dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 16
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 320
  1. #181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Wreszcie od lutego przyszło do mnie pismo że wniosek o dofinansowanie na pc jest rozpatrzony pozytwynie i mam oczekiwać na umowe. Dodzwonić sie do nich nie umiałem zeby cos sie dowiedziec.
    Do końca roku niby mam mieć pc zamontowane.

  2. #182

    Domyślnie

    Czy mogę dostać dofinansowanie, że jeśli planuję samodzielny montaż rekuperatora? Planuję go i pozostałe graty zakupić na fakturę VAT i działać samemu z podłączeniem.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  3. #183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Oczywiście, że możesz montować reku samodzielnie, ale wtedy masz 23, a nie 8% VAT.
    Poza tym gdzieś czytałem, że jak FV bez montażu to wtedy na 100% będzie kontrola.

  4. #184
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pyjter83

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-832
    Posty
    15

    Domyślnie

    Wczoraj otrzymałem pozytywna decyzje na dofinansowanie pompy ciepła i rekuperacji. Wniosek składany w drugiej połowie maja.

    Pytałem o samodzielny montaż rekuperacji, bo ja też tak będę robił. Nie ma z tym żadnego problemu. Po prostu dokument potwierdzający montaż wypełnia się samodzielnie i trzeba dostarczyć certyfikat urządzenia potwierdzającego parametry odzysku ciepła.

  5. #185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Jaki bierzesz rekuperator?
    Te poniżej spełniają wymagania programu:
    THESSLA GREEN AIRPACK seria 2
    THESSLA GREEN AIRPACK HOME seria 3
    PRO-VENT MISTRAL
    WANAS 350 V/2
    JAN-GAZ WNWH 350 PBA

    Ja jeszcze się nie zdecydowałem. Na razie mój instalator będzie je wyceniał.

  6. #186

    Domyślnie

    Złożyłem wniosek, później korektę i otrzymałem pismo, że wniosek został zakwalifikowany ? W piśmie nie ma żadnych informacji o kolejnych krokach. Czy ktoś może je podać ? Ja mam się z nimi kontaktować, czy też oni będą ?
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek321 Zobacz post
    Jaki bierzesz rekuperator?
    Te poniżej spełniają wymagania programu:
    THESSLA GREEN AIRPACK seria 2
    THESSLA GREEN AIRPACK HOME seria 3
    PRO-VENT MISTRAL
    WANAS 350 V/2
    JAN-GAZ WNWH 350 PBA

    Ja jeszcze się nie zdecydowałem. Na razie mój instalator będzie je wyceniał.
    Czy ja dobrze kojarzę, że żaden rekuperator z wymiennikiem ERV nie spełnia wymogów programu?
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  8. #188
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pyjter83

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-832
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek321 Zobacz post
    Jaki bierzesz rekuperator?
    Te poniżej spełniają wymagania programu:
    THESSLA GREEN AIRPACK seria 2
    THESSLA GREEN AIRPACK HOME seria 3
    PRO-VENT MISTRAL
    WANAS 350 V/2
    JAN-GAZ WNWH 350 PBA

    Ja jeszcze się nie zdecydowałem. Na razie mój instalator będzie je wyceniał.
    Jesteś pewny, że tylko wymienione przez Ciebie spełniają normę PN-EN 308, wymagana przez program?
    Ja biorę Zehndera ComfoAir Q 450.

  9. #189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    Czy ja dobrze kojarzę, że żaden rekuperator z wymiennikiem ERV nie spełnia wymogów programu?
    Czy żaden to nie wiem. IZZY 300 nie spełnia norm.

  10. #190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawelek321

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    suwalki
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyjter83 Zobacz post
    Jesteś pewny, że tylko wymienione przez Ciebie spełniają normę PN-EN 308, wymagana przez program?
    Ja biorę Zehndera ComfoAir Q 450.
    Jestem pewien na 100%. Na stronach producentów można znaleźć info, że spełniają wymagania programu. VENTS VUT 350 VB EC również się kwalifikuje.

  11. #191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pyjter83

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-832
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek321 Zobacz post
    Jestem pewien na 100%. Na stronach producentów można znaleźć info, że spełniają wymagania programu. VENTS VUT 350 VB EC również się kwalifikuje.
    Tak, ale nie tylko wskazane przez Ciebie urządzenia spełniają wymogi programu, a o to chodziło w moim pytaniu
    Otrzymałem już certyfikat z Zehndera o spełnieniu wymogów programu.

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelek321 Zobacz post
    Oczywiście, że możesz montować reku samodzielnie, ale wtedy masz 23, a nie 8% VAT.
    Poza tym gdzieś czytałem, że jak FV bez montażu to wtedy na 100% będzie kontrola.
    To prawda, kontrola jest zawsze gdy samodzielnie coś montujesz. Jednak nie ma problemu gdy wszystko masz zrobione zgodnie z projektem i opisem w formularzu.
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  13. #193

    Smile

    Żeby wpisać do wniosku kwotę np. za drzwi trzeba znać cenę.
    Czy trzeba mieć ofertę cenową? A jeżeli tak, to czy oferta cenowa wystawiona przez firmę ma być imienna czy wystarczy wpis 'Klient indywidualny'?
    I jeszcze jedno pytanie czy na wszystkie produkty np. kaloryfery, rury, wymiennik itp. trzeba mieć ofertę czy wystarczy wpisać we wniosku cenę np. z internetu?

    Acha i jeszcze jedno pytanie.
    Jeżeli podpisałam umowę o przyłącze i czekam na podpisy za ciepłownię czyli fizycznie tej umowy jeszcze nie mam w domu ale mam warunki przyłącza, które stanowią załącznik do umowy.
    Czy w takim przypadku mogę złożyć wniosek do funduszu bo już grudzień i terminy gonią.
    Ostatnio edytowane przez Eliszka ; 07-12-2019 o 12:28

  14. #194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eliszka Zobacz post
    Żeby wpisać do wniosku kwotę np. za drzwi trzeba znać cenę.
    Czy trzeba mieć ofertę cenową? A jeżeli tak, to czy oferta cenowa wystawiona przez firmę ma być imienna czy wystarczy wpis 'Klient indywidualny'?
    I jeszcze jedno pytanie czy na wszystkie produkty np. kaloryfery, rury, wymiennik itp. trzeba mieć ofertę czy wystarczy wpisać we wniosku cenę np. z internetu?

    Acha i jeszcze jedno pytanie.
    Jeżeli podpisałam umowę o przyłącze i czekam na podpisy za ciepłownię czyli fizycznie tej umowy jeszcze nie mam w domu ale mam warunki przyłącza, które stanowią załącznik do umowy.
    Czy w takim przypadku mogę złożyć wniosek do funduszu bo już grudzień i terminy gonią.
    Na dzien dzisiejszy trzeba zlozyc wniosek przed rozpoczeciem prac jak bedziesz miala jakas fakture z data przed zlozeniem wniosku to nieuwzglednia.
    Ceny piszesz jakie chcesz nie musisz miec zadnej oferty potem Cie rozliczaja z faktur jak wydasz mniej to ok jak wiecej tez ok

  15. #195
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Pamiętajcie, że dofinansowanie na budowane domy tylko do końca roku (zamknięcie inwestycji). Ja we wniosku pisałem max wydatków, a już składając dokumenty do zwrotu konkretnie wyliczoną kwotę z faktur. Czas oczekiwania na zwrot w Katowicach to 180 dni. Trzeba dołączać certyfikaty, które świadczą, że produkt spełnia wymaganą normę. Dla pomp ciepła np to klasa A+ wystarczy zdjęcie z tabliczki ERP
    Ostatnio edytowane przez Fugaz ; 08-12-2019 o 21:12
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

  16. #196

    Smile

    codix Fugaz dziękuję za Wasze wpisy.

    Kolejne pytanie: czy lepiej zawieźć osobiście wydrukowany wniosek wraz z załącznikami (kserokopie dokumentów) czy wysłać pocztą.
    Chodzi o to żeby mieć pewność czy dokumenty dotrą na czas i będą oznaczone datą wpływu.

    Jak radzicie czy wnioskować od razu o docieplenie, na które nie ma kasy czy drugi raz złożyć wniosek.
    Może być tak, że będę musiała zastosować cieńszy styropian i wykonać prace we własnym zakresie. Gdybym zdecydowała się na taką opcję to, czy będę mogła liczyć na ulgę termomodernizacyjną na pit?...na samo docieplenie.

    Dzięki z góry.

  17. #197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eliszka Zobacz post
    codix Fugaz dziękuję za Wasze wpisy.

    Kolejne pytanie: czy lepiej zawieźć osobiście wydrukowany wniosek wraz z załącznikami (kserokopie dokumentów) czy wysłać pocztą.
    Chodzi o to żeby mieć pewność czy dokumenty dotrą na czas i będą oznaczone datą wpływu.

    Jak radzicie czy wnioskować od razu o docieplenie, na które nie ma kasy czy drugi raz złożyć wniosek.
    Może być tak, że będę musiała zastosować cieńszy styropian i wykonać prace we własnym zakresie. Gdybym zdecydowała się na taką opcję to, czy będę mogła liczyć na ulgę termomodernizacyjną na pit?...na samo docieplenie.

    Dzięki z góry.
    Rejestrujesz sie w nfosigw pobierasz aktualna wersje wniosku(sprawdz na dzien skladania czy czasem sie nie zmienila)wypelniasz na kompie ,weryfikujesz,wysylasz przez ich skrzynke podawcza,drukujesz i podpisujesz.
    Zaswiadczenia o zarobkach +wniosek zawiez osobiscie i nie zostawiaj w sekretariacie tylko powiedz ze chcialabys aby ktos go sprawdzil bo chyba cos zle wypelnilas(unikniesz w ten sposob sytuacji ze rzeczywiscie cos zle wypelnilas a dowiesz sie za pol roku)no i ci podbija i mozesz zaczynac .
    Mozesz po zakonczeniu i rozliczeniu pierwszego wniosku zlozyc kolejny na inne rzeczy.

  18. #198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Pomyślałem, że może mi tez się uda coś wyciągnąć od Państwa. Planuję założyć powietrzną PC i rekuperację ale ze względu na zmianę przepisów mogę złożyć wniosek tylko na rekuperację (jakoś nie przemawia do mnie kombinacja z zapłaceniem za fakturę na PC w tym roku a montowaniem jej dopiero w okresie wakacyjnym 2020r.). Zastanawiają mnie załączniki - czy jako zaświadczenie o dochodach dostarczam PIT składany do US? Wysyłany był pocztą (mam "żółtą" karteczkę - dowód doręczenia) a ponoć potrzebne jest UPO.

  19. #199

    Domyślnie

    Zakończenie inwestycji(montaż) np piec kondensacyjny w nowym budynku do końca grudnia czy do 20 grudnia? Gdzieś kiedyś ta data kiedyś mi śmignęła przed oczyma ale nie jestem pewien czy dobrze pamiętam.

    Czy jest jakiś okres karencji dla budynku po oddaniu do użytkowania aby starac się o drugie zródło ciepła? np za 2 lata założyć pompe ciepła - czy to złapie się na dofinansowanie po oddaniu do użytkowania rok wcześniej?

  20. #200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Tam jest jakiś okres kiedy musisz korzystać nie pamiętam ile lat chyba coś koło 5 - kiedy mogą skontrolować. Pytanie po co montować PC za 2 lata a teraz wpinać gaz. Ja nie widziałem nic w temacie o końcu inwestycji do 20 grudnia - jest tylko info, że na nowo budowane domy do końca roku, więc bardziej 31 grudzień.
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

Strona 10 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony