dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    testerix

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Krasne
    Kod pocztowy
    36-007
    Posty
    3

    Domyślnie Rury gazowe działka

    Witam
    Mam dwie rury gazowe na działce obok siebie oznaczone są na mapce gn100 nieczyn. ,jeżeli są one nieczynne to moge bez problemu sie budować?, nie muszę już zadnych odleglosci od rury robic?
    Pozdrawiam

    https://zapodaj.net/8f8044f7f6c8f.png.html

  2. #2

    Domyślnie

    Dopytałbym w urzędzie w pierwszej kolejności.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    testerix

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Krasne
    Kod pocztowy
    36-007
    Posty
    3

    Domyślnie

    W urzedzie nic nie wiedzą ;/ wysyłają do gazowni a w gazowni mowią że to nie ich, to dostaje informacje że jest to kopalni gazu ziemnego z innego miasta całkowicie.
    Dzwoniłem tam ale przez telefon nikt nic nie wie ;/;/ no paranoja. Mowili żeby wysłać oficjalne pismo ,wyśle i zobacze czy wogóle odpiszą, Takie coś powinno się móc e-maile'em wysłać a nie bawić sie w tych czasach w listy ;/;/

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Nie kombinuj. Email to nie dokument, przerabiałem to na radach budowy. Pismo z załącznkiem graficznym (mapa, kupiona z czerwonymi stemplami), masz dokument z odpowiedzią i masz czym sie podeprzeć na przyszłość. Email - nie wiadomo kto napisał, nie wiadomo kto podpisał = świstek. Email jest wygodny dopóki nie ma sporu, dochodzenia i sądu. Nie wiesz że kwity to najważniejsza sprawa przy inwestycji?
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 20-09-2018 o 10:36

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Nie kombinuj. Email to nie dokument, przerabiałem to na radach budowy. Dzwoniłeś czyli wiesz do kogo napisać. Pismo z załącznkiem graficznym (mapa, kupiona z czerwonymi stemplami), masz dokument z odpowiedzią i masz czym sie podeprzeć na przyszłość. Email - nie wiadomo kto napisał, nie wiadomo kto podpisał = świstek.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Sugeruję, aby wysyłać listem poleconym z opcją potwierdzenia odbioru. Otrzymasz zwrotkę, na której będzie data odbioru i podpis. Przyda się w razie wyjaśniania zachowania terminów na udzielenie odpowiedzi według kpa. Pozdrawiam.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Nie kombinuj. Email to nie dokument, przerabiałem to na radach budowy. Dzwoniłeś czyli wiesz do kogo napisać. Pismo z załącznkiem graficznym (mapa, kupiona z czerwonymi stemplami), masz dokument z odpowiedzią i masz czym sie podeprzeć na przyszłość. Email - nie wiadomo kto napisał, nie wiadomo kto podpisał = świstek.
    e-mail, to pełnoprawne pismo urzędowe, takie samo jak papierowe.
    W taki e-mailu trzeba podać swoje dane czyli imię i nazwisko oraz adres do korespondencji(fizyczny, nie mailowy.) Ja nie podamy tych danych, nie otrzymamy odpowiedzi. Urząd zawsze wyśle papierowe, ale otrzymany mail jest traktowany dokładnie tak samo jak pismo papierowe wysłane pocztą.


  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jeśli masz podpis elektroniczny to owszem. Zwykły email jest do podważenia, z powodów które wcześniej opisałem.

  9. #9

    Domyślnie

    nie, do tego typu zapytania nie musisz posiadać podpisu elektronicznego, profilu zaufanego itp. Wystarczy zwykły e-mail. Muszą odpowiedzieć.

    Co innego jakbyś chciał jakąś umowę podpisać, wtedy tak.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony