dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    można też kupić zbiornik 1000l i postawić na budowie potem go odsprzedać z małą stratą albo od razu kupić używke
    A jak ten zbiornik masz zamiar napełniać? Będziesz go woził to napełnienia - czym? Jak masz zamiar z tego zbiornika podlewać np. beton?

    Ten koszt studni rzeczywiście taki duży? Jak planujesz docelowo zrealizować dostęp do wody w wybudowanym domu? Nie jest tak, że studnię będziesz musiał tak czy inaczej zrobić?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    można też kupić zbiornik 1000l i postawić na budowie potem go odsprzedać z małą stratą albo od razu kupić używke
    Ekipa budująca, z tego co mi powiedzieli, ma swój własny zbiornik na wodę i postawi do na działce na czas budowy. Stąd mój pomysł aby dowozić wodę w baniakach w celu jego uzupełniania. Kilka kursów w tygodniu i 1 m3 się uzbiera .

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Ekipa budująca, z tego co mi powiedzieli, ma swój własny zbiornik na wodę i postawi do na działce na czas budowy. Stąd mój pomysł aby dowozić wodę w baniakach w celu jego uzupełniania. Kilka kursów w tygodniu i 1 m3 się uzbiera .
    sąsiadów nie macie?

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    A jak ten zbiornik masz zamiar napełniać? Będziesz go woził to napełnienia - czym? Jak masz zamiar z tego zbiornika podlewać np. beton?

    Ten koszt studni rzeczywiście taki duży? Jak planujesz docelowo zrealizować dostęp do wody w wybudowanym domu? Nie jest tak, że studnię będziesz musiał tak czy inaczej zrobić?
    podpiąć wąż ogrodowy to nie filozofia do takiego zbiornika ... jak juz nie ma jak to zawsze można zamówić dowóz takiej wody jak nie ma sąsiadów.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Ekipa budująca, z tego co mi powiedzieli, ma swój własny zbiornik na wodę i postawi do na działce na czas budowy. Stąd mój pomysł aby dowozić wodę w baniakach w celu jego uzupełniania. Kilka kursów w tygodniu i 1 m3 się uzbiera .
    Paliwo za darmo nie jest, twój czas też nie. Baniaki z woda są ciężkie, nadźwigasz się, strzeli ci coś w krzyżu i będzie po oszczędnościach...

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    podpiąć wąż ogrodowy to nie filozofia do takiego zbiornika ... jak już nie ma jak to zawsze można zamówić dowóz takiej wody jak nie ma sąsiadów.
    A jak będziesz chciał np. polać strop? Trzeba by jakąś pompę, bo co wiadrami będziesz nosił? Za darmo nikt też nie będzie wodził.

    Ponawiam pytanie jakie będzie docelowe zasilanie w wodę? Czy te całe kombinacje nie są tylko po to, żeby trochę odwlec w czasie przyłącze?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Paliwo za darmo nie jest, twój czas też nie. Baniaki z woda są ciężkie, nadźwigasz się, strzeli ci coś w krzyżu i będzie po oszczędnościach...


    A jak będziesz chciał np. polać strop? Trzeba by jakąś pompę, bo co wiadrami będziesz nosił? Za darmo nikt też nie będzie wodził.

    Ponawiam pytanie jakie będzie docelowe zasilanie w wodę? Czy te całe kombinacje nie są tylko po to, żeby trochę odwlec w czasie przyłącze?
    W kwestii odwleczenia przyłączy wody i prądu - prąd ma być najpóźniej na początku wakacji (zresztą tu nie ma problemu bo mam opcjonalny prąd tymczasowy na budowę - mam juz gotową do wysyłki umowę na niego). Woda natomiast ma być (zgodnie z zapewnieniami wodociągów) do końca maja ale z zastrzezeniem, że jeśli chcę z niej korzystać na czas budowy to mam sobie zorganizować studnię. A jej koszt jest mało opłacalny...

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miro_86

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Myslowice
    Kod pocztowy
    41-404
    Posty
    84

    Domyślnie

    jaką masz studnie w warunkach ? Ja mam studnie wodomierzowa DN500 (droższa od 400), kupiłem na olx używaną za 200zł. PRzynajmniej nie muszę się sąsiadów prosić o wodę.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony