dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie ocena poprawności montażu okien dachowych

    Witajcie

    Zamontowano miokna dachowe, ale mam wątpliwości co do poprawności tegoż zabiegu,
    Majster wyciął prostokątną dziurę w membranie i deskach. Membrana została wywiięta na okno, ale tylko częściowo, bo po takim cięciu siłą rzeczy zabrakło materiału w naroźnikach. Wykonawca twierdzi, że trzeba to zapiankować, 'bo to zawsze tak jest', mi się wydaje, że piankowanie to kiepska naprawa kiepsko zamontowanego okna.. Okno to Roto r79 WD, ma zintegrowany kołnierz ocieplający i zastosowałem kołnierz blaszany do płaskiej dachówki, może powinien być też kołnierz paroprzepuszczalny? Na składzie twierdzili, że nie. Zamieszczam zdjęcia i będę wdzięczny za opinie i rady.











    a tu w pełnym rozmiarze
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 01-09-2018 o 23:07
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Mógł się bardziej przyłożyć do obrobienia okna folią, ale istotniejsza jest ryniennka nad oknem. Kolejna sprawa to nie mam przekonania do przedniego kołnierza czy odbierze on wodę z bocznego korytka bo według mnie jest szansa że wyleje się ona na boki

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, czyli rozumiem, że z tą membraną nie ma tragedii, chociaż mogło być lepiej. Jesli chodzi o rynienke, to nie mam fotek, ale nad oknem jest jakby zintegrowana z kołnierzem i jeszcze jedna wstawiona około pół metra wyżej, włożona pod zakład membrany.

    Dzwoniłem do przedstawiciela Roto, który ma przyjechać i się również wypowiedzieć, ponieważ mój majster jak się okazało nie ma doświadczenia z płaską dachówką i wyszło mu coś takiego, co jest oczywiście nie do zaakceptowania:



    Dachówka się podnosi, bo pomiędzy kołnierz, a dachówkę włożył gąbkowe kliny. W tradycyjnej dachówce one zapewne wchodzą pod falę i jest ok, ale tu moim zdnaiem ich nie musi i nie powinno być..?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  4. #4

    Domyślnie

    Masakra. Na pewno dachówka nie powinna tak się podnosić.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marcin.Koszalin

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nikt nie zaleca pianki na oknach dachowych, ponieważ konstrukcja pracuje. Po to stosuje się ciepły montaż żeby uniknąć mostków termicznych. W Veluxie nawet jest że jak będzie pianka to tracisz gwarancje ( nie wiem jak w roto)

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niby nie widzę nic na ten temat w gwarancji, ale juz pomijajac gwarancję. Naprawa tej dziury w membranie to już ciężka sprawa..zastanawiam się nad zapiankowaniem i zalaniem silikonem - takim jakim uszczelniałem fundamenty. Ocieplam pianka ZK, która nie chłonie wilgoci, więc sytuacja chyba jest lepsza niż w przypadku ocieplania wełna.

    Co do odstajacych dachówek to wyrzucamy te kliny i zobaczymy jaki będzie efekt. W przyszłym tygodniu będzie na budowie przestawiciel Roto, to się wypowie co myśli na ten temat.

    Tutaj inne okno, kliny podcięte, ale nadal obecne i jest lepiej, ale bez szału:


    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 06-09-2018 o 12:26
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Według producenta dachówki nie można szlifować jedynie ciąć wzdłuż i poprzek. Co do montażu okna to zagłębianie korytek w łacie jest niepoprwanym montażem więc też ich w łaty nie można wpuścić. Co do odstających dachówek to przy płaskiej betonowej nie ma z czego praktycznie szlifować bo ona jest za cienka na upartego da się ją podszlifować ale idealnej powierzchni nie uzyskasz.Ale tak jak mówię że okna będą przepuszczać tzn korytko jest za krótkie. Co do membrany to ma ona odprowadzać skropliny z suchego śniegu który może nawiać raz na jakiś czas zimą

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Płaskie dachówki obrabia się nokami. Wtedy nic nie odstaje. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Montaż samego okna (ramy) być może jest poprawny natomiast jako szeroko rozumiany jest niepoprawny. Rama okna powinna być zabezpieczona dodatkowym kołnierzem z folii (fabrycznym lub wykonanym przez dekarza). Rynienka zamontowana nad oknem powinna być schowana pod górną częścią blaszanego kołnierza. Mam podobną uwagę jak Kamil, że dolna część kołnierza nie ma odgięcia a skoro nie ma powinna być szersza (to uwaga do producenta). Do pominięcia byłby fakt, że boczny fragment kołnierza został przykręcony farmerem ale ten farmer unosi dachówkę. Można było oczywiście zagłębić obróbki w łacie albo wykonać obróbkę na nokach tak jak wspomniał Jan. Do tego dość niefortunnie usytuowane okno w pobliżu kosza. Blacha koszowa trochę za krótka przy okapie. Kosz też można było wykonać na nokach. Dachówka wentylacyjna w polu nad oknem w ostatnim rzędzie pod gąsiorem to nieporozumienie. Reasumując Twój wykonawca ma miałką wiedzę o funkcji dachu a i doświadczenie w płaskich pokryciach niewielkie. Oczywiści okna do poprawy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Reasumując Twój wykonawca ma miałką wiedzę o funkcji dachu a i doświadczenie w płaskich pokryciach niewielkie. Oczywiści okna do poprawy. Pozdrawiam.
    No ale to tak zwany fachowiec którego trzeba sowicie opłacić, mało tego robi tak od zawsze i wszystkim. Sorry za offtopic.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Życie pokazuje, że nie każdy fachowiec (szpec) jest profesjonalistą. Część wykonawców nie śledzi literatury fachowej, nie uczestniczy w szkoleniach będąc pewni siebie, że już wszystko potrafią bo wykonali kilka czy kilkanaście dachów. Wykonując pracę czasami nie zdają sobie sprawy, że wykonują ją źle. Część popełnianych błędów nie musi skutkować przeciekiem. Część błędów tak jak tu pokazują zdjęcia krycia w okolicy okien dotyczy walorów estetycznych. Jest też jeszcze spora grupa dekarzy, którzy nie rozumieją funkcji dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    Witam, właśnie zamontowano mi dzisiaj okno, mam pytanie czy wszystko jest dobrze i nie będzie przeciekać? Miejsce montażu wyznaczył rozstaw krokwi, dekarz zapewnił, że wszystko jest OK....PozdrawiamZałącznik 444061Załącznik 444062Załącznik 444063Załącznik 444064Załącznik 444061

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dekarz zapewnił, że wszystko jest OK więc co Cię niepokoi? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14

    Domyślnie

    Witam, niepokoi mnie to przycięcie dachówki na samym szczycie fali, czy tam nie będzie przeciekać przy zacinaniu deszczem, albo jakieś stwory tam się się nie zagnieżdżą...

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kołnierz jest wyposażony w dobrej jakości uszczelkę. Do czasu jej żywotności nic złego się nie stanie. Okno należy serwisować, instrukcję masz w kopercie przyklejonej do szyby. Przy poprawnym wykonaniu krycia wstępnego w okolicy okna przeciek wykluczony. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16

    Domyślnie

    Witam. Czy taki sposób obróbki komina i dachu jest poprawny.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200605_134619.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	444901Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200605_134556.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	444905
    Ostatnio edytowane przez KobyRalf ; 05-06-2020 o 13:41

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przy wyłazie dolna część kołnierza niedopracowana. Przy kominie dziwnie zasłonięta dolna część kołnierza. Jak są zamocowane te dachówki? W obu przyadkach pieją boczne dachówki. Takie obróbki najlepiej wykonać na nokach. Estetyka kiepska. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony