dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 57
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1127
  1. #961

    Domyślnie

    Jak dokonać korekty dokładnie jest opisane krok po kroku na stronie http://termomodernizacja.pl/korekta-...czyste-powietr

  2. #962
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał matikati Zobacz post
    Jak dokonać korekty dokładnie jest opisane krok po kroku na stronie http://termomodernizacja.pl/korekta-...czyste-powietr
    Witam,

    niestety u mnie w miejscu gdzie wniosek powinien wymagać "uzupełnienia/korekty" jest "złożony (zarejestrowany)". Pewnie ktoś zapomniał zmienić status. Napisałem emaila do nich' zobaczymy co odpiszą..
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  3. #963

    Domyślnie

    Oni to muszą zmienić, pisz i dzwoń pod różne nr. (jak nie odbierają dzwoń pod inny, aż cię ktoś połączy). W Krakowie był szybki kontakt email z osobą zajmującą się moim wnioskiem.

  4. #964

    Domyślnie

    A to dotacje moze podpisac inny domownik czy musi byc wlasciciela podpis?

  5. #965
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj na konsultacjach w warszawskim WFOŚ. Planuję zamontować pompę ciepła oraz rekuperację.
    Okazuje się że muszę zamontować pompę ciepła do końca roku i przedstawić fakturę*oraz protokół odbioru z datą nie późniejszą niż koniec roku. Nawet jak złoże wniosek ostatniego dnia grudnia. Nonsens jak dla mnie.
    Czy spotkaliście się z takimi ograniczeniami ?
    U mnie dopiero budują ściany piętra więc pompę*wolałbym zamontować w okolicy sierpnia 2020.

  6. #966
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Spotkaliśmy się, tak jest napisane na ich stronę. My również celujemy w dofinansowanie i postaramy się spełnić ten wymóg.

  7. #967
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Moglbym poczekac i zlozyc wniosek w przyszlym roku ale boje sie ze bedzie po wyborach i wprowadza wieksze ograniczenia dla nowobudowanych budynków lub wogole zrezygnuja z dotacji tego typu obiektów.

    Mam jeszcze do was pytania.
    Czy jak skladam wniosek przez epuap to musze go najpierw wydrukowac podpisac analogowo i zeskanowac?

    Czy w przypadku osób o zerowym dochodzie trzeba miec jakies zaswiadczenie z skarbowki?

  8. #968

    Domyślnie

    Moi drodzy, czytam czytam i az głowa boli...
    Czy ktoś ze zorientowanych mógłby napisać co łapie się do programu czyste powietrze w nowo budowanym budynku jednorodzinnym?
    Gdzieś rzuciło mi się w oczy, że piec gazowy ale tylko zakup do końca 2019 r. A później już nie? czemu?

  9. #969
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Zrodlo ciepla i rekuperacja. Piec do konca roku musisz zamontowac lub czekac z zlozeniem wniosku do stycznia licząc ze przedłuża program.

  10. #970

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Zrodlo ciepla i rekuperacja. Piec do konca roku musisz zamontowac lub czekac z zlozeniem wniosku do stycznia licząc ze przedłuża program.
    Z tym reku mnie zaskoczyłeś, nigdzie nie rzuciala mi się ta informacja w oczy.
    jeśli chcę aby reku się załapalo to też musze mieć fv przed końcem roku?
    Czyli składam teraz wniosek, w między czasie wykonuję kotłownię i reku, dosyłam fv przed koncem roku i jak dobrze pójdzie będę miał dotację?

    PS. A solary w nowym budownictwie się nie łapią?

    Edit: doczytałem. łapią się
    Ostatnio edytowane przez Edekzelian ; 26-08-2019 o 13:51

  11. #971
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Akurat reku mozna kupic i zamontowac pozniej. Nie wiem czemu sobie tak wymyślili.
    Faktur nie musisz dosylac przed koncem roku. Faktury zalaczasz do wniosku o wyplate ktory mozesz zlozyc w przyszlym roku.

    Solary nie wiem.
    Fotovoltaika tylko pozyczka przy czym nie mozna laczyc z programem moj prąd.

  12. #972
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał matikati Zobacz post
    Oni to muszą zmienić, pisz i dzwoń pod różne nr. (jak nie odbierają dzwoń pod inny, aż cię ktoś połączy). W Krakowie był szybki kontakt email z osobą zajmującą się moim wnioskiem.
    Witam,

    chyba się udało -korekta złożona elektronicznie.
    Ale jest kolejny kwiatek. W największym mieście wojewódzkim (Bydgoszcz) nie ma biura terenowego. Muszę jechać 40km do kilkukrotnie mniejszego miasta (Inowrocław) podpisać umowę. Oczywiście trzeba jeszcze, żeby dwie osoby dostały urlop w ten sam dzień... Kompletna paranoja.... Czy Gdynia jeździ do Gdańska a Przemyśl do Rzeszowa?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  13. #973

    Domyślnie

    Osobiście poległem w programie Czyste Powietrze w Krakowie.

    Złożyłem wniosek na montaż pompy ciepła (palę w domu węglem, gazu w okolicy nie ma) ok. 10 miesięcy temu.
    Po drobnej korekcie był ok. Ale chciałem również pożyczkę, bo nie udźwignę finansowo kosztów montażu pompy.

    Jako drugie poręczenie pożyczki wpisałem nieruchomość (była taka możliwość w dokumencie), ale odrzucono i poproszono o zmianę.
    Pani z urzędu poleciła mi znalezienie poręczyciela, ale stwierdziłem, że nie będę nikogo angażował w moje sprawy i obciążał kogokolwiek "psychicznie" moimi pożyczkami.

    Dostałem jeszcze propozycję wpisania auta pod warunkiem, że jego wartość wynosi 150% pożyczki. Mnie to nie dotyczy, ale zdziwiłem się, że nie chcą nieruchomości, a tracące każdego dnia na wartości auto już tak.

    Na koniec wysłałem do urzędu info o rezygnacji z dofinansowania.
    Będę nadal palił węglem.
    .

  14. #974
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A odnośnie programów dotacyjnych - może się przydać osobom modernizującym dom! Ruszył program Mój Prąd!
    Aktualności
    „Mój Prąd” już działa! Nabór wniosków rozpoczął się 30 sierpnia
    30-08-2019, 11:00

    Po intensywnych pracach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Energii oraz Ministerstwa Środowiska, 30 sierpnia 2019 r. rozpoczął się nabór wniosków do programu „Mój Prąd”. To aż miliard złotych na rozwój fotowoltaiki prosumenckiej. Po raz pierwszy zastosowano tak duże wsparcie o zasięgu ogólnopolskim dla osób indywidualnych.

    Wdrożenie programu NFOŚiGW „Mój Prąd” jest silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza (zwłaszcza na obszarach słabo zurbanizowanych) oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

    O dofinansowanie w ramach „Mojego Prądu” mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

    Budżet programu to miliard złotych, przy czym dofinansowanie w formie dotacji – do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia – wyniesie nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Co istotne, uzyskane dofinansowanie można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, co przekłada się na efektywność finansową tego wsparcia.

    Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym, począwszy od 30 sierpnia do 20 grudnia br. lub do wyczerpania alokacji środków.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #975
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Wniosek złożony 31-09-2018
    Podpisanie umowy 31-05-2019
    Wypłata dofinansowania 26-08-2019
    Warto Składać wnioski i trochę poczekać ,a nie pisac Pierdoły że to Lipa.

  16. #976
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    ...
    Warto Składać wnioski i trochę poczekać ,a nie pisac Pierdoły że to Lipa.
    fakty są jakie są... na koniec kwietnia było złożonych 45 tys wniosków , wypłat 6200 https://www.portalsamorzadowy.pl/och...zl,125075.html według UE rocznie powinno być 450 000 wniosków

    Widzisz różnicę gdyby nie idiotyczne warunki to pewnie by tak było ,sam bym złożył wniosek mimo ,że mam Pv i kocioł na biomasę .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    Cytat Napisał fourmi Zobacz post
    Dostałem jeszcze propozycję wpisania auta pod warunkiem, że jego wartość wynosi 150% pożyczki. Mnie to nie dotyczy, ale zdziwiłem się, że nie chcą nieruchomości, a tracące każdego dnia na wartości auto już tak.

    Na koniec wysłałem do urzędu info o rezygnacji z dofinansowania.
    Będę nadal palił węglem.
    .
    Z poręczenie na samochód a nie na nieruchomość to jest nieporozumienie.
    Zrób odwołanie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #978
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    fakty są jakie są... na koniec kwietnia było złożonych 45 tys wniosków , wypłat 6200 https://www.portalsamorzadowy.pl/och...zl,125075.html według UE rocznie powinno być 450 000 wniosków

    Widzisz różnicę gdyby nie idiotyczne warunki to pewnie by tak było ,sam bym złożył wniosek mimo ,że mam Pv i kocioł na biomasę .
    Zapytałem w moim Urzędzie Miejskim czy aby przypadkiem nie mają kogoś kumatego w temacie programu CP, który wie kto i o jaką dotację może występować, jakie i gdzie dokumenty potrzeba itd itp.
    Usłyszałem dosłownie - jeszcze panu coś potrzeba dotować? Przecież dostał pan dofinansowanie na oczyszczalnię przydomową (3k pln)

    Ot...takie to myślenie urzędników. Zamiast stanąć na hubku czuja, by jak najwięcej ludzi w ICH miejscu zamieszkania, miało ekologicznych źródeł ciepła, bo też przecież oddychają, to ...jak wyżej.

  19. #979
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Szymon077

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-159
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam. Czy miał ktoś ktoś kontrolę z urzędu? Ja już złożyłem końcowy wniosek o wypłatę ale zostałem wybrany do kontroli? Nie wiem czego się spodziewać. Ktoś miał to może się podzielić odczuciami?

  20. #980

    Domyślnie

    A czy ktoś z forumowiczów wie co wpisać w pole data i kwota?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190917_063936.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	434710

    Dostałem dokumenty do uzupełnienia ale nie wiem co to jest "termin złożenia dokumentów do rozliczenia". Czy tego nie uzupełnia czasami urzędnik?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wniosek.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	434709  
    Ostatnio edytowane przez kusmi19 ; 17-09-2019 o 10:32

Strona 49 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony