dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 267 z 267
  1. #261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja widziałam skutki dwóch "katastrof" - mąż zrobił zdjęcia, jak chodził po terenie.
    Jedna efektem niedbalstwa samoroba (szalunki za słabo skręcone i cały beton wieńca się wylał) a druga chyba przypadkowej ekipy (zawalone ściany szczytowe, jak położono dach)

  2. #262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    No nie przesadzajmy, że do projektowania ogrodu wiedza nie jest potrzebna, jest taki zawód jak architekt krajobrazu. Wielu inwestorów nie ma pojęcia o budowaniu,domy powstają i nie słyszałam, aby sie zawalały.
    Do każdego projektowania potrzebna wiedza.
    Także ... talent.
    Są partacze, fachowcy, mistrzowie i geniusze w każdym zawodzie.

    Inwestor budujący dom na projektowaniu ogrodu znać się nie musi.
    Architekt krajobrazu budujący dom może i powinien nająć inwestora zastępczego - własnego inspektora nadzoru, który zna ten fach i któremu wierzy.
    No, można zdobyć jeszcze jeden fach, bo taniej budowa wychodzi, ale to trwa.
    Za to ten trzeci dom już jest DOBRY.
    A czasem nawet ładny i funkcjonalny przy okazji.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Ach , takie kwiatuszki to pomijam. Widziałem z 10 lat temu starą murowana chałupę, w której wykorzystano czasy Króla Edwarda gdy "gruchy" śmigały na duzą inwestycję w pobliżu. Usunięto drewniany strop nad parterem, sposobem gospodarczym zaszalowano i podparto, zazbrojono i na szybko zalano betonem.
    A w drugiej połowie domu mieszkła starowinka bojowo nastawiona, lecz nie puściła nam pary o co chodziło z tym stropem choć pół dnia z nią musiałem konwersować, może w nieco innym temacie. Wracajac do tematu, słabo pamietam wymiary chałupy ale strop miał pewnie ze 7m na 10m, strzałka ugięcia na oko może nawet z pół metra. Stało tak, bo inwestycja upadła razem z ugięciem stropu. Nie było odważnych do chodzenia po stropie i po parterze.
    Chałupa opustoszała, została "trwała ruina" dla spadkobierców, byli tacy...

  4. #264
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    Czyli jak projektuję ogród to zleceniodawca ma pilnować jakie rośliny dobiore, czy prawidłowo zaplanuję i posadzę. A jak coś żle zrobię to wina inwestora, bo sie nie zna.
    No w sumie tak. To inwestor powinien wiedzieć czy lubi siedzieć w iglakach na ten przykład. Jeśli jakimś cudem w życiu nie widział jak wygląda taki iglak (albo jak się dom buduje) to niestety musi poświęcić czas na dokształcenie i wybrać się do jakiego parku z iglakami. A jak się zda na zdanie projektanta a później w praktyce wyjdzie, że jednak te iglaki mu nie pasują to czyja będzie wina?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  5. #265

    Domyślnie

    Dużo problemów da się uniknąć jeśli być na nie przygotowanym. Polecam fajną stronę z naprawdę dobrymi radami -
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 23-10-2019 o 12:57

  6. #266

    Domyślnie

    Skłaniam się raczej do budowania domu bez udziału profesjonalnej ekipy. Właściwie chciałbym to zrobić po kosztach zatrudniając jakiegoś 1 murarza i ja + ktoś do pomocy. Bardzo mocno ciekawi mnie kwestia ile takie błędy wykonawcze są warte jeśli odniesie się je do zaoszczędzonych pieniędzy na robociźnie. Ile tak naprawdę jesteśmy wstanie stracić na kilku mostkach jeśli na robociźnie zaoszczędzimy np. 6tysięcy złotych. Mam na myśli na razie fundamenty i ściany ew. ocieplenie.

    A tak przy okazji, jak jest w 2020/2021 ?
    Ostatnio edytowane przez Neutral ; 25-08-2020 o 04:56

  7. #267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jeśli np. spartolisz drenaż opaskowy, chatkę postawisz a potem kiedyś najdzie cię pomysł aby w piwnicy zrobić salę bilardową lub siłownię to może być niezły zonk. Coś takiego widziałem. Inwestor z drugiej półkuli słał pieniądze, ekipy budowały i zbudowały, inwestor zamieszkał a potem zachciało mu się siłowni. Zgrzebną piwnicę wytynkowano, wyłożono wypaśną glazurą a na ścianach po kilku miesiącach wyszły pieczarki. Ekspertyzy - wilgoć, bo spartolony drenaż. Ponieważ ogród urządzony, więc drenaż poprawiano na minimum według życzenia inwestora. W efekcie dopiero trzecia ekipa zrobiła to porządnie: co trzeba to roz.......... czyli rozkopała szeroko ( wymiana gruntu + komunikacja podczas remontu ) i położyła rury jak w książkach napisano. Kosztowało krocie, bo piwnica wewnątrz też była do powtórnego wykonania. A wystarczyło książkowo wykonać drenaż przed wylaniem fundamentów. Takich przypadków skaszanionych fundamentów i odwodnień znam trochę. Przyczyna pierwotna - marne kwalifikacje ekip, przyczyna wtórna brak Inspektora Nadzoru ze strony inwestora.

    Żeby było jasne - nie mam uprawnień Inspektora Nadzoru ani żadnych uprawnień budowlanych.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 28-08-2020 o 00:33

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony