia kilku dni jak sie podzielę. pozdrawiam.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafiRuX

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-139
    Posty
    53

    Domyślnie

    Jeżeli już się decydujesz na rozwiązanie montażu kabiny z odpływem liniowym - to na twoim miejscu postawiłbym na dedykowane rozwiązania od firm, które swoje produktówki opieraja własnie na takich rozwiązaniach (czyli przede wszystkim marka Excellent, marka New Trendy, Schedpol). Poniżej wady i zalety poszczególnych rozwiązań "Odpływ liniowy, czy kabina z brodzikiem" dla osób niewtajemniczonych, mających jeszcze wątpliwości.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil612mk

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Cisiec
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Adamgres skończyłeś już ten odpływ liniowy? Też mnie to czeka pierwszy raz z kabiną półokrągła i nie wiem jak to zrobić.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil612mk

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Cisiec
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    2

    Domyślnie Odpływ liniowy

    Cytat Napisał Adamgres Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Niedługo podzielę sie swoim wykonaniem kabiny prysznicowej półokrągłej 80' z odpływem liniowym 60' w bardzo małej łazience z zastosowaniem płytek podłogowych 60x60 jestem juz na etapie fugowania i robię to wszystko pierwszy raz przy takiej konfiguracji, kilka dni temu sam jeszcze szukałem jakiegoś rozwiazania ale niestety nic nie znalazłem, wszędzie cięcia tzw. w kopertę, ostatecznie natrafiłem na tą stronę w to miejsce, niestety niczego tutaj nie znalazłem. proszę tylko o cierpliwość bo pracuję na wysokich obrotach i brak czasu, myślę że to kwestia kilku dni jak sie podzielę. pozdrawiam.
    Witam dodasz te zdjecia

  9. #9

    Domyślnie

    Witam.
    Na wstępie przepraszam że tak długo czekaliście na zdjecia, totalny brak czasu, tak sie zapędziłem w wir pracy że zapomniałem.
    Łączenia płytek na cięciach musi być w płaszczyźnie tak aby można było na tym swobodnie postawić kabinę. Przed montażem koniecznie wszystko trzeba sprawdzić czy wszystko bedzie pasowało gdyż tutaj nie ma miejsca na błędy, jak to przy płytkach, wiąze sie to z ze skuwaniem.Fuga jakiej użyłem to epoksydowa, kabina, dolny stelaż zamontowany punktowo klejem mamut i ciągłą linią sylikonem o kolorze płytek, następnie wewnątrz i zewnątrz profila zostało wszystko uszczelnione sylikonem.
    Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz przepraszam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy-1.jpg
Wyświetleń:	775
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	438474   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy-2.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	438479   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy-3.jpg
Wyświetleń:	533
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	438480   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy-4.jpg
Wyświetleń:	443
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	438481   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy-5.jpg
Wyświetleń:	365
Rozmiar:	22,9 KB
ID:	438483  


  10. #10

    Domyślnie

    cdn.
    Na estetykę odpływu nie zwracać uwagi bo tutaj jeszcze nie jest to ostateczne wykończenie, w odpływie zamontowana jest płytka z posadzki. Woda ładnie spływa do odpływu, łazienka jest w użytku już prawie trzy miesiące i klienci zadowoleni z jej uzytkowania gdyż kontaktowałem sie z nimi jak tam wszystko działa, jak sie użytkuje
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy-6.jpg
Wyświetleń:	423
Rozmiar:	30,0 KB
ID:	438484   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy7.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	27,0 KB
ID:	438485   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy-8.jpg
Wyświetleń:	438
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	438486   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy-9.jpg
Wyświetleń:	408
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	438487  
    Ostatnio edytowane przez Adamgres ; 25-12-2019 o 07:45

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wyobraźnia, arytmetyka, podstawy fizyki i potrafisz wszystko wykonać!

  12. #12

    Domyślnie

    Powodzenia z wymianą kabiny....

    Ja robię prosty spadek do osadzonych już przeze mnie odpływów. Jedynie nie 1.5cm na metrze jak wykonali spadej wylewkarzy, a połowę mniejszy. Przy kabinie jest wystarczający. Kabina na pionach ma wystarczający zakres regulacji aby to pokonać. Moje pierwsze 3 łazienki. Mam nadzieję ze będzie działać.

  13. #13

    Domyślnie

    Dla potomnych.

    Montaż półokrągłej kabiny na liniowym spadku jest możliwy. Najłatwiej kupić kabinę z rozwieralnymi drzwiami. Taka kabina nie może mieć połączenia na dole jak i u góry. Jedyny minus to możliwa różnica poziomu na styku drzwi przy uszczelce magnetycznej. Po prostu jedna część kabiny oparta przy odpływie jest niżej. U mnie w dwóch kabinach wyszła różnica ok 4mm. Trzecia dobrze wyregulowalem na uszczelce przyściennej i jest rowniutko. Na spadku może wystąpić szerszą przerwa pomiędzy podloga a szybą. Uzupełniamy silikonem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	attachment.jpg
Wyświetleń:	782
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	452055
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 16-01-2021 o 21:36

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    No Ameryki to ty nie odkryles.
    Kabina ma zawsze stać w poziomie i na płytkach które są ułożone w poziomie a zanizenie czy łączenie tych dwóch plaszczyzn ma wyjść pod szybą czy profilem szyby jeśli taki jest i tą różnicę poziomów która idzie z klina i okolicach odplywu jest najwieksza można wykończyć silikonem lub czoło płytki wykończyć listwa podczas układania części poziomej przed ulozeniem tej części zanizonej.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190207_144717.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	442927  
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 13-04-2020 o 15:11

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nullo

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    26-332
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Czy mógł bym poprosić o przesłanie zdjęć na maila [email protected].

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    No Ameryki to ty nie odkryles.
    Pierwszy raz w życiu kafelkowałem . Od razu 3 łazienki z płytkami na całym parterze. Jak na amatora jestem zadowolony z efektu. Dziele się tym z tymi, co także sami szukają rozwiązania

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony