dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 199
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Cena kompletnej "kotłowni":
    DAIKIN - 31 tys.
    NIBE - 32,5 tys.
    Hitachi - 27,5 tys.
    Mitsubishi - 33 tys i 37 tys. (dwie różne firmy)
    Panasonic - 27,5 tys.
    Masakra...

  2. #22

    Domyślnie

    no co program czyste powietrze idzie instalatorzy znowu będą zdzierać
    chwaląc się jakie to PC są ekologiczne itp. a ciekawe ile osób rezygnuje z tej przyjemności dzięki zaporowym cenom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ostatnio edytowane przez robos2234 ; 18-09-2018 o 19:05

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    no co program czyste powietrze idzie instalatorzy znowu będą zdzierać
    chwaląc się jakie to PC są ekologiczne itp. a ciekawe ile osób rezygnuje z tej przyjemności dzięki zaporowym ceną !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    cenom

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    cenom
    widzę że instalator nie ma się czego przyczepić, więc racja że będzie drożej

  5. #25

    Domyślnie

    Drogawo. Ja mam wyceny na pompy Lg, Panasonic, 7-9kW , zbiornik CWU 250-300 litrów plus kotłownia, na kwoty 19-23 tys zł brutto.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Widzę że niektórym wszystko drogo, instalator najlepiej niech przywiezie wszystkie klamoty, zamontuje i na koniec pocałuje jaśnie pana w doope a co ma mu z tego zostać to wypisać fakturę, powiedzieć grzecznie do widzenia aby tylko jaśnie pan inwestor miał tanio.
    Każdy z Was chodzi do pracy, prowadzi jakąś działalność czy w inny sposób zarabia na życie?
    To może nie pobierajcie poborów, niech Wasz pracodawca ma tanio?
    Ja widzę co jest u mnie, obdzwoni co znajdzie w internecie i za 100pln róznicy na kotłe za 9 tysięcy kupi taniej te 100pln.
    Co później? Siedzi na forach i szuka frajera żeby mu ten kocioł jakoś ogarnął bo ten co zrobił mu stówkę promocji ma sieczkę we łbie i bladego pojęcia o tym co sprzedał.
    Tak wygląda taniość, nie wspomnę już o serwisie jak się coś usmarka a mróz za oknem.

  7. #27

    Domyślnie

    Nie unoś się. Drogawo pewnie ze względu na cenę urządzenia. Lg czy podstawowy Panasonic jest pewnie tańszy od Daikin czy Mitsubishi. A i kolega mógł.podać drugi obieg, czy cyrkulacje i cena rośnie.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A podobno pompy miały być tańsze od kotła groszkowego
    za te wspomniane kilka lat, to znaczy obecnie.
    W cenie lodówek. I Ci co tak mówili kilka lat temu nie kłamali. Dziś można kupić PC w cenie topowego modelu lodówki Miele czy Liebherra

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Drogawo. Ja mam wyceny na pompy Lg, Panasonic, 7-9kW , zbiornik CWU 250-300 litrów plus kotłownia, na kwoty 19-23 tys zł brutto.
    Pandzik ile kosztuje Twój zasobnik na CWU? ten 250-300L?
    Mój 140L kosztował ponad trójkę, nie dałem zarobić jakiemuś instalatorowi grabieżcy bo sam tym się trudnię i sam sobie go zamówiłem u producenta, nie płaciłem nikomu marży.
    Jarzysz co Ci piszę?
    Nikt nie robi Ci prezentu bo każdy musi zarobić, jeśli chcesz tanio to zrobią Ci tanio, miejcie tą świadomość że taniość z czegoś się bierze

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Nie unoś się. Drogawo pewnie ze względu na cenę urządzenia. Lg czy podstawowy Panasonic jest pewnie tańszy od Daikin czy Mitsubishi. A i kolega mógł.podać drugi obieg, czy cyrkulacje i cena rośnie.
    Nie unoszę się ale chcę uświadomić tzw. łowcom okazji że takich po prostu nie ma.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tulisko Zobacz post
    Wyceny porównując do moich ofert faktycznie troszkę do negocjacji
    Jeśli nie tajemnica to podziel się proszę modelami pomp i ofertami w PLNach.

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Masakra...
    No racja, ale nie martw się niebawem pęknie 500 postów.

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Drogawo. Ja mam wyceny na pompy Lg, Panasonic, 7-9kW , zbiornik CWU 250-300 litrów plus kotłownia, na kwoty 19-23 tys zł brutto.
    Gdzie, kto daje takie oferty chętnie wezmę i zaoszczędzę jak będą sensowne.

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    A i kolega mógł.podać drugi obieg, czy cyrkulacje i cena rośnie.
    Jest jeden obieg, cyrkulacji nie ma.
    Wyceniona jest pompa, zbiornik cwu, trójdrogi, montaż i inne elementy niezbędne
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    widzę że instalator nie ma się czego przyczepić, więc racja że będzie drożej
    A dlaczego miałoby byc taniej, jest inflacja, ciągły wzrost płacy minimalnej, a tym samym składek zus i zaliczek na podatek, presja na podwyzki płac, drozeje paliwo. Ale nic straconego zawsze mozesz załozyc firmę instalatorską. Dasz taniej i nie opedzisz sie od zamówien.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Drogawo pewnie ze względu na cenę urządzenia. Lg czy podstawowy Panasonic jest pewnie tańszy od Daikin czy Mitsubishi.
    A czy ten droższy Daikin czy Mitsubishi będzie lepszy od Lg czy Panasonic, czy tylko droższy i nic za tym nie idzie?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Gdzie, kto daje takie oferty chętnie wezmę i zaoszczędzę jak będą sensowne.
    jaki zbiornik CWU? miałeś wycenę GHS z Rudy Śląskiej?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A dlaczego miałoby byc taniej, jest inflacja, ciągły wzrost płacy minimalnej, a tym samym składek zus i zaliczek na podatek, presja na podwyzki płac, drozeje paliwo. Ale nic straconego zawsze mozesz załozyc firmę instalatorską. Dasz taniej i nie opedzisz sie od zamówien.
    Był tutaj taki jeden tani od pomp kilka lat temu, nie mogą go znaleźć do dzisiaj podobno, tylko wspólnikowi się obrywa do dzisiaj
    Przecież każdy może, terminy będą krótsze

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Widzę że niektórym wszystko drogo, instalator najlepiej niech przywiezie wszystkie klamoty, zamontuje i na koniec pocałuje jaśnie pana w doope a co ma mu z tego zostać to wypisać fakturę, powiedzieć grzecznie do widzenia aby tylko jaśnie pan inwestor miał tanio.
    Każdy z Was chodzi do pracy, prowadzi jakąś działalność czy w inny sposób zarabia na życie?
    To może nie pobierajcie poborów, niech Wasz pracodawca ma tanio?
    Ja widzę co jest u mnie, obdzwoni co znajdzie w internecie i za 100pln róznicy na kotłe za 9 tysięcy kupi taniej te 100pln.
    Co później? Siedzi na forach i szuka frajera żeby mu ten kocioł jakoś ogarnął bo ten co zrobił mu stówkę promocji ma sieczkę we łbie i bladego pojęcia o tym co sprzedał.
    Tak wygląda taniość, nie wspomnę już o serwisie jak się coś usmarka a mróz za oknem.
    A drogo! Pytałeś o wyceny pomp i ile zajmuje instalacja? Jak dla Ciebie bez różnicy zapłacić 2000 a 3500 pln to gratuluję Takie różnice jedynie w rubryce MONTAŻ, za identycznie to samo mam w ofertach dotyczących PC. Dziwisz się, że ludzie dzwonią i pytają? Mitsubishi - 33 tys i 37 tys. (dwie różne firmy) żadna różnica
    Pomijam już ceny takich samych pomp, gdzie różnice też spore bywają.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 18-09-2018 o 21:48

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    jaki zbiornik CWU? miałeś wycenę GHS z Rudy Śląskiej?
    Jedyna firma z sześciu do których wysyłałem, która olała moje dwa maile.

    Co do zbiornika to zależy która oferta - czasem wbudowany, czasem producenta pompy a czasem Lemet albo Joule.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jedyna firma z sześciu do których wysyłałem, która olała moje dwa maile.

    Co do zbiornika to zależy która oferta - czasem wbudowany, czasem producenta pompy a czasem Lemet albo Joule.
    Tu pytałeś?

    https://allegro.pl/pompa-ciepla-pana...988093807.html
    https://allegro.pl/pompa-ciepla-7kw-...560545582.html
    W ofertach ceny wydają się być lepsze, aczkolwiek pewnie wszystkiego nie zawierają.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 18-09-2018 o 21:54

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    A drogo! Pytałeś o wyceny pomp i ile zajmuje instalacja? Jak dla Ciebie bez różnicy zapłacić 2000 a 3500 pln to gratuluję Takie różnice jedynie w rubryce MONTAŻ, za identycznie to samo mam w ofertach dotyczących PC. Dziwisz się, że ludzie dzwonią i pytają?
    Pomijam już ceny takich samych pomp, gdzie różnice też spore bywają.
    Kolego montaż a montaż to tez różnica może dla Ciebie nie ale dla mnie tak.
    Chciałbyś mieć tak zrobiona kotłownię jak na zdjęciu? to nowy kocioł, kotłownia pracowała 3 dni jak zrobiłem to zdjęcie, nowy dom wtedy jeszcze nie zamieszkały był.
    Ja bym temu gnojowi łapy połamał za to, a inwestor za to zapłacił.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacja..jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	418948  
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 18-09-2018 o 21:54
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    no co program czyste powietrze idzie instalatorzy znowu będą zdzierać
    chwaląc się jakie to PC są ekologiczne itp. a ciekawe ile osób rezygnuje z tej przyjemności dzięki zaporowym cenom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Z tego co na dziś wiadomo to to, że aby dostać dotację na pompę w nowo budowanym domu, musi spełniać warunki WT2021 ;/

Strona 2 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony