dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna - do sprawdzenia?

    Witajcie, zdecydowałem się na zastosowanie wm, we właśnie budowanym domu (min. po dyskusji tutaj ). Projekt domu zawiera wm, jednak nawet ja jako laik widzę w nim błędy (np nawiew w wc), ponadto zawiera tylko ogólny opis takiej instalacji, a chciałbym więcej szczegółów by móc taką instalację wykonać samemu. Potrzebuję pomocy w sprawdzeniu tego projektu/doprecyzowaniu ewentualnie w opracowaniu nowego. Czy jest ktoś tutaj na forum, kto mógłby pomóc? Lub też sprawdzona firma? Nie potrzebuję nowych pieczątek - te już mam.
    Ostatnio edytowane przez cardano8 ; 26-08-2018 o 16:30

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardano8 Zobacz post
    Witajcie, zdecydowałem się na zastosowanie wm, we właśnie budowanym domu (min. po dyskusji tutaj ). Projekt domu zawiera wm, jednak nawet ja jako laik widzę w nim błędy (np nawiew w wc), ponadto zawiera tylko ogólny opis takiej instalacji, a chciałbym więcej szczegółów by móc taką instalację wykonać samemu. Potrzebuję pomocy w sprawdzeniu tego projektu/doprecyzowaniu ewentualnie w opracowaniu nowego. Czy jest ktoś tutaj na forum, kto mógłby pomóc? Lub też sprawdzona firma? Nie potrzebuję nowych pieczątek - te już mam.
    Ee i ochotnicy się maja zgłaszać w ciemno? Dawaj skan projektu etc. a praktycy się odezwą, montażyści również, na gryzonia również zajrzyj za literaturą fachową.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Chyba jednak nie ma błędu - jest wyciąg w wc (nie dopatrzyłem kierunku małych strzałek)
    Będzie wydzielony wiatrołap - na żółto. Za kilka dni, będzie zalewany strop monolityczny, chcę zostawić otwory pod wentylację - 160mm powinno wystarczyć.

    Jeśli dobrze myślę, w pomieszczeniu gospodarczym tam gdzie będzie rekuperator powinny być w stropie 4 otwory (plus na wentylację tego pomieszczenia) -> wyrzutnia, czerpnia, plus 2 otwory na rury nawiewowe oraz wywiewowe.

    Dodałbym wywietrznik w wiatrołapie, w kotłowni/pomieszczeniu gospodarczym zostawił tylko wywietrznik. Na teraz chciałbym się upewnić co do rozmieszczenia i ilości otworów w stropie - na resztę będę miał całą zimę na szkolenie się.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09445.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	418005   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09446.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	418003  
    Ostatnio edytowane przez cardano8 ; 27-08-2018 o 10:53

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardano8 Zobacz post
    chcę zostawić otwory pod wentylację - 160mm powinno wystarczyć.
    Pod anemostaty za dużo - trudno będzie szpachlować. 14cm max do anemostatów 125mm, żeby ramka ładnie zakryła.
    Do czerpni i wyrzutni za małe. Nawet, jak dasz rurę 150, to dolicz jeszcze miejsce na izolację. IMO 25cm minimum powinno być. Wyrzutnia ścienna to kłopoty. Rób dachową.
    Do skrzynek rozdzielczych może być, jak chcesz przyłacza 150mm.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    cardano8

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    106

    Domyślnie

    Chciałem dać na "zapas" większe, ale patrząc na szacowane prędkości powietrza, faktycznie 140 wystarczy.

    1. Rury pod czerpnię i wyrzutnię umieściłbym obok siebie ( przejście przez strop oznaczone kwadratem na biało). Czerpnia w ścianie pod dachem od wschodu w ścianie szczytowej, natomiast wyrzutnia w dachu - biorąc pod uwagę okap (80cm), odległość powinna być wystarczająca. Czy to dobry pomysł?
    Widzę jednak, że w przypadku dachówki nie będzie tak łatwo z wyrzutnią w dachu (a raczej tanio).

    2. Druga koncepcja, czerpnia jak w pierwszej wersji. Wyrzutnia na ścianie północnej, nie jest potrzebne przejście przez strop tylko przez ścianę. Rurę dwuścienną od gazu poprowadzę wyżej, tak by nie "przeszkadzały" sobie. Nie przeszkadzają mi ewentualne nacieki, ta strona domu nie będzie widoczna. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC09445.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	418011
    Ostatnio edytowane przez cardano8 ; 27-08-2018 o 12:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony