dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 20
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 399
  1. #241
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Kotwa nie jest kieszeniowa tylko z plaskownikami, weranda jest cofnieta między dwoma budynkami a dodatkowo slupy są cofnieteod okapu.
    A koniec końców te słupy niczego nie niosą i ich ewentualna wymiana to parę godzin roboty.
    Slupy są zaipregnowane, stoją w suchym, na kotwach, za mojego życia raczej nie zgniją.

  2. #242
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Mały update z pola walki, aczkolwiek idzie jak krew z nosa...

    Zabudowuję PIR-em bufor a puste przestrzenie zasypuję perlitem:





    Zostało zamknąć od góry i docelowo obudować jeszcze jakiąś cienką sklejką.
    Pierwsze palenie w MPM-ie za nami ale chyba trochę zejdzie zanim się z tym piecem dogadam... :/

    Przymiarka blachy przy piecu w salonie:



    Jak przyciemnić tą blachę żeby zachować naturalną powierzchnię stali ale żeby była odrobine ciemniejsza?

    Przełożyliśmy drewno na zimę pod zadaszenie:



    Docelowo planujemy jakąś estetyczną drewutnię a w tym miejscu będzie grilowędzarnia

    Trwają prace z chodnikami z tyłu domu



    I odbyła się też pierwsza rodzinna impreza



    W sumie jak w polskim filmie - nie dzieje się nic...

  3. #243
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Prawie skończyłem w kotłowni.

    Doszedłem do jakiego takiego ładu z moim mpm. Układanie poziome, brak zawirowywaczy i i rozpalanie tuż przy dyszy bardzo pomogło.

    Tak to pracuje tuż po rozpaleniu

    https://youtu.be/3RgpLCdHnNc

    Niestety cztery pełne załadunki nie nabiły bufora do pełna



    Obstawiam że z powodu uruchomionej poraz pierwszy instalacji podłogowej, ściennej i grzejników, pewnie zanim się to wszystko wygrzeje to trochę drewna trzeba będzie spalić.

    Tak wygląda mój bufor bo zabudowie do końca, jeszcze tylko wykończenie może sklejką albo osb:



    Trochę się podstresowałem bo na końcu palenia temperatura skoczyła do setki:



    Czym się przed tym bronić? Konieczny miarkownik?

    Taką mam wilgotność drewna:




    Zostało założyć czasówkę do grzałki żeby na nocnej taryfie dogrzewała gdy palacza nie ma w domu założyć kable grzejne na przyłączu wody w garażu i na rurze wzniosowej naczynia wyrównawczego, drzwi kotłowni i zetka i można będzie wrócić do składania mebli w kuchni bo niedługo dojadą fronty i blat i trzeba to będzie finalizować
    Ostatnio edytowane przez seler2 ; 08-10-2019 o 17:47

  4. #244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Nie widać zdjęć.

  5. #245

    Domyślnie

    Potwierdzam..... ciemność widzę ciemność

  6. #246

    Domyślnie

    Ciekawe, u mnie wszystko widać
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #247
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Nie jestem informatykiem ale powiem "dziwne u mnie działa"

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    Nie jestem informatykiem ale powiem "dziwne u mnie działa"
    Coś musiało Ci się w uprawnieniach w google zmienić, bo zdjęć nie widać, tych z ostatniego postu (wcześniejsze są). Przy zalogowaniu miałem zakazy wjazdu, po wylogowaniu w ogóle nic nie ma.

  9. #249
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    A teraz widać?

  10. #250
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    teraz widać.

  11. #251
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Coś mi się naprawiło przy piecu. Do tej pory pompa obiegu pieca która jednocześnie jest zabezpieczeniem termicznym przeciw roszeniu w połączeniu z zaworem 3d, chodziła dość głośno i jakby pulsacyjnie, co wydawało mi się dziwne szczególnie że na obiegach grzewczych te pompy były bezszelestne, dodatkowo temp na piecu szybko rosła i cały czas była w okolicach 80st a nawet dobiła do 100 co powodowało że na górze bufora było 85st a na samym dole 20 co było średnio korzystne.
    A w tą sobotę coś się nagle odetkało, pompa zaczęła pracować równo, bezszelestnie i nagle bufor zaczął wygrzewać się dość równomiernie w całej objętości a na piecu nie przekraczało 75st mimo ostrego palenie na pełnym cugu.



    Obstawiam że jakiś paproch przytkał zawór 3d bo niestety nie dałem tam filtra przed zaworem tylko dawałem przed pompami. Ale teraz już chyba będzie dobrze...

    Dołożyłem sterowanie zegarowe grzałką 6kw by w taniej taryfie dobijać bufor gdy nas nie ma tak by już podłogówka chodziła non stop.



    Fajny patent że programator ma NFC i programować go można apką z telefona

    Zakupiłem sobie cyklon do odkurzacza i testowo podłączyłem do jakiegoś wiadra - działa rewelka, wreszcie skończyło się upierdliwe trzepanie worków:



    Docelowo taki zestaw tylko ulepszony i doprowadzony do porządku będzie robił za jednostkę centralną centralnego odkurzacza

    Na urodziny dostałem wózek do spawarki, w tej cenie absolutnie fantastyczna jakość, gruba blacha, wszystko skręcane na nitonakrętki, porządnie pomalowane przy tej cenie nie opłaca się nawet samemu tego robić mimo że miałem taki plan:



    Z niewielkim dwumiesięcznym poślizgiem przyszedł czas by wziąć się za najtrudniejszą część budowy naszych mebli kuchennych czyli ramki czołowej tzw "face frame" która u nas zastąpi standardowe obrzeża płyt korpusów i nada kuchni trochę amerykańsko-skandynawski sznyt, a przynajmniej takie jest założenie.

    W tym celu zamówiliśmy u znajomego stolarza sporo listew jesionowych:



    Ponieważ zdecydowałem się na technikę klejenia na kołki fi 10 ięc cięcie listew musi być absolutnie perfekt, więc tak wygląda stanowisko do cięcia:



    a taki rezultat:



    Sprzęty do zabudowy już na swoich miejscach:



    I pierwsza przymiarka docinania i pasowania ramki:



    wychodzi to całkiem nieźle więc myślę że z klejeniem ramek pójdzie w miarę gładko, gorzej będzie z lakierowaniem w kolorze frontów ale tym na razie staram się nie zawracać sobie głowy

    Jako że ogarnęliśmy juz chyba wszystkie brudne prace przyszedł czas na końcowe olejowanie podłogi:



    Jesteśmy mega zadowoleni z efektu a biorąc pod uwagę że całość z izolacją, legarami, robocizną i dechami kosztowała nas 210zł/m2 to myślę że za taką podłogę to niewygórowana cena

  12. #252

    Domyślnie

    Pięknie się to prezentuje.

    Pod ten piec/kominek robiliście specjalny fundament?
    Czy taki piecyk ma mozliwosc pobierania powietrza do spalania z zewnatrz (specjalna rura) ?
    Ostatnio edytowane przez _vviktor_ ; 16-10-2019 o 11:55

  13. #253
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Piec ma fundament a pod podłogą idą dwa kanały i wychodzą przez ścianę oddzielnie do powietrza pierwotnego i wtórnego.

  14. #254

    Domyślnie

    Potwierdzam pikna robota, salon wyglada pierwsza klasa... Podłoga, sufity, piec wszystko wspolnie robi meeeega robote

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Ile za ten wózek pod spawarkę i gdzie kupiony ?

  16. #256
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    za trzy stówki w elektronarzedzia.pl

  17. #257
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej
    super się czyta ten dziennik lubię tu zaglądać dużo fajnych rzeczy około budowlanych cyklon super sprawa sam się muszę nad czymś takim pochylić ale ja tu nie z tym tematem. Powiedz mi jakie masz urządzenie do robienia "zrębek" jakiś wielki kombajn czy taki zwykły marketowy bo trudno mi uwierzyć że te tanie są w stanie przemielić gałęzie o średnicy 40mm jak pisze na pudle.

    Pozdro
    Ps. lubię patrzeć na tego twojego kuzniecewa raz że ładny a dwa musiał kosztować majątek.

  18. #258
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Hej,
    Zrębki kupuję głównie bo idą w ilościach liczonych w m3 aczkolwiek mam oczywiście maszynę do zrebkowania gałęzi z sadu kupiona używka z "raichu" prosta ale porzadna, stalowa waży chyba z 50kg ale 3cm gałąź schrupie i nawet nie zwolni.
    Znalazłem we Wrocławiu pana który właśnie starymi niemieckimi rębakami handluje.

    Kuzniecow kosztowało mnie tyle co średniej klasy kominek, wiec jest to majątek ale nie taki wielki

  19. #259
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    W skrócie:

    Kombinuję uproszczony monitoring zdalny temperatur w kotłowni za pomocą rpi i domoticza



    Przyszły blaty do kuchni, dębowa klejonka obłogowana 4mm dębem:



    Teraz to uciąć pod skosem na wymiar i nie zepsuć to chyba będzie jakiś cud...

    Klejenie i trasowanie ramek frontowych mebli kuchennych:







    Na razie idzie nieźle, jestem dobrej myśli.

    Taki rezultat dotychczasowych klejonek:



    A z tego kawałka będę musiał wyciąć trzy deseczki i zrobić z nich klejonkę i dokleić do blatu kuchennego jako wpuszczenie w parapet pod oknem w kuchni:



    Niestety nie mam grubościówki więc uzyskanie idealnej płaskości strugami będzie pewnym wyzwaniem.

    Trwają prace nad chodniczkami z tyłu domu:



    Ponieważ jesteśmy w permanentnym niedoczasie trzeba przyjeżdżać na budowę jak najwcześniej co czasami odwdzięcza się takimi widokami o świcie:


  20. #260

Strona 13 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony