dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie moja kuchnia :-)

    wszyscy się chwalą swoimi domami, to ja też Przed wyborem kuchni obejrzałam wszystkie możliwe zdjecia z forum, przeczytałam wszystko, co na temat kuchni napisano... i oczywiscie i tak nie udało się uniknąć paru błędów.
    Pokażę moją kuchnię, żeby inni też się mogli na błędach uczyć





  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    a jakie popełniłam błędy ?
    - zainstalowałam halogenki w podwieszanym suficie, nie wiedząc jeszcze, że będę miała słupek z piekarnikiem - teraz jeden z halogenów swieci tylko na "sufit" słupka
    - zmywarkę umieściłam w rogu, obok szafki narożnej, przez co nie mogłam zamontować relingu do otwierania drzwi do szafki - blokowałyby drzwi od zmywarki
    - kupiłam zlew deante, który jak się okazało nie jest przystosowany do mocowania w tak grubych blatach - trzeba było używać różnych kombinacji alpejskich, żeby go jednak przykręcić
    - zdecydowałam się na długie relingi jako uchwyty - muszę uważać, bo przy otwieraniu koniec relinga uderza w sąsiednią szafkę (na szczęscie tylko jednej szafki to dotyczy, ale za to często otwieranej - od śmieci)...
    - mam dość duża kuchnię 16 m, ale też dużo drzwi i okien - jedne do spiżarni, drugie na korytarz, trzecie duże wejscie do salonu, czwarta ściana z oknami...
    - otwór między kuchnią a salonem najpierw był większy teraz mniejszy, ale przez to nie udało się zachowac gniazdka do lodówki - trzeba używać przedłużacza...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie


    płyta gazowa miała wypaść dokładnie między gniazdkami - nie wyszło...Pod spodem w szafce jest kosz, którego rura przeszkadzała w przesunięciu płyty w lewo...

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie


    komódka ze szklanymi drzwiami ustawiona zostało dokładnie na ścianie, na którą otwierać się będą drzwi - będę drżeć za każdym razem o całość tej szyby, szczególnie, gdy moje dziecko będzie wpadać z impetem do kuchni

    pod blatem obok szafki bedzie jeszcze dostawiony stojak na butelki (np szampana, którego otworzymy jak już się całkiem wprowadzimy...)

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Ciekawa jestem czy tą kuchnię zaprojektowałaś sama czy zleciłaś wykonawcy mebli?

    Bo jeżeli sama to błędy można wybaczyć, ale jeżeli ktoś kto robił kuchnie w ten sposób ją zprojektował to jest .........partaczem. Nie zna się zupełnie.
    Ale mimo wszystko jest ładnie. Mam kuchnię w identycznym stylu.

    Pozdrawiam Paty.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    to kuchnia Ikei, więc sama wymyślałam, ustawiając szafki w głowie. Gdyby takie błędy popełnił projektant byłaby awanturka Ale sobie wybaczę

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Tez będę miała dużą (ok, 15 m kw) kuchnię. Czy możesz powiedzieć ile wyniosły takie mebeli z IKEI?
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    wszystko (szafki, blaty, cokoły, nózki, czyli all inclusive) bez sprzętu AGD - około 6000 zł + montaż - ok.10 % ceny (do negocjacji...)

  9. #9

    Domyślnie

    bardzo ładna kuchnia

    Co do błędów - to któż ich nie popełnia? ...

    Za ok. 2 tygodnie (mam nadzieję) zjedzie moja kuchnia i mam nadzieję
    ... że błędów nie będę miał więcej

    LICZĘ SIĘ Z NIMI!!!!!!


    Kuchnia jest SUPER!
    Pozdrawiam
    Tomasz

  10. #10

    Domyślnie

    Piękna ta kuchenka , a że z błędami ...cóż każdy z nas ma takie kruczki" trzeba najpierw zamknąć żeby otworzyć" itp. Normalka..Ale jakbyś nie napisała to nikt postronny nie miałby świadomości tej . Liczy się EFEKT. A ten JEST i to najważniejsze...

  11. #11

    Domyślnie

    DAj spokoj!Bledami wogole sie nie przejmuj,wazne ,ze jest ladna

  12. #12

    Domyślnie

    Czy masz w pomieszczeniu kuchni wentylację, czy tylko okap podłączony do komina...? A może okap z filtrem węglowym? Jak możesz to daj znać, bo ja właśnie się gryzę z myślami...

    Pozdrawiam

    PS. Kuchnia bardzo ładna...a błędy do wybaczenia. I tak masz pewnie dzką satysfakcję, że taką ładną kuchnię zaprojektowałaś

    Pozdrawiam raz jeszcze

    T.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    bardzo ładnie , ale GDZIE JEST LODÓWKA ???? ta najwieksza zawalidroga spędzała mi sen z oczu w ostatnim czasie ....Bardzo podobnie bedzie u mnie plyta elekt. ( na granicy blatów i nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie , ale innego u mnie nie mozna było zastosować )
    Napisz jak sie przy niej stoi ,czy jest wygodnie i praktycznie ............

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    do Tommco - okap kuchenny, podłączony do osobnego kanału jest z filtrem węglowym, dodatkowo w kuchni są zainstalowane kanały wentylacyjne, połączone w poddaszu do zbiorczej instalacji...

    do Ewki- lodówka na razie jest wirtualna, stoi w starym mieszkaniu,ale stać będzie albo w spiżarni (wejscie z kuchni) albo tam, gdzie stoi na zdjęciu takie stare krzesło
    Umiejscowienie blatu jest ok, wprawdzie wyklucza to gotowanie w dwie osoby (nie da się dojść), ale w pojedynkę nic nie przeszkadza...

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie


    Długi weekend cięzko przepracowany zaowocował firankami w kuchni

  16. #16

    Domyślnie

    Kuchnia mi się bardzo podoba mimo błędów, których pewnie nikt opócz domowników nie widzi

    Chcę mieć dokładnie takie same meble, chociaż zastanawiam się czy oszklenie w ramkach czy aluminium.
    Jakie to wybarwienie ?
    Cokół też chcę alu, ale pytanie mam odnośnie blatu.
    Widzę, ze to jest blat 38mm, ale jaki ?
    Laminat ? Laminat wykończony aluminium ?
    Nie widać dokładnie stąd moje pytanie
    Kacha

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Poznanianka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    wybarwienie to sredni brąz (adel IKEA), blat jest laminowany z aluminiowymi obrzeżami...

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    do Ewki- lodówka na razie jest wirtualna, stoi w starym mieszkaniu,ale stać będzie albo w spiżarni (wejscie z kuchni) albo tam, gdzie stoi na zdjęciu takie stare krzesło
    Umiejscowienie blatu jest ok, wprawdzie wyklucza to gotowanie w dwie osoby (nie da się dojść), ale w pojedynkę nic nie przeszkadza...
    Zanim wstawisz lodówkę do spiżarki zastanów się czy to dobre miejsce. Aby sięgnąć po każdy produkt będziesz chodziła do spiżarki?

    A propos szafki ze szklanymi drzwiami i drzwiami do kuchni - istnieją jakieś odbojniki, które ograniczają możliwość maksymalnego rozwarcia drzwi. Kiedyć montowano je do podłogi - teraz są może jakieś inne patenty.
    Kaśka

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo ładna kuchnia i dzięki że podzieliłaś się z nami swoimi uwagami.

    A więcej zdjęc wkleisz?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony