dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Cena przyłącza kanalizacyjnego

    Witam, potrzebuję zrobić przyłącze do sieci kanalizacyjnej i dostałem pewną ofertę ale uważam ją za znacznie zawyżoną więc ciekawi mnie jak to u innych wyglądało przy podobnych parametrach.

    Rura 160mm
    Odcinek przewodu w ulicy 7,5m
    Przyłącza na posesji 0,8m
    Glębokość 2,6-1,7m

    Swoją drogą chciałem się pożalić, że to trochę jest granda, że to ja jako właściciel posesji NAGLE jestem odpowiedzialny za to wszystko co znajduje się za posesją czyli pas zieleni, chodnik, ulica i jeśli mają mi doprowadzić kanalizację to na mój koszt muszę to wszystko rozwalać a potem doprowadzić do "stanu sprzed robót".
    Po mojemu rury kanalizacyjne jak wszystko inne powinny być doprowadzone do każdej posesji na koszt miasta czy tam Miejskich Wodociągów a ja powinienem odpowiadać tylko i wyłącznie za to co się dzieje na mojej posesji, czy nie tak powinno wyglądać normalne państwo?
    Co będzie dalej, stawianie słupów wysokiego napięcia na koszt właściciela posesji jak ktoś chce mieć prąd?
    ech...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin37 Zobacz post
    Rura 160mm
    Odcinek przewodu w ulicy 7,5m
    Przyłącza na posesji 0,8m
    Glębokość 2,6-1,7m

    .............
    z tego wynika, ze dom stoi 80cm od granicy z drogą?


  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin37 Zobacz post
    Swoją drogą chciałem się pożalić, że to trochę jest granda, że to ja jako właściciel posesji NAGLE jestem odpowiedzialny za to wszystko co znajduje się za posesją czyli pas zieleni, chodnik, ulica i jeśli mają mi doprowadzić kanalizację to na mój koszt muszę to wszystko rozwalać a potem doprowadzić do "stanu sprzed robót".
    Dodatkowo będziesz musiał płacić roczną opłatę za umieszczenie urządzenia w pasie drogowym.

  4. #4

    Domyślnie

    Wystąp o przykanalik od nitki głównej, umieszczony w/przy granicy Twojej działki, tam się wepniesz. Kopanie kanalizy na swój koszt i występowanie o pozwolenia, odbiory, przywrócenie stanu sprzed robót - to pochłonie koszty że 10 razy szambo sobie zrobisz. I także popieram że jeśli chodzi o media to zawsze powinno to być po stronie Miasta/Gminy, warunek tylko jeden że działkę masz w miejscu odpowiednim żeby mieć roszczenia .
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ElCZ

    Zarejestrowany
    Mar 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-536
    Posty
    4

    Domyślnie

    AKWA – 2 Andrzej Piasecki – nie polecam
    Odradzam współpracę z Panem Andrzejem Piaseckim. W 2019 r. zleciłam mu wykonanie przyłącza wod-kan według dostarczonego projektu. Przyłącze miało być wykonane na dość dużej głębokości – 4,5 m. Pan sobie odpowiednio policzył i zawarliśmy umowę. Przyłącza zostały fizycznie wykonane i Pan zażyczył sobie 80% wartości umowy i na tym zakończył swoją działalność. Na pytania, kiedy będzie licznik i umowa z MPWiK kręcił i twierdził, że to MPWik ma problem. Okazało się jednak, że wszystkie prace zostały wykonane bez zawiadamiania MPWiK. Odstąpiłam od umowy i od roku próbuję zalegalizować wykonaną przez niego, niezgodnie z projektem, jak się okazało, samowolę. Sam koszt legalizacji to 3600 zł netto. Plus geodeta, inwentaryzacja i projekt zamienny. Koszty robią się ogromne. Do tego jest ryzyko, że będę musiała wszystko odkopać i wykonać wszystkie roboty jeszcze raz na swój koszt zgodnie z pierwotnym projektem. Jak się okazało, w Wawrze osób poszkodowanych przez Pana Piaseckiego jest sporo. Wykonuje on fizycznie przyłącza, bierze pieniądze i znika, pozostawiając inwestorów z nielegalnie wykonanym przyłączem. Mona zadzwonić do inspektorów MPWiK lub urzędników w Wydziale Infrastruktury dla Dzielnicy Wawer i zapytać o opinie. Ten Pan jest tam powszechnie znany. Ja niestety o tym wszystkim dowiedziałam się za późno….

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Płaci sie po zakończeniu prac a zakończeniem prac są protokoły odbioru instalacji (tu przykanalika) i nawierzchni. Sa protokoły ,( w tym mapa inwentaryzacji) ciecz spływa to można zapłacić. Dlatego nie wolno brać firm według najniższej ceny, bo tanio na początku oznacza drogo na finale. Sprawdzone wielokrotnie gdyż jestem składową procesu inwestycyjnego. Jestem na początku (mdcp) oraz na fizycznym końcu (mapa inwentaryzacji) lub biorę udział w "postępowaniu naprawczym" (powtórna mdcp, itd )
    Kłania się nierealny trójkąt : Szybko - tanio - dobrze. Nie ma cudów!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony