dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 199
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Kolego montaż a montaż to tez różnica może dla Ciebie nie ale dla mnie tak.
    Chciałbyś mieć tak zrobiona kotłownię jak na zdjęciu? to nowy kocioł, kotłownia pracowała 3 dni jak zrobiłem to zdjęcie, nowy dom wtedy jeszcze nie zamieszkały był.
    Ja bym temu gnojowi łapy połamał za to, a inwestor za to zapłacił.
    Kolego, a czy ten montaż robił instalator z takimi uprawnieniami jakie mają osoby uprawnione do montażu PC Split? Wątpię.
    Swoją drogą...jak mi się przypomniały opowieści znajomych jak im coś nawala i mają ze 130stC na piecu, to jak te plastikowe rurki w takim przypadku by wyglądały?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 18-09-2018 o 22:11

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Oj chłopie jak Ty mało jeszcze i życiu wiesz, nie obrażając Cię.
    Żebyś Ty widział jak wygląda sprawa z tymi instalatorami z uprawnieniami w tych nawet niby renomowanych firmach, czym jeżdżą, jakim sprzętem pracują, za ile pracują.
    Szkoda gadać ale ja trochę się w tym obracam i widzę jak to wygląda.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Kolego montaż a montaż to tez różnica może dla Ciebie nie ale dla mnie tak.
    Chciałbyś mieć tak zrobiona kotłownię jak na zdjęciu? to nowy kocioł, kotłownia pracowała 3 dni jak zrobiłem to zdjęcie, nowy dom wtedy jeszcze nie zamieszkały był.
    Ja bym temu gnojowi łapy połamał za to, a inwestor za to zapłacił.
    wow
    nie dziwię się...ale pocieszę cię, że widziałem lepsze kwiatki, dodatkowo jeszcze nieskończone i nie do końca działające jak trzeba, a wszystko opłacone...
    a potem szukaj instalatora...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Z tego co na dziś wiadomo to to, że aby dostać dotację na pompę w nowo budowanym domu, musi spełniać warunki WT2021 ;/
    gdzie to jest zapisane ? w jakimś regulaminie programu czyste powietrze ?

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A dlaczego miałoby byc taniej, jest inflacja, ciągły wzrost płacy minimalnej, a tym samym składek zus i zaliczek na podatek, presja na podwyzki płac, drozeje paliwo. Ale nic straconego zawsze mozesz załozyc firmę instalatorską. Dasz taniej i nie opedzisz sie od zamówien.
    oj tam gadasz bzdury montaż PC 2000zł + drugie tyle za sprzęt bo przecież nie sprzedajesz sprzętu w tej cenie w jakiej go kupiłeś rurek, kształtek zbiornika itp.
    więc na tym kolejne 2000zł i tak w jeden dzień montażu 4000zł taka prawda...

  6. #46

    Domyślnie

    trudno dzisiaj o fachowca, a o dobrego fachowca jeszcze trudniej...nic dziwnego, że się cenią, ceny idą do góry, a fachowcy wybierają te zlecenia na których mogę najwięcej zarobić...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    oj tam gadasz bzdury montaż PC 2000zł + drugie tyle za sprzęt bo przecież nie sprzedajesz sprzętu w tej cenie w jakiej go kupiłeś rurek, kształtek zbiornika itp.
    więc na tym kolejne 2000zł i tak w jeden dzień montażu 4000zł taka prawda...
    Robos niektórzy to by chcieli żeby mu kupić każdą kształtkę w najniższej cenie jaką znajdzie na allegro, opłacić przesyłkę a jemu sprzedać w tej cenie jak na allegro i to bez przesyłki A powiem Ci że ceny kształtek w zależności od jakości mogą się różnic ceną nawet do 100%, rury 0,8 chińskie tez można kupić taniej.
    Założyć Hutmena jedynkę a policzyć jak za chinola, wtedy inwestor byłby happy
    Zawsze inwestor może sobie kupić wszystko a instalator zrobi mu instalację z powierzonego materiału, jaki problem?
    Braknie kształtki, pojedzie ze 12 razy do hurtowni albo będzie czekał 2 dni aż przyślą z allegro
    Zawsze można też założyć firmę jak ktoś pisał i kroić po 4 tysie za dzień można też robić za darmo żeby inwestor miał tanio
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    trudno dzisiaj o fachowca, a o dobrego fachowca jeszcze trudniej...nic dziwnego, że się cenią, ceny idą do góry, a fachowcy wybierają te zlecenia na których mogę najwięcej zarobić...
    No niestety ale czasy panów heniów i czesiów którzy dorabiaja sobie po pracy kończą się powoli bo pan henio czy czesio faktury nie da za montaż a do dopłaty trzeba miec świstek z firmy, do gwarancji co raz częściej potrzeba potwierdzenia pierwszego uruchomienia serwisanta itp.
    Ale cwaniaków też nie brakuje, panie ja kupię ale na 8%, mi podłaczy szwagier a pan mi to wszystko popodbija żeby miał gwarancję.
    Ja Ci mogę podbić ale oko, jest ktoś odważny żeby podpisał pod co zrobił pan henio?
    Są jeszcze tacy którzy żądzą zysku ryzykują aby tylko zarobić, ja wole nie zarobić i spać spokojnie bo jak komuś chałpa w powietrze wyleci to pan henio będzie dalej popijał jabolka pod sklepem a pazernota pójdzie kiblować.

  9. #49

    Domyślnie

    ja nie piszę żeby nie zarabiać bo trzeba się rozwijać wymieniać osprzęt, opłacić ludzi itp. ale jak widzę w wycenie robocizna za 1 dzień pracy 2000zł
    + tu akurat wiem bo pracuje w dużej hurtowni sprzętu ile można % wytargać przy dużych zamówieniach a później klient płaci za PC 3300 w tym 2000zł faktycznej robocizny + kolejne 2000zł które się zyskało na materiałach

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    I płacić podatki pan henio nie płaci nic a czasami pracuje jeszcze na firmowym sprzęcie który przemyci z firmy na robotę, zepsuje się to powie szefowi dawaj pan drugą maszynę bo nie mam czym robić.
    Robos zawsze można porzucić robotę w hurtowni, montować pompy i kosić kasę
    Ba, ja tak zrobiłem, całe życie za kółkiem, czysto, ciepło a teraz muszę się dupcyć z jakimiś kotłami i łazić po ciemnych, brudnych, wilgotnych piwnicach i obijać sobie siwy łeb

  11. #51

    Domyślnie

    a czy ja pisze o panu Heniu ? kto nie płaci podatków skończ narzekać

    po prostu wkurza mnie że ktoś mi montuje piec na węgiel przewymiarowany na dodatek pod nosem bo pytał o PC ale dostał taką cenę ...

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    gdzie to jest zapisane ? w jakimś regulaminie programu czyste powietrze ?
    W sumie dużo szumu a regulaminu jak nie było tak nie ma.
    A co z kasą na program tez nie wiadomo bo coś niby mają ale to kropla w morzu obiecanek.

  13. #53

    Domyślnie

    ale wnioski już są

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Oj chłopie jak Ty mało jeszcze i życiu wiesz, nie obrażając Cię.
    Żebyś Ty widział jak wygląda sprawa z tymi instalatorami z uprawnieniami w tych nawet niby renomowanych firmach, czym jeżdżą, jakim sprzętem pracują, za ile pracują.
    Szkoda gadać ale ja trochę się w tym obracam i widzę jak to wygląda.
    Hm, no popatrz jak Ty mnie dobrze znasz i dużo o mnie wiesz. Owszem, człowiek całe życie się uczy...ale pracując w budowlance od 1984r, w tym w sumie 12 lat na zagranicznych kontraktach, mając lata swoją firmę budującą domy od piwnicy po dach (bez dekarki) z instalacjami...faktycznie, mało wiem
    Efekt tej dyskusji dziś był taki - pyta mnie budująca dom kobieta w hurtowni której biorę materiały, ile biorę za metr płytek, a ja mówię...200pln. Jak to, aż tyle?!! A czemu by nie - mówię? Skoro taki montażysta PC bierze za robótkę 3-3,5k, to dlaczego ja, również płacący podatki, mający sprzętu budowlanego 2 pełne garaże za który dałem lekko licząc 100 tysięcy, nie mogę chcieć 200zł/m2? A co...!
    Stwierdziła, że wszyscy fachowcy powariowali
    Ponieważ tak mało wiem, to chętnie wysłucham przyczyny, dla której w wycenach, w rubryce MONTAŻ (nie nie wliczamy w to rurek itd bo za to osobna rubryka!) jest suma o której pisałem.

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    gdzie to jest zapisane ? w jakimś regulaminie programu czyste powietrze ?
    Z planów... Dział -nowo budowane jednnorodzinne budynki mieszkalne
    https://redsnake.pl/wp-content/uploa...-Powietrze.pdf

    Owszem, można mieć nadzieję, że to się zmieniło, ale jakoś powątpiewam.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 19-09-2018 o 14:39

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Z planów... Dział -nowo budowane jednnorodzinne budynki mieszkalne
    https://redsnake.pl/wp-content/uploa...-Powietrze.pdf

    Owszem, można mieć nadzieję, że to się zmieniło, ale jakoś powątpiewam.
    pod warunkiem, że w budynku są lub będą spełnione wymagania dla przegród
    określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r.
    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich
    usytuowanie (tj. Dz. U. z 2015 r., poz. 1422, z późn. zm.), obowiązujących od 31
    grudnia 2020 roku oraz
    ● pod warunkiem ich ponieisenia do 31 grudnia 2019 r.

    czyli ten tekst tak ?

  17. #57

    Domyślnie

    tam jest mowa tylko o przegrodach a nie żadnych WT 2021
    Ostatnio edytowane przez robos2234 ; 19-09-2018 o 18:58

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post
    gdzie to jest zapisane ? w jakimś regulaminie programu czyste powietrze ?
    Tak,własnie tam. Łatwo nie będzie, juz teraz uzyskać Ep=95 kWh/m2 to nie prosta sprawa, a co dopiero 70 kWh/m2*a. Oczywiscie nie mówie o architektach oszustach u których nawet dom bez wm spełnia aktualne warunki. Pozostaje miec nadzieje ze audyty będą chociaz czesciowo weryfikowane. Niestety nie ma jeszcze ustalonej formy audytu i tak do konca nie wiadomo jak ma on wyglądac. Jezeli ma byc spełniony tylko warunek izlacyjnosci przegród to tez łatwo nie bedzie, wystarczy wziac tylko warunek izolacyjnosci podłogoi na gruncie. Kto zdecyduje sie zerwac starą podłoge,skuc wylewkę aby dac tam wymaganą grubosc styropianu?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 19-09-2018 o 19:49

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos2234 Zobacz post

    po prostu wkurza mnie że ktoś mi montuje piec na węgiel przewymiarowany na dodatek pod nosem bo pytał o PC ale dostał taką cenę ...
    A moze sobie obliczyc samemu a jak sie nie potrafi to zlecic obliczenie doboru mocy kotła. Dlaczego wymagac tego od instalatora który audytorem nie jest i nigdy nie bedzie. Instalator powinien sie znac na instalowaniu a nie na doborze, od tego są inni.

  20. #60

    Domyślnie

    jeżeli to będzie w ten sposób wyglądac to 90% wniosków poleci do kosza u mnie np. okna dachowe z U 1.3 a mają być 1.1
    nie wymienię 3 okien żeby dostać 9 tys. dotacji do PC koszt wymiany okien wyjdzie mnie drożej

    u mnie wychodzi 51,2 kWh/(m2·rok)
    ale co z tego jak mam okna dachowe z u1.3 i nie dostanę dotacji
    Ostatnio edytowane przez robos2234 ; 19-09-2018 o 19:56

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony