dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 20
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 399
  1. #261

    Domyślnie

    Te blaty dębowe kupowałeś gdzieś w internetach ??

  2. #262
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Nie, we wrocławskim drewmiś-u ale też nie z półki tylko były robione na zamówienie.

  3. #263
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Mamy internet



    Prace nad ramkami do kochni, dopasowywanie do krzywizn ścian( tak tak nawet u samoroba ściany mają po 2-3mm odchyłki ) :







    Ramki mają nawet po 2,5m wysokości i skomplikowany kształt więc klejenie w warunkach domowych to niezła ekwilibrystyka:





    I wymaga donarzędziowienia:





    Ale rezultat co najmniej zadowalający:





    A przynajmniej zgodny z zaożeniami
    Zostało przeszlifować, zdecydować się na sposób mocowania, pomalować w kolor frontów i zamocować

    Próbki olejowania blatu na "lewej stronie:





    Skończony chodnik z tyłu domu:





    I zaczęte rolki z kostki granitowej oddzielające rabaty i sad od trawnika:




    Listopad a kwitną bzy... tego jeszcze nie grali:



    Ale po pierwszych przymrozkach oliwka trafiła już do domu, w przyszłości będzie to ogród zimowy ale to następny sezon dopiero...



    Drzwi już prawie w komplecie została jedna sztuka do zamontowania:



    No i udało mi się uruchomić domoticza więc mam zdalny podgląd sytuacji w kotłowni, teraz przydałoby się móc zdalnie coś sobie posterować, ale to kiedy indziej, jak już zamieszkamy.

    Ostatnio edytowane przez seler2 ; 04-11-2019 o 10:09

  4. #264
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Meblarstwa ciąg dalszy.
    Ponieważ blat kuchenny wchodzi w parapet okna trzeba było zrobić doklejkę-paraapet do blatu.

    W pierwszej kolejności porozcinać kłodę z tartaku:



    Potem klejenie i struganie:



    Doklejenie parapetu do blatu:



    I wyszło idealnie:



    Odcień dębiny z tartaku jest troszkę inny jak dębu na blacie ale to nie szkodzi, po pierwsze olejowanie trochę wyrówna a po drugie niech to się odróżnia, będzie widać że to nasze własne iże to nie jest nasze ostatnie słowo!

    Potem było docinanie blatów, stresior bo jakby coś się omskło... ale wyszło super:





    Jeszcze tylko wyciąć pod zlew ale to Dział Zakupów musi się zdecydować który i można będzie olejować skręcać i montować.
    Szuflady i cargo już zamówione, więc z meblami powoli do przodu.

    W międzyczasie udało mi się uzbroić wózek w spawarkę i wreszcie mam większą swobodę z jazdą spawarką po garażu



    Co będzie kluczowe przy spawaniu bramy a brama musi być.

    Udało się założyć część oświetlenia w dużym pokoju:



    Ale musimy zmienić żarówki na słabsze bo to ma być tylko takie delikatne podświetlenie.

    Pierwsze pranie



    I udało się wyrwać zaprzyjaźnioną ekipę i w sobotę obłożyli część cokołu wokół domu płytką ceglaną:





    Trwają prace nad rolkami rabat






    także na wiosnę będzie co robić w ogrodzie... chyba z "pińcet" roślin do posadzenia:



    Wspomogliśmy się Panią Projektant bo sami już nie dalibyśmy rady wymyślić i dobrać roślin. Dobrze że w istniejących nasadzeniach nie namieszane za bardzo

  5. #265

    Domyślnie

    Super Ci to wszystko idzie gratuluje wytrwałości w działaniu, ale widać że sprawia Ci to mimo wszystko też sporo frajdy

    U nas tez mnóstwo pracy, dużo tematów rozpoczętych i nawet nie ma kiedy dziennika uaktualnić

    Akurat poszukuje drzwi pomiędzy garaż dom. Widzę, że Ty chyba masz coś w miarę, bo wydają się wyglądać jakoś lepiej niż castoramy i lerojemerleny ? Pamiętasz co to i gdzie kupione ?

  6. #266
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cześć, @jak_to_mozliwe podesłał mi Twój dziennik. Piękny dom i otoczenie. Jakbym chciałam wszystko nachwalić, to by dnia nie wystarczyło. Interesuje mnie natomiast czy znasz gdzieś w okolicy południowego lub wschodniego Wrocławia firmę, która potrafi dociąć płyty drewniane lub sklejkę wg projektu z bardzo dużą dokładnością? A drugie pytanie jest o ogród. Kto wam robił projekt? Jesteście zadowoleni? Sami przymierzamy się do projektu i szukamy sprawdzonych kontaktów. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 20-11-2019 o 22:28
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Ładne postępy. Brawo!!!
    Czepię się tylko belek dachowych widocznych niżej podbitki. Będziesz miał "objaskółkowaną" lub "obgołębiowaną" elewację. Nawet wróblówki nie pomagają. Widze to u sąsiada, bezskutecznie walczy od kilku lat, od czasu zrobienia nowej elewacji (jaskółka nie potrzebuje belki) . Niekiedy wyręcza go kuna. Po narożniku gładkiej elewacji potrafi wejść pod IIp. prosto po danie do stołówki.
    Chociaż jeśli otwarta przestrzeń (łąki , pola) to raczej jaskółki.

  8. #268
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Hej, drzwi do garażu zrobiłem sam jest gdzieś na początku o tym, wyszło solidniej i taniej niż z marketu i póki co nie widać śladu zużycia. Tylko w klamki muszę lepsze zainwestować bo te co ma to marketowa tandeta.
    @Doli rbrcarpenter polecam z czystym sumieniem, z projektu ogrodu jesteśmy bardzo zadowoleni, od razu byl zrobiony projekt wjazdu i ścieżek ale Pani Projektantka rzuca tą robotę i wzięła się za prowadzenie pensjonatu na Helu

  9. #269

    Domyślnie

    Chodziło mnie o te metalowe wrota które są w tle na zdjęciu z twoim magicznym wózkiem spawacza

  10. #270
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    A o te ale one są miedzy garażem a kotłownią, to są drzwi marketowe ale ppoż EI30 dzięki czemu mają grubszą blachę, wypełnienie wełną i mocniejszy zawias a cena mniej niż sześć stów więc bez dramatu.

  11. #271
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    @Bertha - ale to jest wieś, jaskółki muszą być i już są zresztą nad werandą. Niech sobie są, taka mała zemsta na komarach

  12. #272

    Domyślnie

    Tak sobie właśnie pomyślałem czy to nie czasem PPOŻ - no nic dzięki w takim razie

  13. #273

    Domyślnie

    Siemanko mam pytanko

    Już kiedyś pytałem o twój agregacik do malowania. Zastanawiam sie nad zakupem, akurat mają go w Leroju za 9 stówek. Malowałeś nim u siebie wszystkie ściany i sufity? Jesteś zadowolony z jakości natrysku i ogólnie użytkowania?
    Jakich farb używałeś, czy gęste farby trzeba np trochę rozrzedzać przed użyciem?
    Co z malowaniem górnych części ścian, daje radę z podłogi czy już trzeba na coś się wspinać?

  14. #274
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Hej, zadowolony mega, gruntowalem i malowalem 300mw ścian, 100 sufitow i 100 skosow. Nie wyobrażam sobie tej roboty bez tego cudaka.
    Malowałem latexami, rozcienczalem ok 10proc.
    Pro tip przykryć wklad filtra recznikiem papierowym inaczej szybko zakleja się pyłem z farby.
    Kumpel tez kupil i zadowolony bo kupę metrów miał.
    Wszystko maluje sie z podłogi nie trzeba drabin.

  15. #275

    Domyślnie

    Dzięki za info zamówiłem. Kupiłem jednak wersję 955 ma dłuższy przewód od 950 bo aż 8.5m reszta praktycznie taka sama.

    Mam jeszcze pytanie o technikę malowania, czy metodą prób i błędów doszedłeś do jakiegoś "level master"

    Czy obojętnie jak będę machał to i tak będzie OK , czy jednak trzeba trochę wprawy. Widziałem, że na filmiku promującym pan/pani zawsze trzymają cały czas lance prostopadle do ściany, ale wtedy trzeba sobie z nią kucać żeby malować na dole, no i dojechać tak do górnej części ściany raczej nie ma szans bo trzeba na coś włazić... Jak to wygląda z twjej perspektywy użytkownika, można stać przy ścianie i malować z góry na dół - wtedy dysze jednak mamy zawsze pod jakimś kątem w stosunku do malowanej powierzchni....

  16. #276
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Ja nie kucałem ani na nic nie właziłem najważniejsze to dobrać siłę nadmuchu do gęstości farby i tempa pracy, no i dobra maska i czapka oraz oklejenie okien.
    Do wprawy dojdziesz na gruntowaniu, więc przy farbie będzie perfekt, najważniejsze to zacieków nie porobić reszta sama wyjdzie.

  17. #277
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Postępy nieimponujące ale zawsze:

    Przyszli szufladowie i inne okucia do mebli



    Nasi sąsiedzi żurawie z młodym niestety brak teleobiektywu pod ręką...



    Kołkowanie oskrzyń pod ramkę



    I ramka wisi bez pomocy



    Wodomierz w garażu dociepliłem, jeszcze tylko front z płyty dorobię



    Obrzeża wokół rabat zakończone







    Tym samym zakończyliśmy prace brukarskie i ogród gotowy do nasadzeń.

    Montaż złączy blatów



    Ramki poszlifowane



    Tymczasowa lakiernia



    Podkładowanie w toku



    I ramki w podkładzie





    Zaczęliśmy też wyposażać garderobę


  18. #278
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    seler2 dom masz super i otoczenie też, ale ja jako samorób zazdroszczę Ci warsztatu. Ehhh co ja bym dał za taką powierzchnię

    Ps. zrób więcej wpisów odnośnie mebli DIY (zestaw sprzętów i spostrzeżenia) bo niedługo wchodzę w ten temat.

    Pozdro

  19. #279
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Ja tez zazdrosze
    Chałupa i warsztat jak na Discovery w programach pokazujących domy na Alasce
    I ta elewacja z cegły - BAJKA
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 13-12-2019 o 09:42
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #280
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    seler2 dom masz super i otoczenie też, ale ja jako samorób zazdroszczę Ci warsztatu. Ehhh co ja bym dał za taką powierzchnię
    Pozdro
    Pewnie dałbyś tyle samo co ja
    Ja mam tzw synndrom niespokojnych rąk stąd garażowarsztat słusznej wielkości od oczątku projektowania był uwzględniony. Wystarczy popatrzeć po sąsiadach jak wyglądają tzw garaże dwumiejscowe po paru latach zamieszkania by szybko dojść do wniosku że jeśli chce się używać garażu do czegoś więcej niż przechowywania pudeł, kosiarki i rowerków to trzeba go powiększyć trzykrotnie

    Co do mebli to w mojej ocenie jest to element na którym samorób może zaoszczędzić znacznie więcej niż na samodzielnym murowaniu chociażby. Meble samorobione to koszt 30-50% mebla kupionego czy robionego na wymiar a i robota przyjemna. Dla przykładu zestaw do pralni który zrobiłem wyszedł mi niecałe 900zł na gotowo a podobny z niebieskożółtego sklepu ponad 2tys i nie będzie wpasowany na wymiar. Meble do kuchni takie jak sobie wymyśliliśmy czyli w stylu skandynawsko-amerykańskim trochę według naszego projektu wyceny przyszły między 25-35 tysięcy bez blatu! Nas to będzie kosztować 12 tysięcy z blatem, ze wszystkim a i tek fronty z litego drewna zleciliśmy do wykonania bo za długo by to trwało. Tak właściwie to chyba tylko do garderoby kupiliśmy gotowce bo chcemy się szybciej wprowadzić, cała reszta to będą meble samorobione bądź z pchlich targów i do renowacji. Więc jeszcze sporo postów o meblach wrzucę

    Co do narzędzi to najważniejsza jest głowa dobry projekt to absolutna podstawa, ja używam sketchup, pomocne są też darmowe softy z bluma zwłaszcza że można eksportować do sketchupa. Informacji jak samemu zbudować meble w necie jest mnóstwo, formatki docięte i oklejone a nawet obwiercone najlepiej zamawiać w lokalnej hurtowni która obsługuje meblarzy, można w necie ale koszty przesyłki i czasami jakość pogarszają opłacalność, z lokalnym jak sporo zamawiasz to i ceny lepsze a i czasem za pierdołę nie skasują pomogą znaleźć dostawcę frontów generalnie zwykle są mega pomocni.

    Jeśli chodzi o faktyczne narzędzia to ja jako gadżeciarz mam dużo różnych ale da się to wszystko ogarnąć zagłębiarką na szynie za kilkaset złotych i rozsądną wkrętarką, ważne żeby tarcze, frezy i wiertła były dobrej jakości i ostre. No i miarki. Tu już dziesiąta mm może sprawić że mebel albo tylko stoi albo stoi i wygląda chociaż jedna miarka i kątownik w II klasie DIN, dobra suwmiarka, cyrkiel, punktak automatyczny, szablony (te tańsze) trochę własnych szablonów i przyrządów pomocniczych i nie ma lęku.

    No i kornikowo.pl korniki zawsze pomogą!

Strona 14 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony