dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dorianek1991

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    4

    Domyślnie Dzialka rolna 3500m2 - odmowa odrolnienia

    Witam. Jestem tutaj nowy więc dzień dobry wszystkim na wstępnie zaznaczę że jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o prawo związane z działkami gruntami i nieruchomościami. Przechodząc do sedna.. mam działkę rolną, która jest uchwycona w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako R czyli obszar rolny. Udałem się do urzędu w celu dostania informacji jak mogę tą działkę przemianowac na budowlana. Pani w okienku po sprawdzeniu na mapce zagospodarowaniu przestrzennego zobaczyła że są to obszary rolne powiedziała że niema możliwości przemianowac jej na budowlana ponieważ są to obszary rolne. Dodam że działka jest przy drodze utwardzonej publicznej, obok działki jest dzialka budowlana z postawionym budynkiem na przeciwko również jest taka działka, do działki jest możliwość poprowadzenia mediów i najważniejsze jest to że klasa ziemi to... VI. Wszystkie czynniki są na moja korzyść Ale Pani w okienku zdecydowanie twierdzi że się nieda. Nadmienię że wspominała coś o studium zagospodarowania przestrzennego, w którym można coś napisać i coś można wskurac. No wlasnie Ale jest jedno ale.. można to było zgłaszać do 30 czerwca. I teraz nie wiem co robić. Spotkaliscie się z taką sprawa? Jak ją rozgryźć na moja korzyść? Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jedyna opcja to zmiana MPZP a namówienie gminy do tego zapewne nie będzie łatwe nawet, jak skrzykniecie się z sąsiadami większą grupą.

  3. #3

    Domyślnie

    Gminy zmieniają studium i plan co około 10-15 lat i jeśli przegapisz procedurę to czekasz albo próbujesz przepchnąć zmianę indywidualną. Istnieje możliwość indywidualnej - odpłatnej zmiany planu. Kosztowo to zależy 5-10-15 tysięcy złotych. Nic na gębę wszystko na piśmie. Wniosek pisemny o zmianę MPZP kopia pierwszej strony i pieczątka wpłynięcie na sekretariat z datą i podpisem.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    MPZP nie przeskoczysz, musisz czeka c na nastepny "update". Pismo możesz napisac ale jak sie pewnie domyslasz niewiele to pomoże. Nikt dla ciebie jednego nie bedzie zmieniał planu który jest rewidowany co kilka a najcześciej co kilkanascie lat dla danej dzielnicy/ miejscowości.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  5. #5

    Domyślnie

    spytałem w gminie ile czasu zajmie zmiana z rolnej na budowlana to tak powiedzieli 3-5 lat w MPZP widnieje jako rolna.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dorianek1991

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie. Mieszkam w 100 tyś mieście więc procedura będzie troszkę szybsza a mianowicie złożyłem wniosek o zmianę studium ukierunkowan zagospodarowania i otrzymałem informację że w maju 2019 będzie dopiero decyzja itp. Natomiast pojawił się kolejny problem który przedstawił mi naczelnik wydziału architektury. Przez moja działkę na końcu naroznika przebiega linia wysokiego napięcia 220 kv. Strefa ochronną wynosi odpowiednio po 30m z każdej że stron od osi. U mnie początek działki jest wolny od lini energetycznej i tej strefy ochronnej. Zastanawia mnie jedna rzecz czy taki skrawek przez który przebiega linia WN przeszkodzi w odrolnieniu całej działki? Czy jednak moze sie udać odrolnic Ale dostanę wytyczne że mam dom postawić jak najdalej od lini WN. Co o tym sadzicie ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorianek1991 Zobacz post
    Przez moja działkę na końcu naroznika przebiega linia wysokiego napięcia 220 kv. Strefa ochronną wynosi odpowiednio po 30m z każdej że stron od osi. U mnie początek działki jest wolny od lini energetycznej i tej strefy ochronnej.
    Zabierasz się jak pies do jeża do tej roboty. Wrzuć zdjęcie-wycinek planu z twojej działki z wymiarami to się zobaczy.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dorianek1991

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzialki zaznaczone kropka czerwona. https://zapodaj.net/b7c1e89ee261e.png.html

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorianek1991 Zobacz post
    złożyłem wniosek o zmianę studium ukierunkowan zagospodarowania i otrzymałem informację że w maju 2019 będzie dopiero decyzja itp.
    Studium nic Ci nie daje. Liczy się MPZP.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dorianek1991

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zmiany w studium przechodzą do mpzp. Tak mi powiedział naczelnik wydziału architektury.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorianek1991 Zobacz post
    Zmiany w studium przechodzą do mpzp. Tak mi powiedział naczelnik wydziału architektury.
    Przechodzą, jak zmienią MPZP (uchwała o przystapieniu, projekt, konsultacje itd. aż do uchwalenia nowego MPZP). Nie dzieje się to z automatu. Mam działkę wg studium budowlaną od kilkunastu lat. Wg starszego MPZP las. Batalie o dostosowanie MPZP do studium trwają cały czas. Bezskutecznie. Studium wielokrotnie w tym czasie było aktualizowane (w innym zakresie).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 31-08-2018 o 13:49

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zlotelany

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Podbeskidzie
    Posty
    57

    Domyślnie

    Zmiany w studium przechodzą do mpzp. Tak mi powiedział naczelnik wydziału architektury.
    Spławia cię bo nie chce mu się tłumaczyć i wysłuchiwać twoich żalów. Powinien uczciwie powiedzieć, że jeśli twoja działka nawet w studium jest rolna, to o budowaniu na niej będą mogły ewentualnie pomyśleć twoje dzieci - a i tu nie ma pewności. Oczywiście wariant ekspresowy też jest możliwy: szybko uchwalą studium, twoją działkę przeznaczą w nim pod zabudowę a potem z biegu uchwalą plan zgodny ze studium. Wtedy, w wariancie ekspresowym, będziesz mógł się budować już za jakieś 2-3 lata. Ale ja tam w cuda nie wierzę...

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorianek1991 Zobacz post
    Przez moja działkę na końcu naroznika przebiega linia wysokiego napięcia 220 kv. Strefa ochronną wynosi odpowiednio po 30m z każdej że stron od osi. U mnie początek działki jest wolny od lini energetycznej i tej strefy ochronnej. Zastanawia mnie jedna rzecz czy taki skrawek przez który przebiega linia WN przeszkodzi w odrolnieniu całej działki? Czy jednak moze sie udać odrolnic Ale dostanę wytyczne że mam dom postawić jak najdalej od lini WN. Co o tym sadzicie ?
    Wymiarowo i odległościowo od linii wysokiego napięcia powinno być ok. Wszak na działce sąsiedniej o podobnej długości i szerokości mieszczą się już 3 budynki

  14. #14

    Domyślnie

    Temat stary ale odp. Wydaję mi się, że jak na mapie MPZP widnieje działka rolna to wystarczyć być rolnikiem i na tej działce wybudować siedlisko mieszkalne czyli np. dom jednorodzinny. Dużo rolników tak robi wystarczy być rolnikiem i mieć w danej gminie ileś ziemi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony