dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 20
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 399
  1. #341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    Z serii: :co bym zmienił gdybym budował jeszcze raz" to taras wykonałbym własnie w takiej technologii i stylistyce jak Twoja. Gratulacje.
    Ja ma taras betonowy wyłożony gresem i trochę za mały. Taki był w projekcie i taki zrobiłem i żałuje, że tego elementu kompletnie nie przemyślałem przed realizacją U mnie taras przez całe lato jest przedłużeniem domu. Spędzamy na nim chyba najwięcej czasu. Zona na tarasie prasuje, przygotowuje jedzenie, dzieci się bawią, urządzamy imprezy. W tym celu budowałem wiatę, ale wiata stoi pusta, bo jest z 8 metrów od domu a wszyscy siedzą na tarasie, bo jest tuż przy salonie i kuchni.
    mam tak samo niestety

  2. #342
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Dzięki, teraz rozumiem co widzę. Ostatnie pytanie laika - co ile cm te tuby z kotwami?
    Hej, taras ma szerokość 5m, fundamenty z kotwami są w siatce 1,2x1m mniej więcej legary poprzeczne co 0,5m.
    Legary główne 140x60mm legary poprzeczne 120x50mm. Wszystko stablilne, nie ugina się, nie poddaje. deska 140x28mm nieryflowana tylko szczotkowana.

  3. #343

    Domyślnie

    Czy ten piec zgazowujący to jedyne wasze źródło ciepła podłączone do tego bufora?
    Nie planujecie ze względów ekonomicznych/wygody wspomagać się jeszcze jakimiś kolektorami słonecznymi i lub panelami foto + grzałkami w zbiorniku?

    Dopytuję, bo u siebie zamierzam także postawić buforek 2500 litrów i jako główne źródło ciepła używać atmosa właśnie. Jednak rozmyślam także nad podłączeniem jakiś kolektorów które wspomogą podgrzewanie c.o. i c.w.u zimą a latem może i całkowicie zaspokoją potrzeby c.w.u. Temat jest jeszcze jednak dla mnie odległy i póki co zbieram ogólne informacje o wadach i zaletach takich rozwiązań.

  4. #344
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    Po pół roku, projekt się zaprojektował, przyszło pozwolenie i przyszedł czas na zdjęcie humusu i wytyczenie fundamentów:





    wykopki w 35st w cieniu:



    Ułożenie zbrojenia i zalanie:



    zdążyliśmy tuż przed deszczem. Gdyby zalało nam te wykopy to pozamiatane co najmniej na rok, bo ani gruszka by nie wjechała ani nie dało by się po tym mokrym glińsku chodzić
    Witam, Ja chce zapytać (jak dla was) o dawne czasy. Ile wtedy zbieraliście humusu? Jaka miała szerokość ława oraz jak głęboka? Robiliście drenaż obwodowy domu? przy okazji zbrojenia daliście bednarkę na uziom?

  5. #345
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Humusu to tam prawie nie było, lite glińsko tak jak widać na zdjęciach.
    Ławy w projekcie 50x40 wylane w rzeczywistości 50x50 B30W8.
    Dodatkowej benarki nie dawaliśmy, kawałek bednarki dospawane do zbrojenia trzpieni i wypuszczone na zewnątrz żeby ew odgromówkę podpiąć.
    Fundament obsypany z zewnątrz gliną więc nie robiliśmy głębokiego drenażu, puszczona rura drenarska trochę poniżej poziomu chudziaka w opasce i obsypana żwirem, odprowadzone do drenażu głębokiego wokół działki. nie mamy żadnych problemów z wodą nawet w trakcie ulew mimo iż drenaż nie ma odprowadzenia i jedynie pompę na wypadek wielodniowych ulew.

  6. #346
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar JaninaJot
    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-178
    Posty
    66

    Domyślnie

    Odnośnie całości to
    Jeszcze tu wrócę, ale mam pytanie o sam początek. Czym robiliście rekultywację? U mnie perze i barszcze podobnie zapuściły korzenie, a chciałbym w miarę możliwości poprzewracać trochę ziemi.
    Ostatnio edytowane przez JaninaJot ; 22-11-2020 o 08:46

  7. #347
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    sąsiad ma mały traktorek z glebogryzarką ale warto się zastanowić nad sensem bo my i tak musieliśmy dosypać 20-40cm ziemi w zależności od miejsca więc ta rekultywacja była trochę na wyrost.
    A co do perzu, to tylko randup. I to dwa razy w roku przez dwa sezony. To dziadostwo przetrwa wszystko inne.

  8. #348
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Na bagnie zawitała jesień



    Więc czas na mały update:

    Zamontowliśmy długo oczekujący prysznic, co nie było proste bo kupiliśmy w uk i okazało sięże tam mają zupełnie innny pomysł na montaż niż na kontynencie ale wymyśliliśmy











    Zbudowaliśmy też ogród zimowy:




























































    Dwa miesiące roboty. Zostało zamontować trzy okienka, położyć w środku płytki i matę grzejną, wykończyć płyciny, zrobić parapecik i oświetlenie i gotowe
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5377.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	450590  
    Ostatnio edytowane przez seler2 ; 25-11-2020 o 17:59

  9. #349
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Piękna robota! Czekam na więcej takich fotorelacji
    Z czego robiłeś płyciny? Klejonka własnej roboty, sklejka? Nie boisz się, że ramiaki z litego drewna (nie klejone) Ci pokręci?

  10. #350
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Płyciny sklejka 10mm, co do konstrukcji to supki są z kvh czyli klejone po długości a belki co jest istotniejsze jeśli chodzi o stabilność są z drewna duo/trio w dodatku wszystko jest łączone na wpusty jak widać i na poliuretan i główne elementy dodatkowo dociągane ciesielskimi dwusetkami. Jestem spokojny o stabilność tej konstrukcji.
    Drzwi i okienka w całości z klejonki, częściowo robionej samodzielnie z odpadów z wręgowania konstrukcji

  11. #351

    Domyślnie

    Domek rewelacja otoczenie zresztą też pogratulować wyboru.

  12. #352
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Konkretna robota, moje niewprawne oko nie wychwyciło, że ramiak z klejonki (ale dopiero się uczę i przymierzam do pierwszych projektów z drewnem, ale najpierw muszę drzwi stalowe skończyć). Pozdrawiam i liczę na więcej zdjęć z Twoich realizacji.

  13. #353

    Domyślnie

    Witam
    Dawno mnie tu nie było -- duuużo porządnej pracy widzę włożone!

  14. #354
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Latem szwagier polatał nad naszym domem i taki filmik udostępnił:


  15. #355
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    s3pp

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    69

    Domyślnie

    Nie pamiętałem, który dziennik zrobił na mnie wrażenie WOW. Już sobie przypomniałem.
    Seler2, nie będę się tu rozpisywał. Kawał dobrej roboty. Kibicuję i śledzę dalej postępy.

  16. #356

    Domyślnie

    Cześć, dom robi wrażenie dużego, super wykończenie i piękny styl, nie wszędzie można taki domek pobudować ale gratulację że ktoś się jeszcze decyduje na takie domostwa
    przeczytałem dziennik ale nie zauważyłem nigdzie, jak duża jest wasza działka? z filmu widać że dom jest pobudowany w jej tylnej części?

  17. #357
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    to są dwie oddzielne działki, ta na której stoi dom ma 1600m2

    Dom sprawia wrażenie dużego ale nie jest specjalnie duży, mieszkalna to 154m2 plus dodatki jak weranda, ogród zimowy, antresola, garaż z kotłownią i kuchnią letnią, tyle że to wszystko w parterze i w porozciąganej bryle stąd wrażenie wielkiego domu szczególnie od strony ulicy, bo jest maksymalnie przysunięty do bramy by dać możliwie dużą powierzchnię ogrodu.

  18. #358
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Na bagno zawitała zima.



    A w międzyczasie, ogród zimowy doczekał się podłogi:











    Weranda również:




    W końcu zrobiłem też okap nad kuchnią, nareszcie można smażyć placki ziemniaczane

    Zaczyna się oczywiście od szkicu wstępnego



    Materiał



    I jedziemy





























    Przy okazji pro-tip. Ponieważ sam wentylator to jeden z najtańszych na rynku to po włączeniu okazał się głośniejszy od odrzutowca. Na szczęście miałem gdzieś resztki maty bitumicznej stp po wygłuszaniu samochodu i wykleiłem od wewnątrz to pudło blaszane i obudowę wentylatora. Teraz słychać tylko szum powietrza.

    Rozpocząłem też prace nad okablowaniem "inteligentnego budynku" i sieci:







    W międzyczasie próbujemy naszych sił w pieczeniu pizzy w naszym kozniecowie





    Taki placek jest gotowy w 3min. Trzeba bardzo uważać żeby nie przypalić.

    Aha.

    Mamy nowych sąsiadów.

    Do saren, żurawi, lisów, dzików, zajęcy i bażantów dołączyło stadko jeleni



    Chyba potrzebuję teleobiektyw...

  19. #359

    Domyślnie

    Niezmiennie mój ulubiony dom na forum.

    PS. Jak mogłeś w sąsiedztwie takich ładnych belek w tym okapie przykręcić płytę gk?! Nie bolało Cię serce, oczy nie szczypały?
    PS2. Podobno głośny wentylator zamiast bezpośrednio w okapie dobrze jest dać gdzieś daleko daleko na końcu tej rury odprowadzającej powietrze z nad kuchni.

  20. #360
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Z samego założenia, komin nad okapem miał być wykończony jak ściana i stanowić jej integralną część więc co innego jak gk miałbym tam przykręcić?

    Co do wentylatora to jest zabudowany w okapie tzn w belki jest wbudowany okap gotowy, więc nie za bardzo jak było wymontować z niego sam wentylator i dać gdzie indziej. Natomiast mata do wygłuszeń poradziła sobie z tym doskonale i nie ma problemu absolutnie żadnego, słychać tylko szum powietrza na każdym biegu.

Strona 18 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony