dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 20
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 399
  1. #321
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Prace w kuchni powolutku do przodu



    No i wiosna!



    W tym roku do przycinania drzewek już potrzebna była drabina tniemy na 3m max żeby nie trzeba było się wspinać za owocami



    No i najważniejsze

    Przeprowadziliśmy się ! Po Pięciu latach i dwóch tygodniach od zakupu działki
    Ale jeszcze dużo roboty przed nami.

  2. #322
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    1. Gratulacje
    2. Fajnie , że masz dużo roboty bo ( mam nadzieję ) dziennik nie zamilknie

  3. #323
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Jak jest się na miejscu to od razu lepiej wszystko idzie, kuchnia prawie skończona:









    zostało zrobić szafkę na wino tą wąską z dębiny i pięć szuflad też z dębiny, dociąć cokoły i pomalować widoczne boki korpusów w ral 9010

    Było ciepło i część brzoskwiń zakwitła, przyszedł mróz i szlag trafił kwiaty

  4. #324
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    seler2 pięknie u ciebie, wszystko współgra i takie dopieszczone
    nawet te kontakty takie dopasowane
    a podobną cegiełkę będę mieć w łazience, tyle że boki fazowane
    a pokazywałeś już te płytki podłogowe z tego pomieszczenia za kuchnią (spiżarni?)

    właśnie zastanawiałam się kiedyś, czy u mnie rosłyby brzoskwinie, jest jednak zimniej niż na południu Polski

  5. #325
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    O płytki to muszę małżonkę zapytać co za jedne co do cegiełki to u nas jest zarówno w obydwu łazienkach jak i kuchni i wszędzie biała fuga tylko że w kuchni daliśmy epoksydową żeby sos pomidorowy nie wnikał dobra rzecz ale @*&!(@*@!!!stwo w kładzeniu bo trzeba zmywać od razu i łatwo wytrzeć za dużo, no i dramat jeśli trzeba zczyścić zaschniętą...

    O brzoskwinie się nie martw może być tak że w chłodniejszych warunkach będzie lepiej bo drzewko później zastartuje i kwietniowo-majowe przymrozki nic mu nie zrobią. Na razie odnotowałem straty tylko w kwiatostanie rozwiniętym, to co jeszcze w pączkach będzie miało się raczej dobrze

  6. #326
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    popytam znajomych, może ktoś u nas ma brzoskwinię; swego czasu byłam u wujka, który mieszka w Głogowie i pierwszy raz jadłam brzoswkinie z drzewa - pycha
    u nas chyba jeszcze nic nie kwitnie na drzewach - choć przyznam, że teraz wychodzę tylko do spożywczaka, więc 100% pewności nie mam

  7. #327
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    W oczekiwaniu na montaż okien, postanowiłem że do garażu wyspawam sobie industrialne okna stalowe, bo nie mogłem nigdzie znaleźć jakichś fajnych oryginalnych poniemieckich żeby pasowały wymiarami i stylem...

    jak na początki, i sprzęt z "średniej" półki - jestem zadowolony







    Przymiarka



    Łatwo poszło z małym to się wziąłem za podwójne też do garażu

    Cześć,

    Mam parę pytań dotyczących stolarki stalowej:
    Pamiętasz może całkowity koszt okien stalowych?
    Dużo zabawy z tym?
    Gdybyś miał wybór, to zastosowałbyś to samo rozwiązanie jeszcze raz?
    Stosowałeś profile ze stali czarnej?
    Szkliłeś pojedynczą szybą?
    Czym uszczelniałeś szyby (kit, silikon, uszczelka)?
    Stosowałeś jakieś specjalistyczne profile okienne, czy standardowe dostępne na rynku kształtowniki?

    Pytam, ponieważ chciałbym u siebie zastosować okna i drzwi stalowe w nieogrzewanym wiatrołapie / ogrodzie zimowym (który jest jednocześnie wejściem do budynku). Twoje okna wyglądają super, a gotowa stolarka oparta o gotowe profile jak np. Jansen Janisol Arte są całkowicie poza moim budżetem.

  8. #328
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Hej, całkowity koszt za okno 60x135 i dwuskrzydłowe 135x135 wyszło na pewno poniżej 500zł, a precyzyjnie nie pamiętam bo sporo profila zostało i na inne rzeczy używałem.
    Zeszło mi trzy lub cztery soboty ale nieintensywne bo to już późna jesień była i robiłem po kilka godzin max.
    Definitywnie zrobiłbym jeszcze raz, chyba że bym trafił na oryginalne poniemieckie żeliwne okna w potrzebnym wymiarze ale ciężko na taki cud liczyć.
    Zwykłe profile ze stali czarnej, szklenie szybą pojedynczą małe okno na kit szklarski (nieumiejętnie-do poprawki, trzeba rozmiękczyć kit olejem lnianym żeby się ładnie szpatułką rozprowadzał) drugi na silikon ale wymaga jeszcze fazowania kitem od zewnątrz, nie ma kiedy dokończyć.

    Ech, przydałoby się znaleźć chwilę i zaktualizować co nieco

  9. #329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź! Zazdraszczam umiejętności spawalniczych.
    Wysłałem zapytania od kilku firm produkujących tego rodzaju konstrukcje / stolarkę i poprosiłem o ofertę wg. poniższego szkicu:


    i najtańszą ofertę jaką dostałem to 16 tyś PLN za 3 okna i 5 drzwi (zdarzały się oferty za 80 tyś PLN na izolowanych profilach Jansena).
    Przy Twoich kosztach, to ogromna różnica. Mając fach w ręku można widać sporo zaoszczędzić.
    Garaż będziesz dogrzewał, czy będzie nieogrzewany?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 12-08-2020 o 16:54

  10. #330
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Oczywiście że można a nawet należy.
    Miałem podobny dylemat przy werandzie 5x2.5m ale się nie podjąłem. miałem wątpliwości czy dam radę w tej technologii wykonać drzwi wejściowe takie żeby to miało sens, zachowało odpowiednią sztywność i szczelność. Koniec końców werandę zrobiłem drewnianą


  11. #331
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Zazdraszaczam werandy. Wygląda obłędnie! U siebie niestety nie mam miejsca na taką zabudowę w całości, bo blokują mnie słupy żelbetowe (dlatego kombinuję ze stalą).

  12. #332
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Może obudować drewnianą werandą po zewnątrz słupów i nawiązać drewnianą balustradę balkonu żeby było spójne. Albo drzwi i wypełnienie z samego szkła hartowanego i górą balustrada szklana..? Jest zagadka. Drzwi stalowe w tym rozmiarze będą dość wiotkie jeśli dasz delikatne profile z kolei przy grubszych profilach może wyjść za masywnie. Trzeba by gdzieś pójść i organoleptycznie doświadczyć jak się taka zabudowa zachowuje.

  13. #333
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc! Masz rację, lepiej sprawdzić to organoleptycznie. Na obrazkach z internetów (jak na przykładach poniżej) może to ładnie wyglądać, ale lepiej pomacać i sprawdzić.


    Pomysł z drewnem i ze szkłem bardzo ciekawy!

  14. #334

    Domyślnie

    Bardzo imponująca robota. A wydawałoby się, że na bagnie człowiek nie wybuduje Życzę powodzenia w dalszych pracach i chętnie pooglądam kolejne foty

  15. #335
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Piekny dom!

  16. #336
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Dziękujemy za miłe słowa
    Trochęśmy zapuścili dziennik bo przeprowadzka i zamieszanie ale też i niewiele się w sumie działo, przede wszystkim wykonałem taras z pergolą:

    Ze względu na małą wysokość zdecydowałem się na ruszt jednopoziomowy na kotwach:



    Pierwsza kawa na tarasie



    Deskowanie



    Schodek:



    Udziwnienia





    Pergola to był kolejny temat utrudniony bo wymyśliliśmy sobie że ma nie być zastrzałów ani widocznych śrub czy wkrętów a jednocześnie ma być stabilnie na tyle by dwuosobową huśtawkę bez lęku podwiesić, więc trzeba się było bawić w starodawną ciesielkę:









    Ponieważ to modrzew, co prawda suszony ale nie klejonka, a zeszło mi trzy miesiące od zakupu materiału do montażu, to trochę miałem problemów ze zwichrowaniem belek ale na szczęście udało się to naprostować, wszystkie złącza były wpierw spasowane ciasno, dodatkowo na klej poliuretanowy i dociągnięte od góry wkrętem ciesielskim dwusetką. Dopiero potem montowane na miejscu dzięki czemu można było ponaciągać i wszystko wyszło idealnie prosto. Część konstrukcji ze względu na masę robiłem w częściach i łączyłem na zaciosy:









    I po trzech miesiącach finisz, a myślałem że w miesiąc się zmieszczę:





    Całość zabezpieczona jedną warstwą oleju i ma sobie naturalnie zszarzeć/siwieć.

    Z innych rzeczy to nie mamy ciągle kanapy jakiejkolwiek więc żeby możnabyło gdzieś przycupnąć to na szybko zbiłem z desek taki "daybed"







    Sad rośnie w oczach, prawie wszystkie drzewa mają już ponad 3m i to po przycięciu. Niestety brzoskwiń w tym roku zero, wszystko zmarzło





    Jabłoń kosztela którą osobiście zaszczepiłem rok temu już ma półtora metra:



    Jeżyn w tym roku mamy oblepę:



    Zmieniliśmy piec z mpm na atmosa DC25GS, jednym załadunkiem drewna nabijam cały bufor 2000l z 35 na 90st (gdy nie chodzi ogrzewanie) w sezonie letnim gdy tylko cwu idzie ciepła wystarcza nam na dwa tygodnie (mieszacz na 45st ustawiony).





    Obsadziliśmy również rabaty na wjeździe:







    I chyba na tyle, próbujemy się poogarniać, wypakować z pudeł, powywozić pobudowlane śmieci i graty i tak schodzi a robót w środku z meblowaniem i wystrojem jeszcze na rok co najmniej.

    W tym roku jeszcze tylko plan na zabudowę ogrodu zimowego i starczy. Oczywiście nie licząc drobiazgów jak dokończenie kuchni, listew podłogowych, uruchomienia inteligentnego oświetlenia, bo na razie jest tak inteligentne że się esem w rozdzielni załącza... ale powoli.

    Wsi spokojna wsi wesoła




    Gdyby zdjęcia się nie wyświetlały to dajcie znać bo nową metodę ćwiczyłem.
    Ostatnio edytowane przez seler2 ; 26-08-2020 o 15:13

  17. #337
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cuda, cudeńka panie! Wszystko sie super wyświetla, aż zazdrość bierze i nad wytworami człowieka (a może warzywa) i natury takoż. Ja mam prawie takie same ale póki co tylko wytwory natury bo do takiego tarasu i pergoli to jeszcze mi troche brakuje. Ale nie powiem w planach są! I tu mam kilka pytań - co to znaczy ruszt jednopoziomowy na kotwach? Czy to znaczy, że bez żadnego fundamentu? U mnie też taras będzie niziutki to może bym splagiatowała jakbys nie miał nic naprzeciwko? A teraz pergola - jak jest zamocowana na ścianie ta długa belka na której oparte są belki pergoli? Czy słupy pergoli są osadzone na jakimś fundamencie, a jeśli tak to jak zrobionym (w sensie tuby, bezpośrednio w gruncie, jaka głębokość)? U mnie nie będzie aż tak spektakularnie (po prostu rama z 3 słupów i 3 belek ale za to długich) ale szukam sposobu jak zamocować 3 belki pergoli w/na ścianie domu bez udziału słupów lub robienia 3 dziur na pól metra wgłąb
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  18. #338
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    taras naturalnie ma fundamenty, po 4 tuby pod każdą belką, pomiędzy belki mocowane są legary/rygle, Słupy pergoli są podcięte i stoją na belkach i jednocześnie przykręcone do nich śrubami m12 8.8, tuż przy kotwach fundamentów więc de facto jakby na fundamencie ale bez belka poprzeczna na ścianie montowana na kołki ramowe 16/330mm wpuszczone w wycięte gniazdo i zaślepione korkiem drewnianym. Całość jest całkowicie sztywna, bo zamocowana do ścian w dwóch kierunkach no i wszystko mocno na wcisk i poliuretan było składane.

  19. #339
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, teraz rozumiem co widzę. Ostatnie pytanie laika - co ile cm te tuby z kotwami?
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  20. #340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Z serii: :co bym zmienił gdybym budował jeszcze raz" to taras wykonałbym własnie w takiej technologii i stylistyce jak Twoja. Gratulacje.
    Ja ma taras betonowy wyłożony gresem i trochę za mały. Taki był w projekcie i taki zrobiłem i żałuje, że tego elementu kompletnie nie przemyślałem przed realizacją U mnie taras przez całe lato jest przedłużeniem domu. Spędzamy na nim chyba najwięcej czasu. Zona na tarasie prasuje, przygotowuje jedzenie, dzieci się bawią, urządzamy imprezy. W tym celu budowałem wiatę, ale wiata stoi pusta, bo jest z 8 metrów od domu a wszyscy siedzą na tarasie, bo jest tuż przy salonie i kuchni.

Strona 17 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony