dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 57
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1127
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    no tak tylko że jak nie wiem czy dostanę dotację to nie wiem co mam montować czy na groszek ;P czy na PC czy też gaz
    nie można jakoś otrzymać informacji wcześniej czy dostanę zwrot ?
    zamontuje sobie gruntówkę za 45, a później nie dostanę z tego nic bez sensu
    Złożysz wniosek, wówczas nastąpi weryfikacja. Nie musisz kupować teraz - warunek zakup do końca 2019 r. Ja zamierzam wnioskować na kocioł i PC p-w do grzania wody.
    Ostatnio edytowane przez anoch ; 20-09-2018 o 11:50

  2. #42

    Domyślnie

    A jak rozumieć dofinansowanie do pompy ciepła powietrza woda wraz z przyłączem? Dofinansują mi przyłącze elektroenergetyczne do domu?

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Na to wygląda. Formularz również pozwala na wnioskowanie o realizację przyłącza elektroenergetycznego dla budowanego domu z PC.

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał anoch Zobacz post
    Obawiam się, że dotacja do WM dla budowanego budynku nie będzie możliwa. Pompa p-w do 30 tys. Skubnąć nie zaszkodzi
    Dzięki za info. Racja 9 tys warto skubnąć

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    Dla nowych budynków nie ma lekko z tego co doczytałem muszą być spełnione przegrody z WT2021
    Ma być spełnione w projekcie czy wystarczy spełnienie w praktyce na budowie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post


    Ma być spełnione w projekcie czy wystarczy spełnienie w praktyce na budowie?
    Ponadto, dla budynku nowo budowanego Wnioskodawca musi wykazać, iż przegrody spełniają lub
    będą spełniać parametry związane z izolacyjnością cieplną określone w pkt 1 Załącznika nr 2 do
    rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków
    technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tj. Dz. U. 2015 r., poz. 1422,
    z późn. zm.), obowiązujące od 31 grudnia 2020 roku.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Na etapie wniosku na pewno należy złożyć Oświadczenie o spełnieniu wymogów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (dotyczy budynku nowo budowanego), o treści:

    Oświadczam, że nowobudowany budynek objęty niniejszym wnioskiem o dofinansowanie spełnia lub będzie spełniał do czasu zakończenia
    realizacji przedsięwzięcia wymagania dla przegród, okien i drzwi zewnętrznych określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12
    kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, obowiązujące od 31 grudnia 2020
    roku

  7. #47

    Domyślnie

    czy to prawda, że dotacja na nowe domy tylko do końca 2019 roku ?

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty69 Zobacz post
    Wszystkie koszty już poniesione od 01-01-2018 będą uwzględnione w programie. Więc można kupić lub mieć po 01-01-2018 i składać wniosek.
    Jeśli inwestycja została już zakończona to nie dostanie się ani grosza. Może zostać rozpoczęta, ale przed złożeniem wniosku nie może zostać wystawiony protokół zakończenia prac.
    Można to obejść składając wniosek na jeszcze coś (np. wymiana jednego grzejnika) i wtedy cała inwestycja (pompa + grzejnik) muszą być zakończone po złożeniu wniosku.
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał bpiter79 Zobacz post
    Jeśli inwestycja została już zakończona to nie dostanie się ani grosza. Może zostać rozpoczęta, ale przed złożeniem wniosku nie może zostać wystawiony protokół zakończenia prac.
    Można to obejść składając wniosek na jeszcze coś (np. wymiana jednego grzejnika) i wtedy cała inwestycja (pompa + grzejnik) muszą być zakończone po złożeniu wniosku.
    Daj info gdzie tak pisze (która strona) - już znalazłem - pierwsza strona
    Ostatnio edytowane przez kudlaty69 ; 20-09-2018 o 19:28
    Grzana powierzchnia 185[m2]. 90% powierzchni kalafiory. Grzane PC PW samoróbka z klimy ala Toshiba estia 11 KW. Bufor 1500l. (pozostałość po śmieciuchu), CWU zbiornik z wężownicą 500l grzany raz na dobę o 13. W 2018 roku wstawiona klima konsola Gree na parterze do grzania.- rzadko używana. Na dachu PV 9,6 kw. Rekuperacja.

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Mówiono o tym także na spotkaniu na którym byłem.
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    czy to prawda, że dotacja na nowe domy tylko do końca 2019 roku ?
    Tak to brzmi patrz strona 4/5 (LINK)

    B) Nowo budowane jednorodzinne budynki mieszkalne
    [...]
    • pod warunkiem ich poniesienia do 31 grudnia 2019
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Tak to brzmi patrz strona 4/5 (LINK)

    B) Nowo budowane jednorodzinne budynki mieszkalne
    [...]
    • pod warunkiem ich poniesienia do 31 grudnia 2019
    Ja to czytam tak, że zakupu (kotła, pompy) muszę dokonać do 31.12.2019, a realizować zadanie do 2 lat od podpisania umowy.
    PS
    właśnie wysłałem wniosek via ePUAP. Zobaczymy co z tym zrobią

  13. #53

    Domyślnie

    Wczoraj podłączyłem się na spotkanie informacyjne w sąsiedniej gminie bo w mojej jeszcze nic się w tym kierunku nie dzieje...
    Mam zamiar wnioskować o dotację do budowanego domu na kocioł na ekogroszek wraz z montażem no bo na pompę ciepła raczej mnie stać nie będzie (bo podłogówka w całym domu by musiała być).
    Ciekawe czy później mógłbym jeszcze o mała pompe ciepła do CWU wnioskować?
    Właśnie próbuję oszacować dochód i w jakim przedziale dofinansowania się zmieszczę.

    Ktoś będzie weryfikował kwotę z faktury z faktyczna ceną rynkową takiego kotła?
    Sterownik do tego kotła też mogę w to wrzucić?

    Pan z Funduszu mówił, że przedwczoraj program ruszył i rano przed funduszem ustawiła się już spora kolejka. Mówił, że nie trzeba się tak spieszyć bo pieniędzy nie zabraknie, a dotacja otrzymana w 2019 roku nie będzie wliczana do przychodów w zeznaniu, a ta otrzymana w 2018 będzie.

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał anoch Zobacz post
    właśnie wysłałem wniosek via ePUAP. Zobaczymy co z tym zrobią
    Wysłałeś wniosek elektronicznie?
    Ja do WFOŚ do Opola muszę wysłać w formie papierowej i wtedy tez zweryfikują mój profil i będę mógł elektronicznie się kontaktować.
    Napisali mi, że przez ePUAP jeszcze nie działa.... tylko podpis kwalifikowany....

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    To, że portal beneficjenta nie jest zintegrowany z ePUAP nie oznacza, że nie mogę wysłać wniosku przez ePUAP. W regulaminie i instrukcji (punkt 1 c)) wyraźnie jest napisane, że mogę to zrobić.
    Pchaj wniosek (jak masz gotowy) przez formularz ogólny.

    Cytat Napisał s---r Zobacz post
    Wysłałeś wniosek elektronicznie?
    Ja do WFOŚ do Opola muszę wysłać w formie papierowej i wtedy tez zweryfikują mój profil i będę mógł elektronicznie się kontaktować.
    Napisali mi, że przez ePUAP jeszcze nie działa.... tylko podpis kwalifikowany....
    Wysłanie wniosku przez portal beneficjenta jest jedną z dróg wnioskowania ale wówczas równolegle musisz złożyć papier, tak jak Ci napisali (przynajmniej do momentu integracji portalu z ePUAP).
    Ostatnio edytowane przez anoch ; 21-09-2018 o 10:10

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    APCM

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Złotów
    Kod pocztowy
    77-400
    Posty
    62

    Domyślnie

    Hej,

    Jestem na etapie rozpoczynania budowy domu, więc myślę o złożeniu wniosku na dofinansowanie kotła gazowego. Czy w dofinansowaniu mogę także wnioskować o pokrycie kosztów zwiazanych z samym przyłączem?

    Pytanie numer dwa. Musze spełniać warunki WT2021 jeśli chodzi o przegrody.

    W projekcie budowlanym aktualnie takich nie mam, ale planuję użyć lepszych materiałów podczas budowy. Czy wystarczy po zakończeniu budowy przeprowadzić audyt energetyczny budynku, czy jeszcze jakieś wymagania muszą zostać spełnione.

  17. #57

    Domyślnie

    do usunięćia
    Ostatnio edytowane przez s---r ; 21-09-2018 o 10:42

  18. #58

    Domyślnie

    @anoch, jeszcze wniosku nie pcham bo muszę wyliczyć dochód... może w przyszłym roku mi się będzie bardziej opłacać go złożyć.

    https://portal.wfosigw.opole.pl/

    "Aby zakończyć proces rejestracji proszę dostarczyć wymagane dokumenty w wersji papierowej.
    W przypadku nie dostarczenia wymaganych zgód konto będzie aktywne tylko do 2018-10-20."

    "Konto niezatwierdzone przez WFOŚiGW - aktywne do 2018-10-20!
    Niektóre funkcje portalu i zakres prezentowanych danych jest ograniczony."

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    APCM

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Złotów
    Kod pocztowy
    77-400
    Posty
    62

    Domyślnie

    @s--r tak wiem, że do montażu i zakupu źródła ciepła, czy w tym wlicza się również przyłącze gazowe do budynku czy jedynie sam piec i jego montaż?

    Odnośnie przegród miałem na myśli, w jaki sposób będzie to weryfikowane. Czy będzie niezbędne przeprowadzenie audytu energetycznego budynku na podstawie finalnie użytych materiałów do budowy.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ta informacja nie ma nic wspólnego z procesem składania wniosku (poza tym, że umożliwia Ci pobranie wersji elektronicznej wniosku), tylko z aktywnością Twojego konta na portalu beneficjenta. Przeczytaj dobrze instrukcję. Portal beneficjenta jest tylko jedną z dróg składania wniosku (w mojej opinii nie najlepszą).
    Jeżeli nie zamierzasz składać wniosku papierowo pobierz wniosek z portalu, wypełnij go i wyślij przez ePUAP lub jeśli masz certyfikat kwalifikowany przez email (oczywiście wniosek musi być podpisany certyfikatem kwalifikowanym).

Strona 3 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony