dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Ale elektryków się tu narobiło nagle
    Po moich doświadczeniach z elektrykami uważam taką wypowiedź za obelgę.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po moich doświadczeniach z elektrykami uważam taką wypowiedź za obelgę.
    Bo połowa Polaków to elektrycy. Druga połowa - lekarze.
    Trzeciej połowy nie ma.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #23

    Domyślnie

    Trzecia połowa jest w UK - taka hybryda elektrykolekarz.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A gdzie to taki standard obowiązuje, raczej należy nazwać to po imieniu partactwo niczym nie usprawiedliwione. Do tego ktoś protokół z odbiorów podpisał.
    Obowiązuje i to nie raz spotkany przypadek, dlatego w obcych instalacjach przy pierwszym kontakcie kolory przewodów zawsze traktować należy z dystansem

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał K-DOM_Instalacje Zobacz post
    Obowiązuje i to nie raz spotkany przypadek, dlatego w obcych instalacjach przy pierwszym kontakcie kolory przewodów zawsze traktować należy z dystansem
    Nie obowiązuje, to że jest spotykany to wiem ale napiszę jeszcze raz to jest partactwo a nie jakiś standard. Niedopuszczalne i niczym nie uzasadnione jest ukrywanie połączeń pod jakimiś zabudowami stałymi a domek czy mieszkanie to nie centrum handlowe z ruchomymi sufitami. Jeśli choć trochę zajmujesz się instalacjami a tak wynika z nicku to pewnie wiesz gdzie najczęściej instalacja domowa ulega uszkodzeniu pomijając uszkodzenia mechaniczne.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #26

    Domyślnie

    Źle to ująłem, słowo "standard" czy "obowiązuje" w mojej wypowiedzi może być źle zinterpretowane.
    Co do uszkodzeń - prawie zawsze na połączeniu.
    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przecież wyraźnie masz niebieski pasek - czyli to kabel NKT 3x1,5mm2.

    A co do meritum - pewnie instalacja puszkowa (gdzieś wyżej puszka z której idzie neutralny do punktu a fazowy skręca do włącznika do dołu i wraca żyłą do wyboru niebieską albo żólto-zieloną. Bo kto by się kolorami izolacji przejmował - kolor każdej żyły jest przecież miedziany
    Po weryfikacji zgadza się. Faza doprowadzona jest brązowym, wraca na górę niebieskim lub żółtozielonym.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Bo połowa Polaków to elektrycy. Druga połowa - lekarze.
    Trzeciej połowy nie ma.
    Trzecie połowa to gorole z Sosnowca

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał radarexe Zobacz post
    Po weryfikacji zgadza się. Faza doprowadzona jest brązowym, wraca na górę niebieskim lub żółtozielonym.
    Błąd, niestety. Tak robić nie wolno !
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Błąd, niestety. Tak robić nie wolno !
    Bardzo dziękuję za te wpisy w tym topicu, szczególnie radarexe, że wrócił z odpowiedzią. Niestety u mnie też wystawał mi 1 kabel 3 żyłowy i nie miałem pojęcia jak podłączyć.No i neutral musi byc podłączony do łącznika jako faza, Bałem się zwarcia, ale po przeczytaniu waszych uwag dowiedziałem się, że tak niektórzy robią

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony