dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 57
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1127
  1. #1021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Forumowicze podpowiedzcie: planuję złożyć wniosek o dofinansowanie rekuperacji w budowanym domu. Muszę ją mieć zrobioną maks za 3 miesiące. Czy jest szansa załapać się na dofinansowanie? Wniosek złożyć mogę, ale jego procedowanie trwa ponad pół roku. Da się jakoś to ugryźć by się załapać na dopłatę? Czy faktury muszą być po dacie złożenia wniosku, czy po dacie podpisania umowy? Jak to drugie, to nie ma szans się wyrobić...

  2. #1022

    Domyślnie

    nie przejmuj sie ze procedowanie trwa 6 miesiecy, nalezy zlozyć wniosek przed rozpoczęciem inwestycji, teoretycznie.
    praktycznie jak będziesz mial FV z datą po złożeniu wniosku, to jest wszystko ok.

  3. #1023
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Powiedzcie proszę czy składaliście wnioski przez Portal Beneficjenta (i potem wysyłka papierowa) czy przez epuap? Pewnie jak się złoży przez epuap, to potem statusu wniosku nie widać w Portalu Beneficjenta? A może można przez Portal Beneficjenta i potem skany wysłać przez epuap?

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    Powiedzcie proszę czy składaliście wnioski przez Portal Beneficjenta (i potem wysyłka papierowa) czy przez epuap? Pewnie jak się złoży przez epuap, to potem statusu wniosku nie widać w Portalu Beneficjenta? A może można przez Portal Beneficjenta i potem skany wysłać przez epuap?
    wypelniony pdf wraz załącznikami wgrywasz do portalu, na epuap wrzucasz wydruk z podpisami (to jest odpowiednik papierowej wersji), po 3 dniach dzwonisz czy doszło przez epuap.

  5. #1025

    Domyślnie

    Ludziska, czy musieliście przedkładać Protokoł odbioru robót wykonawcy za przyłącze gazowe realizowane przez gazownie?
    Czy wystarczył tylko protokół odbioru technicznego jaki gazownia na własne potrzeby robi?

    Ja napotkałem na opór przy Protokoł odbioru robót wykonawcy ze strony gazowni i nikt mi tego nie chce podpisac "bo nie muszą"

  6. #1026
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W Zabierzowie i Wilkowicach przez dwa miesiące będzie można skorzystać ze spotkań informacyjnych, dyżurów konsultacyjnych, a nawet doradztwa w indywidualnych domach. To pilotaż który ogłosił właśnie Narodowy Fundusz. Jeśli przyniesie skutek w postaci większej liczby wniosków, pewnie będzie kontynuowany w większej liczbie gmin
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #1027

    Domyślnie

    Rozliczam inwestycje i muszę donieśc projektowaną charakterystykę energetyczną budynku. Oczywiście nie spełnia WT2021. Przypadkowe okna i drzwi mają współczynniki wyższe, to samo ocieplenie stropu. Macie pomysły co z tym fantem zrobić? Miałem szczegółowe oświadczenie kierownika z opisanymi wszystkimi parametrami przegród okien i drzwi, ale to nie wystarczyło. Ponoć można jeszcze przedstawić DB z wpisami. Na szczęście nie mam go uzupełnionego od stanu surowego zamkniętego. Może faktury za docieplenie stropu celulozą 35cm, oraz specyfikacje drzwi i okien by wystarczyły. Przecież nie będę zlecał nowej proj. charakterystyki energ. budynku....

  8. #1028
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    W Zabierzowie i Wilkowicach przez dwa miesiące będzie można skorzystać ze spotkań informacyjnych, dyżurów konsultacyjnych, a nawet doradztwa w indywidualnych domach. To pilotaż który ogłosił właśnie Narodowy Fundusz. Jeśli przyniesie skutek w postaci większej liczby wniosków, pewnie będzie kontynuowany w większej liczbie gmin
    Jeszcze większą liczbę wniosków??? Toż to na rozpatrzenie wniosku będzie się czekać po 12 miesięcy!!!
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  9. #1029
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Rozliczam inwestycje i muszę donieśc projektowaną charakterystykę energetyczną budynku. Oczywiście nie spełnia WT2021. Przypadkowe okna i drzwi mają współczynniki wyższe, to samo ocieplenie stropu. Macie pomysły co z tym fantem zrobić? Miałem szczegółowe oświadczenie kierownika z opisanymi wszystkimi parametrami przegród okien i drzwi, ale to nie wystarczyło. Ponoć można jeszcze przedstawić DB z wpisami. Na szczęście nie mam go uzupełnionego od stanu surowego zamkniętego. Może faktury za docieplenie stropu celulozą 35cm, oraz specyfikacje drzwi i okien by wystarczyły. Przecież nie będę zlecał nowej proj. charakterystyki energ. budynku....
    Mam to samo, mam donieść oświadczenie projektanta, że charakterystyka się zmieniła i u=tyle a tyle. Kierownik w dzienniku ma również wpisać u przegród.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  10. #1030
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał bpiter79 Zobacz post
    Jeszcze większą liczbę wniosków??? Toż to na rozpatrzenie wniosku będzie się czekać po 12 miesięcy!!!
    No rekord to ponoć 300 dni

    Plan jest taki, żeby przyspieszyć,to pilotaż więc dopiero sprawdzają czy to ma w ogóle sens
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #1031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Mam to samo, mam donieść oświadczenie projektanta, że charakterystyka się zmieniła i u=tyle a tyle. Kierownik w dzienniku ma również wpisać u przegród.
    To po cholerę było to oświadczenie kierownika z wszystkimi przegrodami... Papierkologia

  12. #1032
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To po cholerę było to oświadczenie kierownika z wszystkimi przegrodami... Papierkologia
    Też nie wiem, u mnie też kierownik wypełniał oświadczenie, że przegrody spełniają WT2021, oczywiście to było mało. Ogólnie, każda wizyta tam przypomina mi to:
    https://www.youtube.com/watch?v=AgZ1CUFtp7A
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  13. #1033
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie wystarczyło oświadczenie kierownika z wyliczeniami przegród ..
    kilka nawet przebiło wytyczne na 2022r
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  14. #1034
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał porozumienie z PGNiG, przez które ma być łatwiej uzyskać dofinansowanie na kotły gazowe w Czystym Powietrzu. NFOŚiGW będzie miał wgląd do informacji o dostępie do sieci gazowej konkretnej nieruchomości, co ma przyspieszyć weryfikację wniosków programie
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #1035

    Domyślnie

    Czy w takim razie mieszkając w miejscu, gdzie jest dostępna sieć gazowa, ale nienależąca do PGNiG, mogę obejść system, i dostać dofinansowanie na kocioł na pellet mimo dostępu do gazu, bo mojej nieruchomości nie będzie w bazie PGNiG?

  16. #1036

    Domyślnie

    Czy wiecie jak się mają sprawy z założeniem pompy ciepła w nowobudowanym domu odnośnie dofinansowania z Czystego Powietrza w tym roku ?

  17. #1037
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bpiter79

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Posty
    381

    Domyślnie

    Nie ma już dotacji na pompy ciepła w nowo budowanych domach.
    https://www.wfosigw.katowice.pl/inde...sob-fizycznych
    Projekt indywidualny, 126m2 pow. użytkowej, 151m2 mieszkalnej po podłogach, 181m2 pow. całkowitej. Silikat 18cm, ocieplenie: ściany 18cm styro, podłoga "aż" 7cm 0,031 , poddasze 25cm wełny 0,033. Projektowe obciążenie cieplne budynku - 6718W
    Pompa ciepła ECOFOREST ecoGEO Compact 1-9 kW, DZ odwierty 2x90m.
    PV 3,63kW (Sofar Solar 3KTLM-G2, 11szt. Leapton LP156*156-M-60-H 330W)
    https://www.solarmanpv.com/portal/Te...aspx?pid=98117

  18. #1038

    Domyślnie

    Tak może trochę z innej beczki, ale czy orientuje się ktoś czy jest możliwość odliczenia od podatku ulgi termomodernizacyjnej związanej z montażem klimatyzatora (ma również funkcję grzania). Jeśli tak, to co musi być wpisane na fakturze?

  19. #1039
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Ulga dotyczy tylko takich wydatków, które Minister Inwestycji i Rozwoju wskazał w Rozporządzeniu z 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (DzU z 2018 r., poz. 2489).

    Klimatyzacji na liście nie ma. Są za to następujące urządzenia:
    -pompa ciepła wraz z osprzętem;
    -kolektor słoneczny wraz z osprzętem;
    -ogniwo fotowoltaiczne wraz z osprzętem;
    -węzeł cieplny wraz z programatorem temperatury;
    -kocioł gazowy kondensacyjny wraz ze sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą oraz układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin;
    -kocioł olejowy kondensacyjny wraz ze sterowaniem, armaturą zabezpieczającą i regulującą oraz układem doprowadzenia powietrza i odprowadzenia spalin;
    -zbiornik na gaz lub zbiornik na olej;
    -kocioł na paliwo stałe spełniający co najmniej wymagania określone w rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwa stałe (Dz.Urz. UE L 193 z 21.07.2015, s. 100);
    -przyłącze do sieci ciepłowniczej lub gazowej;
    -materiały budowlane składające się na system wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła lub odzyskiem ciepła i chłodu.

    (Oprócz tego na liście jeszcze wymienione są materiały budowlane i usługi)
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #1040

    Domyślnie

    A czy w takim razie klimatyzacji nie można zaliczyć jako pompy ciepła?

Strona 52 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony