dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Blat z postarzonego drewna

    Witam,
    szukam i nie znajduję w sieci żadnego z poradników który by mi pomógł uzyskać
    doskonały efekt postarzonego drewna, drewno chciałem zakupić albo stare popękane albo nowe i fajnie je postarzyć na
    blat do stołu.

    Efekt końcowy jaki mnie interesuje miałby wyglądać następująco

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big2w_stol-drewniany-blat-ze-starego-drewna-dab-antyczny.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	418644

    Czy ktoś kiedyś z was robił tak "dogłębny" efekt postarzenia?

    Nie wiem czy zacząć od nowych desek dębowych czy szukać starego drewna, zależy mi na identycznym efekcie
    jak ten ze zdjęcia.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał induss Zobacz post
    Witam,
    szukam i nie znajduję w sieci żadnego z poradników który by mi pomógł uzyskać
    doskonały efekt postarzonego drewna, drewno chciałem zakupić albo stare popękane albo nowe i fajnie je postarzyć na
    blat do stołu.

    Efekt końcowy jaki mnie interesuje miałby wyglądać następująco

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big2w_stol-drewniany-blat-ze-starego-drewna-dab-antyczny.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	418644

    Czy ktoś kiedyś z was robił tak "dogłębny" efekt postarzenia?

    Nie wiem czy zacząć od nowych desek dębowych czy szukać starego drewna, zależy mi na identycznym efekcie
    jak ten ze zdjęcia.
    Identyczny efekt tylko na starych deskach Jesteś pewien że to jest dąb?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał induss Zobacz post
    Witam,
    szukam i nie znajduję w sieci żadnego z poradników który by mi pomógł uzyskać
    doskonały efekt postarzonego drewna, drewno chciałem zakupić albo stare popękane albo nowe i fajnie je postarzyć na
    blat do stołu.

    Efekt końcowy jaki mnie interesuje miałby wyglądać następująco

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big2w_stol-drewniany-blat-ze-starego-drewna-dab-antyczny.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	418644

    Czy ktoś kiedyś z was robił tak "dogłębny" efekt postarzenia?

    Nie wiem czy zacząć od nowych desek dębowych czy szukać starego drewna, zależy mi na identycznym efekcie
    jak ten ze zdjęcia.
    youtube martwe?

    Ano bierzesz blat z całkiem nowych desek , kładziesz na standardowej wysokości dla blatów( no jak ci wygodnie). Opalasz lub nie .W dłoń bierzesz szczotkę drucianą i z umiarkowanym dociskiem szorujesz sprawdzając co trochę wynik pracy po uzyskaniu zadowalającego efektu przenosisz w miejsce obok i tak po całości. I jak wcześniej nie opaliłeś to zrób to teraz
    A tu masz wizualny wgląd:https://www.youtube.com/results?sear...arzanie+drzewa

  4. #4

    Domyślnie

    Rozumiem bejca a potem na to lakier czy lepiej wosk ??

    Deski kupione, teraz stolarz klei mi na blat
    Za chwilę zacznie się szorowanie.

    Słoje będę wyciągał szczotką na szlifierce kątowej, jakiej szczotki najlepiej użyć? Miedziana, stalowa czy nylonowa?

    Czy ktoś z Was robił taki blat? zastanawiam się też nad piaskowaniem co o tym myślicie ?

  5. #5

    Domyślnie

    Miękką coby twardziny drewna ci nie poszarpała.
    Piaskowanie? Niegłupie tylko, raczej drobny piasek , a lepiej szkiełkowanie a i to z daleka.

    Tak czy siak nie ucz się na docelowym blacie a zmarnuj ze dwie deski na próby . Jak kiedykolwiek piaskowałeś to wiesz co i jak, jak nie.... lepiej fachowcowi co ma dłoń już ułożoną.
    Co do źródeł pisanych to pomnę za głębokiego ślepowrona wydano w PRL dzieło jakiegoś czechosłowackiego hobbysty. Ongiś miałem ale zaginęło w czeluściach porządków i czasu. Cuda opisywał i nauczał, drewno na sztorc/poprzek , szczotkowane jak lubisz, dobierano w całość z rozmaitych gatunków.

  6. #6

    Domyślnie

    Do takich rzeczy nadaje się idealnie szczotka nylonowa na wiertarkę.

    https://www.castorama.pl/produkty/na...SABEgJvRPD_BwE

    Pięknie wymiata miękkie drewno i zostają Ci części twardszego drewna. Ja tak robiłem u siebie w domu i działa pięknie. Tylko minus jak robisz na mokrym jeszcze drewnie to idzie masakrycznie. Jak jest bardziej suche to jest OK.

  7. #7

    Domyślnie

    Oto efekt końcowy



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f1.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	419453
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	419454

  8. #8

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych podzielę na etapy:

    1. Etap - wizyta w tartaku i wybór desek dębowych 3 kategorii - im więcej sęków tym lepiej - koszt 230 PLN
    2. Etap - przycięcie desek tak aby weszły do osobówki
    3. Etap - znajomy stolarz przepuszcza przez grubościówkę, klei deski na wymiar końcowy - koszt 100 PLN
    4. Etap - zakup bejcy i lakieru bezbarwnego do mebli, zakup szczotek na szlifierkę kątową, zakup kilku narzędzi - hebel, dłuto, papier ścierny 60, 180 i 220 - koszt 150 PLN
    5. Etap - który powinien był tak naprawdę 1 etapem - zakup nóg do stołu - koszt 400 PLN
    6. Etap - dłutowanie nierówności w krawędziach stołu, wbijanie gwoździ w stół, napieprzanie młotkiem w blat w celu spowodowania wgnieceń, potraktowanie nożem stołu aby nabrał ładnych rys
    7. Etap - szlifierka kątowa ze stalową szczotką w ruch - dość drastycznie ale skutecznie wybrane miękkie warstwy drewna
    8. Etap - miękka szczotka wyrównująca wybrane drewno
    9. Etap - delikatne szlifowanie zadziorów papierem 60, następnie gładzenie 180 i 220
    10. Etap - bejcowanie x2 kolor ciemny orzech
    11. Etap - Lakierowanie lakierem do mebli
    12. Etap - przykręcenie nóg

    To wszystko zajęło 3 wieczory i jedno przedpołudnie na wizytę w tartaku

    Oto od czego rozpoczęła się ręczna praca:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	42661571_466831653808459_6581599092592345088_n.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	419457

    Kolejne wyzwanie stół EPOXY.
    Stół tego typu można kupić w sklepie za ok 3.000 - 4.000, mnie kosztował 880 PLN, można taniej wybierając inne nogi

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Interesował Cię identyczny efekt jak na fotce z postu 1 i prawie się udało
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #10

    Domyślnie

    Pierwsze koty za płoty.
    Niedługo kolejne podejście z nowym projektem.

  11. #11
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie

    Polecamy w tym temacie ciekawy przydatny film murator.tv: Jak zabezpieczyć drewniany blat stołu.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał induss Zobacz post
    Oto efekt końcowy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f1.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	419453
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	419454
    Nie no jestem pod wrażaniem , gratuluje ! . Aż musze ze swoim stołem coś robić bo niestety 2 lata pod chmurką nie pomogło mu ....
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony