dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Na Twoim miejscu budowałbym dalej. Spróbuj zwolnić tempo budowy. W pierwszym etapie doprowadź do SSO i powolutku kończ. Sprzedaż domu w takim stanie po prostu się nie opłaca. Pomijam fakt, że działka z rozgrzebaną budową straciła na wartości.
    Ja też zamierzam ciągnąć budowę 6-8 lat - póki co, mam czas

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Myślę, że z kosztami u Ciebie nie ma tragedii. Ja za same fundamenty plus studnia zapłaciłem ok 60 tys. Ściany parter dodatkowo jakieś 20. Więc przy aktualnych cenach cóż.. trzeba się z tym liczyć.

    Rozmawiałem niedawno z innym kierownikiem budowy, który nadzoruje budowlę jakies 100 m ode mnie. Stwierdził, że aktualnie 60 tys za fundamenty przy gruncie nie nośnym to i tak nie ma najgorzej. Zły czas dla budujących... zły czas..

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Pytanie jest takie, czy coś czujesz do tego domu, do tej lokalizacji??
    Jeżeli nie, to nie ma sensu dalej tego ciągnąć na siłę.
    Natomiast jeżeli podświadomie czujesz, że TUTAJ jest twoje miejsce, to uwierz mi, że postawisz ten dom, mimo wielu przeciwności!
    Ja nie za 3 lata, to za 7 lat.
    Nie martw się pieniędzmi - życie jest takie, że jeżeli czegoś naprawdę pragniesz, to pieniądze są najmniejszym problemem - wiem co piszę.
    Ja od zawsze marzyłem o domu, a nawet nie stać mnie było na działkę. To było jakieś 7 lat temu. Dzisiaj mieszkam w wymarzonym domu. Naprawdę. Jeżeli czegoś bardzo pragniesz, to ci się spełni. Nie natychmiast, ale spełni się

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    za wymurowanie ścian nośnych parteru zapłaciłeś 18 tyś? - może mi coś zlecisz

    Styropian an fundamencie to nie jest jak pisałeś "nie oszczadzalismy na materiale " to raczej po taniości robota.

    Jeżeli chcesz to sprzedać to szukaj kupca i rób strop...........wg mnie ze stropem-dachem latwiej to sprzeadaż. Ale na zwrot poniesionych kosztów raczej nie masz co liczyć.
    Tobie, z takim twoim podejściem do zmartwień innych, nie zleciłbym nawet zamontowania kibla...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Tobie, z takim twoim podejściem do zmartwień innych, nie zleciłbym nawet zamontowania kibla...
    I masz rację, ja nie jestem instalatorem.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    plus 100 000 na otoczenie działki: kostka, ogród, płot, brama itp....
    No i to tak tylko tanim kosztem, a gdzie lwy przed wejściem, aniołki na postumentach i chociaż kilka krasnali w ogrodzie...

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    I masz rację, ja nie jestem instalatorem.
    Za to łatwo przychodzi ci wbijanie szpilek i drwienie z innych...
    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    za wymurowanie ścian nośnych parteru zapłaciłeś 18 tyś? - może mi coś zlecisz
    .

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aarnn Zobacz post
    No i to tak tylko tanim kosztem, a gdzie lwy przed wejściem, aniołki na postumentach i chociaż kilka krasnali w ogrodzie...
    To nie fikcja, tylko tak jest. Kostka 100 PLN za położenie z podbudową + kostka = wychodzi 140 PLN za m2 za najtańszą kostkę, ogród - nie znam nikogo kto si e zmieścił w 100 PLN za m2 (trawa z rolki, fajne drzewka itp.), nawodnienie, elektryka itp., płot wiadomo, za bramę i furtkę z napędem płaciłem chyba z 8000 PLN, do tego taras który w zależności od wielkosci i materiałów kosztuje kupe kasy
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    To nie fikcja, tylko tak jest. Kostka 100 PLN za położenie z podbudową + kostka = wychodzi 140 PLN za m2 za najtańszą kostkę, ogród - nie znam nikogo kto si e zmieścił w 100 PLN za m2 (trawa z rolki, fajne drzewka itp.), nawodnienie, elektryka itp., płot wiadomo, za bramę i furtkę z napędem płaciłem chyba z 8000 PLN, do tego taras który w zależności od wielkosci i materiałów kosztuje kupe kasy
    Wszystko co wymieniłeś można spokojnie zrobić samemu, to raz. Dwa, można sobie to działać rozkładając na kupę lat. Wiadomo iż fajnie napić się kawki na dworze już na pięknym tarasie i patrząc na cudowny ogród ale życie weryfikuje.

    Co do samego wątku, proponuję spróbować kontynuować budowę

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo13 Zobacz post
    Wszystko co wymieniłeś można spokojnie zrobić samemu, to raz. Dwa, można sobie to działać rozkładając na kupę lat. Wiadomo iż fajnie napić się kawki na dworze już na pięknym tarasie i patrząc na cudowny ogród ale życie weryfikuje.

    Co do samego wątku, proponuję spróbować kontynuować budowę
    Trwa z rolki, fikusne drzewka, elektryka, brama kuta za 8000. Mozna to wszystko zrobic samemu, mozna zlecic, ale napewno mozna tez zejsc z kosztami. Trawa z rolni nie zawsze jest super. Brma za 8000 tez nie jest zawsze lepsza od takiej za 3000.
    Podobnie z budowa domu, nie wiem jak mozna zaczac budowe nie liczac chociaz ile pojdzie i nagle zawod.
    Patrzac na posty niektorzych to wcale sie nie dziwie ze budowa domu kosztruje 600 000 ak sie podchodzi do tego w tak frywolny sposob. Sam moglem ytonga kupic po 12 zł bo na skłądach mowia ze nie ma, ze taki czas ze taka cena, a jak poszukasz to oplaca sie sciagac 200 km dalej z hurtowni bo nagle cena robi sie za 8,50.
    jak budujecie to walczcie o każde 100 zł, to nie zydostwo a czysta oszczedność na budowie.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W kwestii samego ogrodu wykonywanego przez ekipy, projekt przeciętny, bez wodotrysków, to w zeszłym roku średnia wynosiła 100 tyś/1000m2.
    Ale nie łączyłabym tego zupełnie z kosztem budowy domu

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W kwestii samego ogrodu wykonywanego przez ekipy, projekt przeciętny, bez wodotrysków, to w zeszłym roku średnia wynosiła 100 tyś/1000m2.
    Ale nie łączyłabym tego zupełnie z kosztem budowy domu
    Dlatego my z żoną sami walczymy z ogrodem. Zajmie nam to długo i sporo pójdzie na to energii i czasu , ale dzialka 3000m2 i nie stać na firmę aby wszystko zaprojektowała i wykonała .

    Dodatkowo jest satysfakcja że samemu się zrobiło a nie jedynie ... zapłaciło ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dlatego my z żoną sami walczymy z ogrodem. Zajmie nam to długo i sporo pójdzie na to energii i czasu , ale dzialka 3000m2 i nie stać na firmę aby wszystko zaprojektowała i wykonała .

    Dodatkowo jest satysfakcja że samemu się zrobiło a nie jedynie ... zapłaciło ...
    Ja wiele rzeczy zriobiłem sam i nie zawsze wychodzi tak pięknie jakby się chciało. Z drugiej strony za rob ociznę nie zapłaciłem nic.

    Mam znajomych dom 190m2 + garaż 50m2 dali 800k a nie mają płotu, ogrodu, kostki zato mają kredyt 200k
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  14. #34

    Domyślnie

    Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.
    Kredyt z banku to zobowiązanie na długo, ale można szybciej zamieszkać. Bez kredytu z banku można ciułać przez kilkanaście lat i raczej wątpię by wtedy starczyło na budowę w normalnym tempie.

    Jeśli mieszka się obok, np. u rodziców i nie ma spinki, że trzeba się wyprowadzać, to można pomału budować, trochę samemu, trochę specjalistami.

    Ceny rosną i to się raczej nie zmieni. Zależność popytu, podaży i ceny jest dość prosta. Dopóki jest popyt to ceny będą szły do góry. Zarobki budowlańców też nie będą stały w miejscu, zresztą nie tylko ich. Przecież na każdym kroku słychać, że "za mało zarabiamy", a jak już trzeba wydać więcej, bo druga strona chce zarobić więcej to się pojawia oburzenie

    Spokoju więcej życzę sobie i innym

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    "Uwielbiam" optymizm na tym forum. Nie pakujcie autora w jeszcze wieksze problemy. Dobrze że już na tym etapie widzi że budowa nie jest na jego kieszeń. Sprzedać, troche stracić ale żyć spokojnie gdzie indziej bez takiej kuli u nogi i wiecznego strachu przed komornikiem i bankiem. Domu na wsi zdala od szkół i miasta nie da się łatwo sprzedać ale może ktos akurat się trafi. Ludzie czasami nie chcą tracić ponad pol roku na szukanie działki i papiery zwiazane z PnB. Młode rodziny raczej nie wybierają wsi ale przecież są jeszcze ludzie starsi ktorzy z jakis powodów chcą uciec od cywilizacji.
    Na rynku jest cała masa domów w SSO lub troche dalej, część z nich naczytała sie na internecie jak to tanio można zbudować dom, za 200tys zamieszkać. Potem przychodzi życie i za 200tyś udaje sie kupić działkę na zadupiu i postawić SSO z wieloma błędami. Potem bank naciska, pojawia się ogloszenie sprzedaży za 250tyś i zero chętnego przez wiele lat. Mogę w promieniu kilku kilometrów od mojej ulicy kilkanascie takich domóch wskazać. Młode rodziny sie rozpadają , dzieci żyją na granicy ubóstwa. Z marzeniami trzeba ostrożnie.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wroniszcze

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    28
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mi się w ogóle w głowie nie mieści dla ilu ludzi budowa domu jest kaprysem jednej chwili. Jeszcze rozumiem ludzi zarabiających dużo, mogą sobie na takie rzeczy pozwolić chociaż też nie zawsze.
    Ja mimo tego że działkę mieliśmy swoją już dawno, przez 7 lat mieszkaliśmy z 2 dzieci w jednym pokoju, do budowy przygotowywaliśmy się kilka lat. Ile osób nam mówiło, "a za małe pokoje" , "zróbcie garaż"," kto to widział dom bez kominów". Trzeba mierzyć siły na zamiary. Oczywiście że chciała bym większy dom, garaż, kominek i wiele innych rzeczy, ale mnie na to nie stać i nie udaje że tak nie jest.
    Mimo tego że budujemy w najgorszym okresie, bo zaczęliśmy w lutym tego roku, jesteśmy na etapie stanu deweloperskiego (schną tynki i wylewki). Ale codziennie od kwietnia po pracy od 16-20 na budowie, w tym 2 niedziele mieliśmy wolne . Kosztorys mimo szybujących cen był mocna zawyżony, a i tak jakieś 20-30 tyś mamy zapasu.
    Rozumiem że jest to marzenie wielu ludzi - mieć swój własny dom, ale uważam że nie każdego na niego stać, mimo wyrzeczeń i ciężkiej pracy.

    Życie to nie bajka i nie całuje Nas po jajkach
    Ostatnio edytowane przez wroniszcze ; 18-09-2018 o 06:18

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Dlaczego traktujecie budowę jak jakieś zło? Przynajmniej tak to odbieram. Fakt ciężki okres trzeba pilnować roboli i trochę samemu się narobić ale ja traktowałem dom ja coś co ma obniżyć moje koszty życia i podnieść standard. A wyszło nawet że trochę zarabia na mnie
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ja wiele rzeczy zriobiłem sam i nie zawsze wychodzi tak pięknie jakby się chciało. Z drugiej strony za rob ociznę nie zapłaciłem nic.

    Mam znajomych dom 190m2 + garaż 50m2 dali 800k a nie mają płotu, ogrodu, kostki zato mają kredyt 200k
    Wiesz , my też niektóre prace w domu sami lub z pomocą teścia robiliśmy i dzięki temu zostało sporo grosza w kieszeni , ale nie wszystko bo stwierdziliśmy że są rzeczy które możemy zrobić sami i wiemy że nie będzie się to niczym różniło od pracy fachowca (gruntowanie , malowanie , położenie paneli , bialy montaż i jeszcze inne rzeczy) ale były takie rzeczy za które wolałem zapłacić , bo zależało mi aby było dobrze wykonane.


    Co do ogrodu to oczywiście wolałbym aby wykonała go jakaś firma która się tym zajmuje i na pewno było by lepiej zaprojektowane i wykonane niż my to zrobimy , ale na taki luksus nas nie stać ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ja już stwierdziłem , że pierdziele i nie robię większych rzeczy sam bo szkoda czasu mojego. Więcej na tym tracę niż zyskuje (może poza dokładnością bo wiadomo , że sam się bardziej staram niż fachowiec). Ogólnie budowa to nie jest najradośniejszy okres w życiu chyba , że ktoś nie ma dzieci, pracuje sobie na etacie od 7 do 15 i potem ma czas jechać coś porobić (pod warunkiem, że ma blisko). Natomiast gdy ktoś ma małe dzieci, prowadzi sam działalność której musi pilnować i nie może sobie pójść na urlop miesiąc czasu czy wyimaginowane chorobowe kilkumiesięczne ( a w tym czasie zapierdzielać na budowie), to już tak radośnie nie jest .
    Do autora tematu, sprzedaj to chłopie jak teraz już wiesz , że kasy nie masz to lepiej odpuścić i nie wpędzać się w większe długi. Dobrze Ci radzi kolega Pod.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    My z żoną zaczeliśmy szukać działki w lutym. W kwietniu kupilismy upatrzoną działkę, oczywiście słyszeliśmy od rodziny że jak to jechac do roboty 15 km, daleko zimno źle. Działki w miescie były 2x droższe niż ta która kupilsmy. rzeczywistośc bywa brutalna. Co z tego ze dom w miescie wiazalby sie z sąsiadem na karku, a nie kazdy chce to miec, napewno nie my.

    Budowę rozpoczelimsy w sieprniu, jestesmy na etapie stropów. Pierwsza wizyta rodziców i znowu narzekania że jak to dom 140m, DOM TO MUSI MIEC 300...
    Dużo rzeczy robimy sami, od 16-20 mozna sporo porobić, a dzięki temu zaoszczedzić. Do tej pory działka + fundamenty sciany i strop ze swoich srodków. Reszta kredyt. Dlaczego kredyt (pętla na szyje?) Płacimy obecnie 1500 za stancję (rata kredytu bedzie niższa, oczywiscie moze wzrosnąć), rachunek wydaje się prosty.
    Do tej pory (odpukać) idzie wszystko dobrze, cieszymy się budową, nie raz denerwujemy, ogólnie fajna przygoda.

    na miejscu autora, jeżeli nie czuję sie na siłach to próbowałbym srzedać. Nic na siłe. Szkoda że "znajomy" architekt tak ci "pomógł"

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony