dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Szerokość drogi a wodociąg

    Jaka powinna być minimalna szerokośc drogi dojazdowej dla podciągnięcia wodociągu? 5 czy 6 m? Czy nie ma takich przepisów?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Szerokość drogi a wodociąg

    Cytat Napisał w40
    Jaka powinna być minimalna szerokośc drogi dojazdowej dla podciągnięcia wodociągu? 5 czy 6 m? Czy nie ma takich przepisów?
    Wiem, że musi być zachowana odległość 1,5 m miedzy poszczególnymi mediami. 4x1,5 (zakładam, że jest kanalizacja i gaz, albo jest w planach) = 6m

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Chodzi o przewód wodociagowy czy o przylacze ?

    I sluszna uwaga co do innych mediów, co z nimi
    Pozdro
    J

  4. #4

    Domyślnie

    Droga dojazdowa do działki - chodzi o wodociąg w drodze - doprowadzienie do działki.
    Na razie nic w tej drodze nie ma.
    Dzięki za podpowiedzi, więc jeżeli doprowadzę el., wodę i gaz to kanalizacja już się nie zmieści )
    Ale realnie to na razie może być tylko prąd i woda.

  5. #5

    Domyślnie

    w40,

    z tego, co wiem, to często wodę i kanalizę prowadzi się jednym wykopem (mam tu na myśli przyłącze do działki). W którymś z wątków była nawet mowa, że można bardzo głęboko puścić jedno przyłącze, a drugie w odpowiedniej odległości nad nim...

    koks

  6. #6

    Domyślnie Re: Szerokość drogi a wodociąg

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Cytat Napisał w40
    Jaka powinna być minimalna szerokośc drogi dojazdowej dla podciągnięcia wodociągu? 5 czy 6 m? Czy nie ma takich przepisów?
    Wiem, że musi być zachowana odległość 1,5 m miedzy poszczególnymi mediami. 4x1,5 (zakładam, że jest kanalizacja i gaz, albo jest w planach) = 6m
    wypowiadają się kompletni ignoranci(ki), kompletne bzdury, zapytać geodetę/zakład gazowy/wodoc.
    cześć

  7. #7

    Domyślnie

    Jeje, nie masz nic do powiedzenie na temat - lepiej nie pisz.
    Jeżeli nabiajsz sobie licznik - idz do stosownego wątku "rekord wpisow".

    Geodetę pytałem - na temat mediów nie wie, powiedział że 5 m to wystarczająca szerokość drogi dojazdowej (według przepisów).
    W wodociągach odpowiedz była "Kanalizacji w okolicy nie ma a wodociąg podciągnąc można".
    koks, wodociąg jest ok 200 m a kanalizacja w planach na 3000 rok, więc jak położą wodociąg to potem (za naszych prapraprawnuków) raczej kanaliże nie zrobią "pod" . Ale jeżeli gazownia nie doprowadzi gaz to jest szansa )

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Koks !!!!

    Nie powielaj takich rzeczy !!!!!!!!

    Polozyc przylacze nad przylaczem toz to istne cudo
    Bez komentarza

    w40

    ..troche to dziwny geodeta, który nie zna podstaw swojej pracy
    woda od kanalu to 1,5 m, ale od gazu 1,0 m no i oczywiscie od granicy
    dzialek tez trzeba zachowac odleglosc, np. prad to 0,5 m
    ... a o kanalizacji to radze pomyslec, spotkalem sie z wieloma przypadkami ze w planach nic nie bylo, ale za 5-6 lat ludzie musieli przebudowywac gaz czy wode, coby im sie kanalizacja zmiescila.
    Pozdro
    J

  9. #9

    Domyślnie

    Jerzysio,
    sorry, ale takich informacji udzielają osoby robiące projekty i kładące przyłącza i w dodatku polecane przez gminę!!! Nie jestem specem, więc tylko przekazuję to, co i mi podali. Rozumiem, że nie można razem wody i prądu, czy gazu, ale wodę i kanalizę chyba doprowadzaja do działki jednym wykopem?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Dlatego napisalem coby takich rewelacji nie puszczac w "eter"
    ..a takich fachowców to rozgonic na 4 strony swiata !!!

    Wodociag od kanalu 1,5 m, a co do rozwiazan wysokosciowych to
    wodociag jest zaglebiony srednio na 1,8 m, natomiast kanalizacja jest
    znacznie ponizej 2,0 m ( oczywiscie zdarza sie wyplycanie koncówek kanalu w "slepych" ulicach nawet do 1,4 m ), zeby min. uniknac kolizji w
    podlaczaniu przylaczy i przykanalików.
    Pozdro
    J

    No i oczywiscie zdarzaja sie wodociagi na 1,4
    ..albo inne cuda

  11. #11
    Guest

    Domyślnie Re: Szerokość drogi a wodociąg

    Cytat Napisał Jeje
    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Cytat Napisał w40
    Jaka powinna być minimalna szerokośc drogi dojazdowej dla podciągnięcia wodociągu? 5 czy 6 m? Czy nie ma takich przepisów?
    Wiem, że musi być zachowana odległość 1,5 m miedzy poszczególnymi mediami. 4x1,5 (zakładam, że jest kanalizacja i gaz, albo jest w planach) = 6m
    wypowiadają się kompletni ignoranci(ki), kompletne bzdury, zapytać geodetę/zakład gazowy/wodoc.
    cześć
    To w takim razie u nas w ZUDzie przesiadują również kompletni ignoranci (tki). Skoro jesteś taki mądry, to podaj konkrety a nie rzucaj (się).
    Z powodu zbyt wąskiej drogi i problemów z mediami straciliśmy całą zimę, także temat wbrew pozorom nie jest mi obcy. Odległości o których wspomniałam podali branżyści od ww. U nas była droga szerokości 4,5m i nie dało się 4 mediów upchnąć
    Specjalne NIE pozdrowenia dla Jeje

  12. #12

    Domyślnie

    A czy nie ma jakichś przepisów które by to jakos regulowały, czy jest to widzimisię urzędów?
    Czasem trzeba się pytać i drążyć.
    Jako przykład powiem tak, kiedy dostałem wzizt, szer. elew. frontowej określili na 13m. Poszedłem się pytać czy nie może być 15m,a babka na to że nie. No to o zmianę wzizt a tam mi mówią, że jak cofnę lico sciany garażowej, to jako elew. frontowa będzie sie liczyc tylko ściana czołowa bez garażu. No to ja z powrotem z tą informacją do komórki wydającej pozw. na bud., a tam znowu że nie nada.
    No to ja do komórki od wzizt, i dopiero ta babka poszła za mnie do tej od pozwoleń i za chwilę wyszła i mówi że nada .
    A jak bym się nie pytał to jakieś 3 do 7 miesięcy w plecy na zmianę wzizt.
    pzdrw

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dr.opsik
    A czy nie ma jakichś przepisów które by to jakos regulowały, czy jest to widzimisię urzędów?
    Czasem trzeba się pytać i drążyć.
    Jako przykład powiem tak, kiedy dostałem wzizt, szer. elew. frontowej określili na 13m. Poszedłem się pytać czy nie może być 15m,a babka na to że nie. No to o zmianę wzizt a tam mi mówią, że jak cofnę lico sciany garażowej, to jako elew. frontowa będzie sie liczyc tylko ściana czołowa bez garażu. No to ja z powrotem z tą informacją do komórki wydającej pozw. na bud., a tam znowu że nie nada.
    No to ja do komórki od wzizt, i dopiero ta babka poszła za mnie do tej od pozwoleń i za chwilę wyszła i mówi że nada .
    A jak bym się nie pytał to jakieś 3 do 7 miesięcy w plecy na zmianę wzizt.
    pzdrw
    Ja drążyłam do bólu, nawet udało mi się nakłonić miasto do zmiany projektu wod-kan w naszej okolicy Ale prawie w tym samym czasie Szanowna Gazownia stwierdziła, że dociągnie nam gaz z odległości 120m na koszt własny ulicą przepisowej szerokości, za co wdzięczna im jestem do bólu. Każdy ze wspomnianych branżystów mówił, że on by się zgodził, pod warunkiem, że "wodniacy/kanalizatorzy/elektrycy" troszkę przesuną swoją instalację. Oczywiście nikt nie chciał się zgodzić na ustępstwa i bicie piany trwało sobie przez całą zimę

  14. #14

    Domyślnie

    Ale w końcu ubiłaś tę pianę i wynikło coś pozytywnego z tego?

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dr.opsik
    Ale w końcu ubiłaś tę pianę i wynikło coś pozytywnego z tego?
    Komplet mediów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony