dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 57
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1127
  1. #1001

    Domyślnie

    Cześć!
    A ja mam taki plan. Jeżeli weryfikację trwają około 1 roku, chciałbym trochę wyprzedzić fakty.
    Aktualnie mam SSO. Planuję na przyszłą jesień mieć stan deweloporski, czyli spełniony warunek dla nowobudowanych domów.
    Planuję wypełnić teraz wniosek, że pompa już jest zamontowana, i wszystkie koszty zostały poniesione. Protokół odbioru to też nie problem.
    Gdy w końcu doczekam się do weryfikacji (właśnie około roku) wszystko będzie wyglądało jakby było zgodne z założeniami czystego powietrza.
    Oczywiście we wniosku będzie też rekuperacja aby zwiększyć czas na konieczność termoizolacyjności. Warunki WT 2021 są spełnione.
    Co sądzicie o moim pomyśle ?

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał janciak222333 Zobacz post
    . Protokół odbioru to też nie problem.
    G
    Jeszcze FV musisz mieć z tego roku.

  3. #1003

    Domyślnie

    Pompa już wiem jaka będzie więc mogę zamówić w tym roku. Faktura na usługę montażu nie musi być uwzględniona. Przecież można zamontować pompę we własnym zakresie.

  4. #1004

    Domyślnie

    Jak wygląda sprawa z przyłączem gazowym? wniosek moze uwzględniać tylko kwote za przyłącze po stronie gazowni (wykonanie skrzynki w ulicy) czy też kwotę jaką płacę za odcinek między skrzynką a kotłownią?
    Ktoś pomoże?

  5. #1005

    Domyślnie

    A czy robiąc wentylacje mechaniczną z chłodnicą/nagrzewnica kanałową opartą o pompę ciepła można korzystać z ulgi termomodernizacyjnej pomniejszając dochód w rozliczeniu podatku?
    Nie chodzi o dotacje tylko o zwrot ze skarbówki.
    Ktoś przerabiał temat, coś wie??

  6. #1006

    Domyślnie

    Pytanie do osób, które już otrzymały dotację. Ile czekaliście na kontakt z funduszem ? Kiedy daje się im do wglądu protokoły wykonanych prac?

  7. #1007
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał janciak222333 Zobacz post
    Pompa już wiem jaka będzie więc mogę zamówić w tym roku. Faktura na usługę montażu nie musi być uwzględniona. Przecież można zamontować pompę we własnym zakresie.
    Jak coś robisz we własnym zakresie to jest obligatoryjna kontrola.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Jak coś robisz we własnym zakresie to jest obligatoryjna kontrola.
    I niech będzie. Byle nie za szybko
    Złożyłem już papiery w funduszu. Pani weryfikująca powiedziała, że nie musi być instalacji w domu. Wystarczy zamontować zestaw na ścianie i uruchomić.
    Instalacje CO nie są wymagane. Dobra firma zamontuje pompę w 1 max 2 dni

  9. #1009
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał janciak222333 Zobacz post
    I niech będzie. Byle nie za szybko
    No właśnie chyba nawet tu ktoś pisał, że miał już po tygodniu od złożenia wniosku.
    Poza tym nie wiem, jak chcesz uruchomić pompę bez instalacji.

    Zresztą, nie wiem czy ci to w ogóle przejdzie, skoro jeszcze nie złożyłeś wniosku, to marne szanse żeby do końca roku, złożyć wniosek, podpisać umowę, zamontować sprzęty (już nie ważne czy naprawdę czy fikcyjnie) i złożyć wniosek z papierami o wypłatę. Ale próbuj, może się uda...
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  10. #1010

    Domyślnie

    Będę informował
    Wniosek już złożony.
    Do uruchomienia można pokazać, że CWU grzeje.
    A z papierami o wypłatę nie muszę się spieszyć bo reku też będzie więc mam 30 miesięcy

  11. #1011

    Domyślnie

    Ma ktoś informację jak rozliczyć przyłącze elektroenergetyczne jako przyłącz dla pompy ciepła? Jakie koszty można zakwalifikować? Przyłącz wykonywałem sam.
    Robił, ktoś z was kosztorys powykonawczy wraz ze specyfikacją materiałową dla przedsięwzięcia wykonywanego własnymi siłami?

  12. #1012
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał hermik Zobacz post
    Robił, ktoś z was kosztorys powykonawczy wraz ze specyfikacją materiałową dla przedsięwzięcia wykonywanego własnymi siłami?
    Mi właśnie kierbud coś takiego przygotowuje dla rekuperacji. Sam nie wiedział jak się za to zabrać, doszliśmy do wniosków, że wrzuci w kosztorys materiały z faktur, dołozy jakąś stawkę za robociznę i tyle. Złożę wniosek i się zobaczy, najwyżej będzie do poprawy.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  13. #1013

    Domyślnie

    Czy to prawda ze jak mam już zamontowaną pompę ciepła i rekuperator w nowo budowanym domu, to nie mogę skorzystać z programu bo przed data na fv i montażem powinienem złożyć wniosek do programu czyste powietrze. Dzisiaj takie informacje przekazała mi Pani w Szczecinie

  14. #1014

    Domyślnie

    Cytat Napisał aztea Zobacz post
    Czy to prawda ze jak mam już zamontowaną pompę ciepła i rekuperator w nowo budowanym domu, to nie mogę skorzystać z programu bo przed data na fv i montażem powinienem złożyć wniosek do programu czyste powietrze. Dzisiaj takie informacje przekazała mi Pani w Szczecinie
    Wszelkie informacje zawarte są w zasadach udzielania dofinansowania dostępnych na stronach wfos. Dofinansowaniu nie podlegają przedsięwzięcia zakończone przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.

  15. #1015
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gieniun

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wałbrzych
    Kod pocztowy
    58-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Słuchajcie, dwa dni temu, jadąc autem, słuchałem audycji radiowej, w której brał udział przedstawiciel WFOŚ. Stwierdził on, że planuje się dokonać zmian w CzP, m.in. zastanawiają się nad zniesieniem kryteriów zarobkowych na rzecz jednakowego dofinansowania dla wszystkich, np. 50/50. Zasugerował, żeby chwilę się wstrzymać z wnioskami.

    Czy ktoś coś słyszał na ten temat?

  16. #1016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    Ja - nie.
    Słuchałem innej stacji?
    Sporo jeżdżę...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #1017

    Domyślnie

    Może podpowiecie - czy muszę mieć protokół odbioru robót na przyłącze gazowe realizowane przez gazownie? Napotkałem na opór z ich strony i teraz nie wiem, czy cisnąć ich o ten protokół czy jednak jest zbędny.

  18. #1018
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Kiedyś widziałem tu odpowiedź na moje pytanie, ale teraz nie umiem znaleźć. Czy wymieniając źródło ciepła na pompę ciepła, wymiana zbiornika na CWU będącego w kotłowni, wliczać w modernizację kotłowni, czy starać się o dodatkowe koszty na modernizację CWU? Pytanie do osób, które miały ten sam dylemat.
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  19. #1019

    Domyślnie

    Witam czy wlasciciel musi osobiscie jechac podpisac umowe?
    Lub ewentualnie ktos za jego zgoda moze to podpisac?

  20. #1020

    Domyślnie

    Może ktoś pod warunkiem posiadania odpowiedniego upoważnienia poswiadczonego notarialnie.

Strona 51 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony