dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 57
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 1127
  1. #921

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    Najwyzej sobie kupie piec na ekogroszek 5 klasy a do programu zglosze tylko docieplenie.
    Nie ma takiej opcji priorytet to wymiana kotła. Czyli najpierw zgłaszasz i wymieniasz kocioł potem reszta.

  2. #922
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    edwardolbrzym

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Opoczki
    Kod pocztowy
    96-123
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dokładnie - nie przyznają dofinansowania na coś innego, jeżeli masz w domu stary piec. Tu jest wszystko opisane: https://www.wyznacz-trase.pl/news/pr...rodowisko--258

  3. #923

    Domyślnie

    No tak ale jak kupie piec 5 klasy na ekogroszek za swoje to potem spokojnie moge zlozyc wniosek o dotacje na docieplenie i wten sposob omine piec gazowy. Ogolnie gaz dobra sprawa ale nie w starym domu, jakby byl tanszy to kazdy by olal wegiel

  4. #924

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    No tak ale jak kupie piec 5 klasy na ekogroszek za swoje to potem spokojnie moge zlozyc wniosek o dotacje na docieplenie i wten sposob omine piec gazowy. Ogolnie gaz dobra sprawa ale nie w starym domu, jakby byl tanszy to kazdy by olal wegiel
    Jeżeli kupisz kocioł za własne środki automatycznie pozbawiasz się uczestnictwa w programie Czyste Powietrze. Jak już wcześniej pisałem priorytet to wymiana kotła.

  5. #925

    Domyślnie

    "Jednak warunkiem uzyskania dotacji na inny cel niż wymiana pieca, jest posiadanie już ekologicznego źródła ciepła.". No to nie wiem jak mam to rozumiec.

  6. #926
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał GEDAW Zobacz post
    Jeżeli kupisz kocioł za własne środki automatycznie pozbawiasz się uczestnictwa w programie Czyste Powietrze.
    Czy to jakaś nowość, coś zmienili? chyba od początku tak nie było.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  7. #927
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał GEDAW Zobacz post
    Jeżeli kupisz kocioł za własne środki automatycznie pozbawiasz się uczestnictwa w programie Czyste Powietrze. Jak już wcześniej pisałem priorytet to wymiana kotła.
    Nieprawda, zeby uczestniczyć w programie musisz mieć ekologiczne źródło wg programu. A czy kupiłeś je z własnych środków to nie ma już znaczenia.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  8. #928
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monika123456789

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Tuczno
    Kod pocztowy
    78-640
    Posty
    17

    Domyślnie

    Tak jeśli wymienisz piec za swoje to składasz wniosek na inne rzeczy bo spełniasz pierwszy warunek tak możesz zrobić.

  9. #929
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika123456789 Zobacz post
    Tak jeśli wymienisz piec za swoje to składasz wniosek na inne rzeczy bo spełniasz pierwszy warunek tak możesz zrobić.
    A ja się tak zastanawiam, skoro i tak ten budynek będzie gruntownie termomodernizowany, łącznie z systemem dystrybucji ciepła, to może warto jednak rozważyć ten kocioł gazowy? Może powinniśmy zrobić jakąś burzę mózgów na temat doświadczeń, w termomodernizacji takich własnie "kostek".
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #930

    Domyślnie

    Ruszyło się....Poproszono mnie o uzupełnienie 2 informacji. Wniosek ze stycznia.

  11. #931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    No i ludzie się cieszą!
    PISDA !!!
    Wybory coraz bliżej...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #932

    Domyślnie

    Jak dają trza brać, jak będą bili to trza spierdalac

  13. #933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Ale co wziąłeś, bo dali, trzeba oddać ze słoną nawiązką!
    Np. w banknotach z Konopnicką.
    Np. takcch: https://a.allegroimg.com/s512/03d3b2...861b751f62aa0a

    Ja już byłem milionerem!
    Cały naród był i chyba znowu będzie!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #934

    Domyślnie

    Jak nie wezmę to i tak będę musiał oddać za innych

  15. #935
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Wziąć to każdy by chciał, ale nie każdemu dadzą.
    Fakt!
    Każdemu ZABIORĄ sporo aby komuś troszkę dać.
    Dawanie to ciężka praca i przecież IM SIĘ ZA TO NALEŻY!
    Więcej PISu, cholerny świat! PISDA !!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Myślisz, że jak nastanie czas oddawania to ONI jeszcze tu będą?
    Już połowa na brukselce z dobrą emeryturką w perspektywie tylko dlatego, ze idioci DOSTALI od nich część tego co ONI im zabrali.
    Tak nam z tym dobrze - że dobrze nam tak!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #937
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Ruszyło się....Poproszono mnie o uzupełnienie 2 informacji. Wniosek ze stycznia.
    A słyszeliście już? Mazowieckie gminy pomogą przy programie Czyste Powietrze! Pilotaż nowego kanału dystrybucji! Kilkadziesiąt gmin z województwa mazowieckiego podpisało porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska dotyczące współpracy przy realizacji Programu Czyste Powietrze.

    Od lipca, do programu zostały zaproszone giny. Efekt zaproszenia wydaje się być bardzo szybki!
    Zgodnie z zapisami porozumienia, gminy będą zaangażowane w obsługę wnioskodawców Programu Czyste Powietrze poprzez włączenie się w proces ich przyjmowania i weryfikacji. Zdaniem Ministra Kowalczyka, to istotne ułatwienie dla beneficjentów, którzy nie będą musieli jechać do Warszawy czy Wydziału Zamiejscowego Funduszu żeby np. złożyć wniosek czy jego korektę. Teraz będzie można tego dokonać w urzędzie gminy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #938

    Domyślnie

    Tymczasem rząd (zapewne starając się przekupić kolejnych wyborców -- ale działanie wydaje się być jak najbardziej potrzebne) chwali się ogłoszeniem programu na fotowoltaikę. Bodaj 5000 zł dla każdego, kto zdecyduje się zainstalować panele. Co sądzicie?

  19. #939
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    No i miliard z kawałkiem na to nam zabiorą, bo obiecali rozdać miliard a to kosztuje.
    NAS kosztuje!
    Co sądzę...
    Mama prosiła abym się tak nie wyrażał, jak pragnę to określić.
    Wyjęliby łapy z naszych kieszenie to za drobne byśmy sobie to sami sfinansowali.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #940
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dostałem pismo że wniosek przeszedł i będą się kontaktować celem popisania umowy. Minęły dwa tygodnie i się nie skontaktowali. To normalne czy dzwonić do nich? Po jakim czasie podpisywaliście umowę?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

Strona 47 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony