dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 16
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 320
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Tam jest jakiś okres kiedy musisz korzystać nie pamiętam ile lat chyba coś koło 5 - kiedy mogą skontrolować. Pytanie po co montować PC za 2 lata a teraz wpinać gaz. Ja nie widziałem nic w temacie o końcu inwestycji do 20 grudnia - jest tylko info, że na nowo budowane domy do końca roku, więc bardziej 31 grudzień.
    Gaz mi nie schłodzić w lecie domu, a PC owszem. Jako drugie źródło. Nie chcę demontowac gazu. Chcę dodatkowe źródło.
    Ok czyli do 31 grudnia.

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Nie wiem jak pompa jest w stanie "schłodzić" dom - zobaczę latem. W każdym razie chyba taniej i wydajniej byłoby by ci klimę założyć. Pompa - podobno - działa tak, że puszczasz zimną wodę w podłogę - jak za bardzo to zacznie ci się skraplać więc albo jakiś czujnik wilgotności dołożysz, albo temp ustawisz tak koło 18-20 stopni - o ile to dom schłodzi to nie mam pojęcia.
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

  3. #203

    Domyślnie

    Pompa ciepła powietrze powietrze nie ograniczamy się

  4. #204

    Domyślnie

    Powiedzcie czy źródło ciepła w nowo budowanym domu trzeba zamontować do końca 2019 czy trzeba zamontować i złożyć wniosek o płatność do końca 2019? Na żadne telefony w WFOSiGW nie odpowiadają, to samo z mailami.

  5. #205

    Domyślnie

    Zamontować. Wniosek może być później.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edekzelian Zobacz post
    Zamontować. Wniosek może być później.
    Dzięki za informację

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał hermik Zobacz post
    Dzięki za informację
    Oczywiście wniosek o płatność.

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Do końca roku wniosek o płatność.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMark. Zobacz post
    Do końca roku wniosek o płatność.
    A skąd taka informacja?

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Do końca roku musi być zgłoszenie i protokół odbioru. Wniosek o płatność jest po podpisaniu umowy. Ja na umowę czekałem kilka miesięcy.

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Do końca roku musi być zgłoszenie i protokół odbioru. Wniosek o płatność jest po podpisaniu umowy. Ja na umowę czekałem kilka miesięcy.
    No dokładnie, gdyby wniosek o płatność miał być też w tym roku, to procedura przeczylaby sama sobie pod względem terminów.
    Wniosek o płatność nie musi być w tym roku.

  12. #212

    Domyślnie

    A macie może informację jak rozliczyć przyłącze elektroenergetyczne jako przyłącz dla pompy ciepła? Jakie koszty można zakwalifikować? Przyłącz wykonywałem sam.
    Robił, ktoś z was kosztorys powykonawczy wraz ze specyfikacją materiałową dla przedsięwzięcia wykonywanego własnymi siłami?

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Jak robiłeś sam - to nic nie dostaniesz. Cała zabawa polega na tym, że na wszystko musisz mieć fakturę. Z jednej strony inwestor dostaję dotację a z drugiej napędza się gospodarkę Co do kosztów to chyba 1000 masz na wykonanie projektu.
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

  14. #214

    Domyślnie

    Na materialy dostanie jeali ma faktury na nie za robocizne nie

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Jak robiłeś sam - to nic nie dostaniesz. Cała zabawa polega na tym, że na wszystko musisz mieć fakturę. Z jednej strony inwestor dostaję dotację a z drugiej napędza się gospodarkę Co do kosztów to chyba 1000 masz na wykonanie projektu.
    Ja wiem, że dostanę za materiał pytałem jak to rozliczyć?

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał hermik Zobacz post
    Ja wiem, że dostanę za materiał pytałem jak to rozliczyć?
    A jak masz rozliczyc ? Niesiesz do nfosigw faktury i tyle.Przeciez miales we wniosku pozycje przylacze elektryczne to wpisywales tam jakas kwote.
    A jak niewpisales to raczej nie rozliczysz z pompa

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    A jak masz rozliczyc ? Niesiesz do nfosigw faktury i tyle.Przeciez miales we wniosku pozycje przylacze elektryczne to wpisywales tam jakas kwote.
    A jak niewpisales to raczej nie rozliczysz z pompa
    Faktury to jedno ale jeszcze trzeba wykonać kosztorys powykonawczy wraz ze specyfikacją materiałową dla przedsięwzięcia wykonywanego własnymi siłami wg. aktualny przepisów budowlanych. Pytanie, czy ktoś taki robił i jak to wygląda.

  18. #218
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bgttgb

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszewice
    Kod pocztowy
    09-340
    Posty
    75

    Domyślnie

    A zapytam moze ktos bd wiedzial. Zaczalem budowe w tym roku i juz nie bd sie kwalifikowal pod zadna rubryke bo nie zdaze wbudowac zrodla ciepla, a jak w przyszlym roku wstawie piec na smieci i odbiore budynek to wtedy moge np o pompe ciepla sie ubiegac?

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał hermik Zobacz post
    Faktury to jedno ale jeszcze trzeba wykonać kosztorys powykonawczy wraz ze specyfikacją materiałową dla przedsięwzięcia wykonywanego własnymi siłami wg. aktualny przepisów budowlanych. Pytanie, czy ktoś taki robił i jak to wygląda.
    Ja robilem sam podlogowke i czesc instalacji co o cwu oraz przylacze i zadnych kosztorysow nie robilem .
    Tylko faktury dalem z materialami i zwracali wiec albo w Twojej miejscowosci jacys nadgoliwi urzednicy albo sie glupot naczytales .
    Jaki problem zadzwonic i sie spytac

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał bgttgb Zobacz post
    A zapytam moze ktos bd wiedzial. Zaczalem budowe w tym roku i juz nie bd sie kwalifikowal pod zadna rubryke bo nie zdaze wbudowac zrodla ciepla, a jak w przyszlym roku wstawie piec na smieci i odbiore budynek to wtedy moge np o pompe ciepla sie ubiegac?
    Do nowo budowanego domu juz chyba nie mozesz zalozyc zadnego smieciucha nawet chyba gazu juz nie mozna tylko cieplownia albo prad,pompa

Strona 11 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony