dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Domyślnie Płaska dachówka - gąsior z blachy ???

    Jestem zdecydowany na płaską dachówkę, na 99% będzie to Braas Teviva, kolor Szary Kryształ. Dach bezokapowy, ogólnie dom dosyć nowoczesny w stylu pasywnego. Zrezygnowałem już z dachówek krańcowych, na rzecz minimalistycznej prostej wiatrownicy z blachy. Okrutnie nie podoba mi się gąsior dedykowany do Tevivy, tragedia, masywny, półokrągły, psuje cały efekt. Chciałbym zastąpić go prostym gąsiorem wykonanym z blachy. Czy ktoś z Was zastosował takie rozwiązanie, płaska dachówka z blaszanym prostym gąsiorem ? Byłbym wdzięczny za jakieś foto takiego rozwiązania, w internetach jakoś nic nie mogę odkopać.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pati7-7

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba8815 Zobacz post
    Jestem zdecydowany na płaską dachówkę, na 99% będzie to Braas Teviva, kolor Szary Kryształ. Dach bezokapowy, ogólnie dom dosyć nowoczesny w stylu pasywnego. Zrezygnowałem już z dachówek krańcowych, na rzecz minimalistycznej prostej wiatrownicy z blachy. Okrutnie nie podoba mi się gąsior dedykowany do Tevivy, tragedia, masywny, półokrągły, psuje cały efekt. Chciałbym zastąpić go prostym gąsiorem wykonanym z blachy. Czy ktoś z Was zastosował takie rozwiązanie, płaska dachówka z blaszanym prostym gąsiorem ? Byłbym wdzięczny za jakieś foto takiego rozwiązania, w internetach jakoś nic nie mogę odkopać.
    Też mam ten sam problem, ta sama sytuacja Teviva szary kryształ i słabo wyglądający gąsior.
    Ja mam dach kopertowy i dwa kosze
    Cz dopasuje się kolorystycznie jakąś blachę do tej dachówki.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pati7-7 Zobacz post
    Ja mam dach kopertowy i dwa kosze
    .
    No to ja jestem w lepszej sytuacji, dach prosty 2 spadowy, więc gąsior tylko na kalenicy, wysoko i mało widoczny, ale i tak nie jestem przekonany. Rozmawiałem ostatnio ze sprzedawcą, odradzał takie rozwiązanie ze względu na ewentualne późniejsze problemy z gwarancją. Chyba jednak przełknę ten gąsior.
    A blachę do Tevivy nawet do obróbek trudno dobrać, Zastanawiam się miedzy RAL 7016, a RR23, mat Pruszyński. A tak z ciekawości, jaką dostałaś cenę netto na Tevivę ?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pati7-7

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Gąsiora u mnie wychodzi około 80 metrów
    Co do gwarancji, jakoś gwarancje dla mnie to ściema jak można dać gwarancje na beton czy glinę 20 czy 50 lub 80 lat.
    Jakie warunki gwarancji trzeba spełnić żeby ją mieć.
    Poza tym będę ją układał równo jedna nad drugą a nie na przemian, więc już nie mam gwarancji.
    Co do ceny to nie mam jeszcze szczegółowej wyceny tylko wiem że jest droższa od creaton kapstadt 1500 zł. dach 300 m

  5. #5
    Banned
    ZiomusMirror

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    chorzow
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    1

    Domyślnie

    jest git polecam

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba8815

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Przasnysz
    Kod pocztowy
    06-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pati7-7 Zobacz post
    Poza tym będę ją układał równo jedna nad drugą a nie na przemian, więc już nie mam gwarancji.
    Też fakt... ja też rzędowo, bez mijanki. Tu niby jest tak, że oni zalecają na mijankę, ale dopuszczają rzędowo, tylko wtedy masz gwarancję na samą dachówkę, ale nie masz na szczelność pokrycia, bo niby rzędowo mogą się pojawić minimalne nieszczelności na zamkach. Wiem że ta gwarancja cała to bzdet. Kapstadt odpuść, dużo gorsza jakość wykonania. No i w żadnej betonówce nie spotkałem tak fajnego koloru jak Szary Kryształ, Tevivy,
    wszędzie tylko smutne ciemne grafity, więc z daleka dach prawie jak czarny wygląda.
    Ostatnio edytowane przez kuba8815 ; 15-09-2018 o 23:50

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anna.piotr

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Luboń
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    1

    Domyślnie

    Bras chwali się kompletnym systemem i dachem "z jednej ręki". Wypuszcza prosty Gąsior, który dobrze wygląda z płaską dachówką, ale nie daje trójnika, więc wykonanie dachu koperowego jest niemożliwe bez kombinowania i sztukowania chałupniczymi metodami. Mam niesmak. Czy ktoś ma jakiś pomysł na realizację?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Gwarancja systemowa rządzi się swoimi prawami. Można z niej nie korzystać i wykonać pokrycie dachu według własnych upodobań. Nie zamyka to drogi do korzystania z gwarancji na poszczególne produkty, w tym oczywiście pełna gwarancja na dachówkę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anna.piotr Zobacz post
    Bras chwali się kompletnym systemem i dachem "z jednej ręki". Wypuszcza prosty Gąsior, który dobrze wygląda z płaską dachówką, ale nie daje trójnika, więc wykonanie dachu koperowego jest niemożliwe bez kombinowania i sztukowania chałupniczymi metodami. Mam niesmak. Czy ktoś ma jakiś pomysł na realizację?
    Anna.piotr jeżeli chodzi o trójniki przy płaskich dachówkach to na pewno takie rozwiązanie widziałem w Simpli Creatona. Poszukaj na ich stronie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony