dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 320
  1. #261

    Domyślnie

    To teraz ja muszę zapytać
    Czy faktury muszą mieć dopiski wydrukowane "dofinansowano ze środków umowy pożyczki/dotacji nr…….… z dnia..……. w ramach programu Czyste Powietrze" w opisie faktury, czy wystarczy jak dopiszę to na fakturze ręcznie?

    Co dawaliście jako "Kopie dokumentów potwierdzających zgodność zainstalowanego źródła ciepła" - dla pieca kondensacyjnego?

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edekzelian Zobacz post
    To teraz ja muszę zapytać
    Czy faktury muszą mieć dopiski wydrukowane "dofinansowano ze środków umowy pożyczki/dotacji nr…….… z dnia..……. w ramach programu Czyste Powietrze" w opisie faktury, czy wystarczy jak dopiszę to na fakturze ręcznie?

    Co dawaliście jako "Kopie dokumentów potwierdzających zgodność zainstalowanego źródła ciepła" - dla pieca kondensacyjnego?
    U mnie wystarczyło ręcznie wpisać ta notkę, tak mial Toruń.

  3. #263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edekzelian Zobacz post
    To teraz ja muszę zapytać
    Czy faktury muszą mieć dopiski wydrukowane "dofinansowano ze środków umowy pożyczki/dotacji nr…….… z dnia..……. w ramach programu Czyste Powietrze" w opisie faktury, czy wystarczy jak dopiszę to na fakturze ręcznie?

    Co dawaliście jako "Kopie dokumentów potwierdzających zgodność zainstalowanego źródła ciepła" - dla pieca kondensacyjnego?
    W Lubelskim oddziale w ogóle tego nie wymagali - Mój opiekun powiedział, że gdy chcę to mogę wpisać, ale jak nie wpisałem to też przejdzie bo te nie podpisane faktury z tą adnotacją nie wracały do nich. Pewnie co fundusz to inne podejście, ale w regulaminie jest napisane, że faktury muszą mieć tą adnotację
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Napisał nobilitas Zobacz post
    U mnie wystarczyło ręcznie wpisać ta notkę, tak mial Toruń.
    Dzięki!
    a pieca kondensacyjnego nie zakładałeś?\


    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    W Lubelskim
    dzięki!
    bez pieca?

  5. #265
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    h4rt

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam, chciałem zapytać o rozliczenie tam tez jest coś takiego jak pokazanie właśnie ze przegrody spełniają normy ale jest tam napisane dotyczy nowobudowanych, czyli jeśli mój dom był odebrany i zamieszkany 2 lata temu to już nie muszę jakiś takich śmiesznych rzeczy wykazywać ? Ogólnie złożyłem na PC podpisałem umowę, jestem w trakcie realizacji, a jeśli chodzi o kwestie jeszcze taka ze by zrobić odwiert np 100m to musisz zrobić projekt oddać go do starostwa a następnie odczekać tam około 21 dni na decyzje która przychodzi pocztą, czy w razie kontroli oni wymagają tych dokumentów? Czy orientuje się ktoś czy można np zrobić zamiast 1 odwiertu 100m to 5 po 20m? Jak mi wiadomo 20m nie trzeba zgłaszać

  6. #266
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To ja mam inną ciekawostkę. Chciałem rozliczyć koszty przyłącza elektrycznego i dostałem takie zapytanie:

    Do faktury XXXXX należy przedstawić specyfikację lub inny dokument, który określał będzie jaki koszt poniósł Pan na samo przyłączenie do pompy ciepła;

    Jak ja mam to niby policzyć?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  7. #267

    Domyślnie

    Mamy program w wersji 2.0
    https://globenergia.pl/czyste-powiet...-potwierdzone/
    http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktu...powietrze.html

    ze zmian głównych to beneficjentem są osoby które nie przekraczają 100.000,00PLN dochodu rocznie oraz najprawdopodobniej brak podziału na progi dochodowe.

  8. #268
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W ekstremalnym przypadku, w którym w gospodarstwie domowym od 6 osób wzwyż pracowałby jedynie właściciel domu, a dochód na osobę nie przekraczałby 1400 zł, można by zarabiać więcej niż to 100 000 zł. Co więcej - wtedy przysługiwałoby podwyższone dofinansowanie. No ale to ekstremalny przypadek.

    Oczywiście w dofinansowaniach górują pompy ciepła
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  9. #269
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dla ciekawskich, wejście w życie nowej wersji programu Czyste Powietrze zostaje przesunięte. Nowa odsłona miała zostać uruchomiona na przełomie marca i kwietnia, ale z powodu koronawirusa termin zostanie przesunięty i będzie znany dopiero po Wielkanocy.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #270
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!

    Mam następującą sytuację:

    jestem właścicielem działki i domu na niej, jednak, mieszkańcem jest (dożywotnio) mój wujek. Jego dochody są dosć skromne, rocznie w granicach 40 tys. zł. Czy on jako mieszkaniec, objęty umową dożywocia, może wystąpić do programu CP jako beneficjent?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #271
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Wniosek składałem w zeszłym roku i liczył się tylko właściciel działki. Dochód jego i rodziny mieszkającej tam gdzie jest on zameldowany. W domu na który właściciel ubiega się o dofinansowanie może być nawet zameldowanych 10 milionerów- to nie ma znaczenia.
    parter+ poddasze 130m ogrzewanej podłogi (+64m nieogrzewana piwnica). ściany 20 styro, dach 18 piana +7 styro, nad piwnicą tylko 5cm styro, okna 3 szybowe, vitocal 7.5kW+ 2x80m, reku vitovent 300, pv 9,75kWp

  12. #272
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    DZięki za odpowiedź
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #273
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Słyszeliście już o programie Czyste Powietrze 3.0.? W polskich gminach, w których powietrze jest najbardziej zanieczyszczone, w ramach pilotażu do programu mają zostać wprowadzone domy wielorodzinne. Przykładem takiej gminy ma być Pszczyna
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #274

    Domyślnie

    Witam serdecznie i znowu proszę o poradę bo wszystkie dotychczasowe bardzo się przydały. Bardzo dziękuję z góry.
    Chodzi o węzeł cieplny a dokładnie co wpisać w "Protokole Odbioru Wykonawcy"
    Wszystkie materiały łacznie z termomanometrami, wymiennikiem i innymi rurami i śrubunkami zakupiliśmy sami i mam stos faktur VAT imiennych jedynie wykonanie zrobił fachowiec płatnik vatowiec. Nie wiem czy to przypadkiem fachowo nie nazywa się z materiałów powierzonych.
    Jak to wykazać na tym protokole czy wpisać wszystkie po kolei faktury (numery i kwoty) i łacznie z faktura za usługę czy jakoś inaczej.?
    I jeszcze pytanie co ma wpisać mój fachowiec na umowie wykonania węzła: usługę i że z powierzonych materiałów?

    Każda rada bardzo cenna.
    Dziękuję.

  15. #275
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dziś został uruchomiony podwyższony poziom dofinansowania w programie Czyste Powietrze. Dzięki temu, osoby których dochód miesięczny nie przekracza 1400 zł/ os będą mogły uzyskać nawet 37 tys. dofinansowania wymieniając kocioł węglowy na pompę ciepła z fotowoltaiką
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Zasoby finansowe naszego kraju są chyba nieograniczone lub bardzo duże...
    Normalnie jesteśmy Tygrysem Europy...oby tylko nie szczerbatym...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  17. #277

    Domyślnie

    czekałem na to uruchomienie 5 miesięcy - wreszcie.

    A jeśli chodzi o zasoby finansowe. Wyciągając wnioski z innych artykułów, przynajmniej część tych pieniędzy dała nam UE, na likwidację smogu.
    A jeśli nie dała, to to co daje nasz rząd jest równoważeniem ryzyka. Jak nie zejdziemy poniżej jakichś progów zanieczyszczenia, to UE narzuci kary lub obetnie inne subwencje finansowe.
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  18. #278
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Też słyszałem o tym, że częściowo pieniądze będą z Unii. Planując program założono 103 miliardy na 10 lat. Minęły dwa lata, a wydali trochę ponad 3 miliardy
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Też słyszałem o tym, że częściowo pieniądze będą z Unii. Planując program założono 103 miliardy na 10 lat. Minęły dwa lata, a wydali trochę ponad 3 miliardy
    No właśnie i tego nie mogę zrozumieć. Taki pies ogrodnika.
    Ze 103 zostało 100 a co nowo budującym nie dołożą to nie dołożą. Ustawodawca wyszedł z założenia, że jak ktoś bierze 600 tysięcy kredytu na 30 lat to te dodatkowe 50-60 tys. na pompę ciepła i FV nie zrobi inwestorowi różnicy. Nowo budującego ma być stać! A jak go nie stać to niech się nie buduje.
    I jeszcze śrubkę z normami co trzy lata dokręcić, a co - niech po 30cm styropianu przyklejają. Ma być ekonomicznie i ekologicznie. Chociaż w tych paru nowych domach.
    Na wsi co drugi dom nieotynkowany, nieocieplony (U ściany to chyba 1,0 jak w namiocie ) opalany piecem na drewno nazbierane w lesie - hulaj dusza swawola, a młodzi nowo budujący się ludzie zarzynają się potem ze spłatą kredytu ale złotówki nie dostaną.
    Ech... szkoda słów.

  20. #280

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    No właśnie i tego nie mogę zrozumieć. Taki pies ogrodnika.
    Ze 103 zostało 100 a co nowo budującym nie dołożą to nie dołożą. Ustawodawca wyszedł z założenia, że jak ktoś bierze 600 tysięcy kredytu na 30 lat to te dodatkowe 50-60 tys. na pompę ciepła i FV nie zrobi inwestorowi różnicy. Nowo budującego ma być stać! A jak go nie stać to niech się nie buduje.
    I jeszcze śrubkę z normami co trzy lata dokręcić, a co - niech po 30cm styropianu przyklejają. Ma być ekonomicznie i ekologicznie. Chociaż w tych paru nowych domach.
    Na wsi co drugi dom nieotynkowany, nieocieplony (U ściany to chyba 1,0 jak w namiocie ) opalany piecem na drewno nazbierane w lesie - hulaj dusza swawola, a młodzi nowo budujący się ludzie zarzynają się potem ze spłatą kredytu ale złotówki nie dostaną.
    Ech... szkoda słów.
    Nie denerwój się odrazu ale nie rozumiesz sensu tego programu.
    Nie jest to program pomocy biednym czy bogatym,żeby mieli cieplej w domach czy mieli wygodniej bo nie beda wegla nosic.
    Celem jest zmniejszenie emisji co2 to teraz zastanów sie po co maja Ci doplacac jak TY i tak zgodnie z norma wybudujesz dom o malej emisji a jak nie doplaca temu co ma stodołe i kopciucha to inaczej on nie wymieni i bedzie emitowal 30 krotnie wiecej zanieczyszczen od Ciebie.
    A te 103miliardy to też nie wierz ze tyle jest jak by ta kasa byla i 100% z uni a oni nic by nie musieli doplacac i nie bylo by zadnych ograniczen w jakim stopniu i na co moga dotowac to by nie ograniczali tak jak teraz i dawali po 100% a nie jakies 30 itp
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony