dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Magda i Daniel

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wołów
    Kod pocztowy
    56-100
    Posty
    29

    Domyślnie Izolacja Pozioma między Płytą Fundamentową a pustakiem Porotherm jaka??

    Witam, mam problem tzn. zastanawiam się jak wykonać izolację poziomą mam wylaną płytę warstwy po kolei to zagęszczony piasek , styrodur, folia (metr wywinięta na styrodur brzegowy) , zbrojenie i beton.
    Wiem że przed położeniem pustaka należy zaizolować połączenie z płytą tylko jak??
    Byłem w sklepie i doradzali mi folię że niby tak się teraz robi natomiast budowlańcy wspominają o papie i lepiku (tylko tych jest bardzo dużo i wszystkie termozgrzewalne).
    Moje pytanie brzmi czy przy płycie zaizolowanej od ziemi w koło styrodurem i folią 0,5 ta izolacja pozioma jest tak istotna ?
    Czy folie którą wywinąłem na zewnątrz mogę zawinąć i złożyć na pół i włożyć pod pustak ? jako izolację poziomą?
    Z kolei czy papę termo zgrzewalną muszę zgrzewać czy wystarczy że pokryje lepikiem miejsca ścian nośnych budynku i położę papę termozgrzewalną?
    Czy może lepiej kupić tą folię u mnie w hurtowni są w wymiarach od 25 do 50 cm i ją kłaść bez lepiku na spód na to dopiero zaprawę i pustak ?

    Niby sprawa trywialna ale nigdzie nie jest poruszony ten temat jeśli mówimy o płycie fundamentowej która jest zaizolowana od ziemi styrodurem.
    Jutro muszę zrobić zakupy i szczerze nie wiem co wybrać folia była by prostsza natomiast papa wydaje się trwalsza a czy tak jest proszę o odpowiedz i poradę ....

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomkowz
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    272

    Domyślnie

    Cześć! I jaką decyzję podjąłeś? Zmagam się z tym samym problemem. Warstwy płyty tak jak u ciebie. Jakiej szerokości folię/papę zastosowałeś pod bloczek i co dałeś pod chudziaka?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    muszkieter7

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Charbrowo
    Kod pocztowy
    83-352
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cześć, mam warstwy folia, chudziak, folia, xps 20 cm, 2x 10 cm, folia pcv 1 mm wywinięta na boki. Też chciałem tą folie przykleić do płyty ale nie udało się, więc pozostała wywinięta a na wierzch tzn na xps i płytę poszła papa termozgrzewalna.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magda i Daniel Zobacz post
    Witam, mam problem tzn. zastanawiam się jak wykonać izolację poziomą mam wylaną płytę warstwy po kolei to zagęszczony piasek , styrodur, folia (metr wywinięta na styrodur brzegowy) , zbrojenie i beton.
    Wiem że przed położeniem pustaka należy zaizolować połączenie z płytą tylko jak??
    Byłem w sklepie i doradzali mi folię że niby tak się teraz robi natomiast budowlańcy wspominają o papie i lepiku (tylko tych jest bardzo dużo i wszystkie termozgrzewalne).
    Moje pytanie brzmi czy przy płycie zaizolowanej od ziemi w koło styrodurem i folią 0,5 ta izolacja pozioma jest tak istotna ?
    Czy folie którą wywinąłem na zewnątrz mogę zawinąć i złożyć na pół i włożyć pod pustak ? jako izolację poziomą?
    Tą folię spod płyty zostaw w spokoju. Zabawy w wywijanie są upierdliwe i tak nie da się tego zrobić dobrze.
    Teoretycznie płyta jest dobrze zaizolowana od spodu, ale lepiej pod ściany dać warstwę rezerwową jakby co niż jej nie dać.
    Pod ściany papa termozgrzewalna podkładowa (nie wierzchnia!) modyfikowana SBS np. o oznaczeniach PYE G200 S4,0. Taka papa to jest super wypas a w skali całej budowy to śmieszny pieniądz, a to jest coś czego już nie poprawisz/dodasz. Papę wystarczy zgrzać tylko na zakładach (10cm). Ewentualnie dodatkowo dogrzać punktowo do podłoża w kilku miejscach aby się nie przesuwała jeśli Twoi budowlańcy to szałaputy. Pod papę można wysmarować choćby dysperbitem jako gruntowanie - to też ograniczy przesuwanie.
    Bawienie się lepikiem jest bez sensu. Poza tym traci elastyczność w niskich temperaturach - dlatego papa podkładowa powinna być tak modyfikowana SBS by zachować elastyczność przynajmniej do -20stC (sprawdzić w KT produktu).
    Zamiast papy może być folia izolacyjna z HDPCV lub HDPE. Będzie trochę taniej. Jak pisałem, lepiej tak niż nic.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony