dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 57
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 1127
  1. #981

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś z forumowiczów wie, czy prace remontowe (wymiana instalacji CO) może wykonywać firma na ryczałcie?

  2. #982
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Formularz złożony 12 lipca 2019. Dzisiaj jadę podpisać umowę.

  3. #983
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Dostałem pieniądze!
    Wniosek złożony na początku listopada 2018, wezwanie do korekty w marcu 2019, podpisanie umowy koniec maja 2019, złożenie wniosku o płatność październik 2019,kontola po tygodniu, wypłata po miesiącu. Trzy wizyty osobiste, masa kwitów i telefonów.
    Program działa i jestem wdzięczny rządowi - napisałem jak obiecałem.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  4. #984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    I teraz już zawsze będziesz głosował na PIS....
    Smutne...
    Policzyłeś ile Ci na to zabrali?
    No - fakt! Mogli części nie oddać - a oddali!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Dostałem pieniądze!


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daje jak obiecał.jpg
Wyświetleń:	681
Rozmiar:	31,6 KB
ID:	437345  

  6. #986

    Domyślnie

    30% narodu się cieszy bo przekupione a reszta wkurwiona bo zabrane.
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  7. #987
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Nigdy nie będę głosował na PIS i im podobnych - to po pierwsze. Po drugie, dobrze wiem że to są tak naprawdę pieniądze które mi zabrali.
    Co nie zmienia faktu że lepiej żeby dawali je na cele ekologiczne niż 500 plus...Tyle też mniej dostanie czarna mafia.
    Acha - i też jestem ... zdenerwowany, a nawet należę do tej mniejszości bardziej ...zdenerwowanej niż reszta.
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 22-11-2019 o 08:13
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #988

    Domyślnie

    Gratuluje nowego źródła ciepła i kasy na koncie. Też składałam wniosek tak jak Ty , ale jeszcze nie zakończyłam zadań i nie dawałam wniosku o płatność. Możesz powiedzieć jak wyglądała kontrola i czy wymagali przedstawienia 3 ofert, bo wtedy musieliśmy to mieć ( moje z okien , gdzieś wcięło).
    3 wizyty osobiste po zrealizowany zadania aż miałeś?

    Pozdrawiam

  9. #989
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał asik187 Zobacz post
    Gratuluje nowego źródła ciepła i kasy na koncie. Też składałam wniosek tak jak Ty , ale jeszcze nie zakończyłam zadań i nie dawałam wniosku o płatność. Możesz powiedzieć jak wyglądała kontrola i czy wymagali przedstawienia 3 ofert, bo wtedy musieliśmy to mieć ( moje z okien , gdzieś wcięło).
    3 wizyty osobiste po zrealizowany zadania aż miałeś?

    Pozdrawiam
    Kontrola miała miejsce po złożeniu wniosku o płatność, miły pan zadzwonił i podał termin. Musiałem tylko pokazać pompę oraz miejsce po starym kotle. Kontrola była obligatoryjna bo samodzielnie zdemontowałem kocioł. Ofert nie chcieli nawet podczas składania wniosku. Pozytyw jest jeszcze taki że uproszczony został ten kwit zastępujący "Rozliczenie faktur" czy jakoś tak.
    Osobiście składałem wniosek, korektę i wniosek o płatność.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  10. #990

    Domyślnie

    Dzięki. Ja w sumie wszystko listownie i wniosek i korektę. Byłam tylko na podpisaniu umowy. Zle zrozumiałam Twój wpis bo myślałam, że już po wniosku o płatność byłeś trzy razy. Fajnie , że tak poszło. A co do papierologii to to cholerstwo jest wszędzie, co tylko się załatwia. Wszystko i w komputer wklepują i biorą od petentów ksero i jeszcze sami odbijają. Ach ekologia..........papiery papiery i drzewa nie ma.

  11. #991

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie do zorientowanych, czy jeśli dotacja obejmuje pompę ciepła i przyłącze elektroenergetyczne wykonywane przez różnych wykonawców to robię na koniec 2 protokoły odbioru i na każdym zaznaczać odbiór całkowity?

  12. #992

    Domyślnie

    Składał ktoś wniosek na żródło ciepła na klimatyzacje z funkcją ogrzewania -> pompa ciepła?

  13. #993

    Domyślnie

    My składaliśmy na ogrzewanie podłogowe na podczerwień plus klimatyzacja z ogrzewaniem i dostaliśmy dofinansowanie.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  14. #994

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź
    Rozumiem, że kwoty które wpisuje nie muszą być w 100% zgodne z tym co będzie (no bo nie wiem ile to będzie kosztowało do końca, rozliczenie po montażu)?

  15. #995

    Domyślnie

    Kurcze, nie mogę się doszukać, a wytyczne na stronie wfosigw są dla mnie nie zrozumiałem...
    Jeśli chcę złożyć wniosek elektronicznie, to muszę go wydrukować, poodpisywać te strony 11-17, zeskanować całość, wraz z dodatkowymi załącznikami i dopiero wtedy puścić przez epuap i później jeszcze całość dostarczyć w formie papierowej do urzędu?

  16. #996

    Domyślnie

    Czy wnioski będzie można składać w 2020 roku w przypadku domów nowo budowanych?

  17. #997

    Domyślnie

    Czy ma ktoś wzór zaświadczenia KB o spełnianiu WT2021? Muszę przekazać rzeczonej do podpisu.

  18. #998
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Czy ma ktoś wzór zaświadczenia KB o spełnianiu WT2021? Muszę przekazać rzeczonej do podpisu.
    Podeślij mi emaila na PW
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  19. #999
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czy wnioski będzie można składać w 2020 roku w przypadku domów nowo budowanych?
    Chyba nie...
    Ja już jestem po wszystkim, PC rozliczona - jestem zadowolony z programu, były momenty przestoju i biurokracji, ale warto, wniosek złożony w grudniu a w październiku otrzymałem zwrot.
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  20. #1000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Czy wnioski będzie można składać w 2020 roku w przypadku domów nowo budowanych?
    Z tego co doczytałem w necie, to tylko dla rekuperacji oraz pożyczki na solary i pv.
    źródła ciepła już się nie będą łapały :/


    Czy jak zona składa wniosek, a umowa na montaż reku jest na mnie, to urzędy robią problemy? ktoś podpowie?

Strona 50 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony