dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Grunt Ceresit CT 17 pod Tynk Knauf Goldband na Terive

    Witam. Nie znalazłem nigdzie jasnej odpowiedzi na pytanie. Musze wytynkować ręcznie 8m2 surowego sufitu w łazience. Miałem na stanie grunt Ceresit CT17, zagruntowałem nim wstępnie strop Teriva w całości dzisiaj i jutro chciałbym się wziąć za tynkowanie ale wole Was spytać o opinie, czy nie będzie problemów ...
    Generalnie spotkałem się z opinią w leroy, że powinienem użyć betonkontaktu knaufa na beton i grundiermittel na bloczki ale raz, źe to dodatkowy koszt, a dwa z grundiermittel jest problem z dostępnością, szczególnie jak się szuka w ostatniej chwili, gdzie w soboty to tylko leroy i castorama otwarte. Na innym składzie stwierdzili ze Ceresit CT 17 zda egzamin bez problemu ... i badz tu mądry.

    Czy Ceresit CT 17 jest dobrym gruntem na żebra betonowe i bloczki w terivie pod tynk Knauf Goldband?

    Dzięki za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z braku laku gdybyś tynkował beton komórkowy to CT17 by starczył bo zmniejszył byś chłonność bloczka żeby za szybko wody nie odciągnął z tynku, ale nie zastąpi on gruntu szczepnego typu Betokontakt, są w sklepach grunty szczepne typu Farkom Primer kontakt to grunt z piaskiem ma zszczepić gładki tynk z gipsem.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Czyli bloczki juz zostawic, jedynie zebra betonowe poprawic kontaktem ? W zasadzie na 8m2 nie ma tych zeber wiele wiadomo ale jednak... moge nalozyc grunt z kwarcem na wczesniej rzucony grunt ceresit? W zasadzie nie mam innego juz wyjscia

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Beton jest słabo nasiakliwy więc wiele nie dał a nie zaszkodzi.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Tak zrobilem - same zebra poprawilem betonkontaktem z knaufa (od razu widac przy aplikacji ze zupelnie inna struktura gruntu) bloczkow juz nie ruszalem teraz bede spal spokojnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony