dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 16
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 320
  1. #241
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyjter83 Zobacz post
    Z tym oświadczenie KB, to jest bardzo źle sformułowane z umowie WFOŚ. Pisałem w tej sprawie do pracownika WFOŚ właśnie z pytaniem co w sytuacji jak budynek jeszcze nie jest ocieplony itp.

    Uzyskana odpowiedź: "chodzi tutaj o oświadczenie, że po oddaniu do użytku budynek będzie spełniał normy i jest zgodnie z nimi budowany"
    No właśnie, ja jak rozmawiałem z gostkiem funduszu t mówię że pc mam zainstalowana ale dom nie ocieplony. Powiedział żeby kierownik napisał oświadczenie ze dom na dzień oddania do użytku będzie spełniał normy na rok 2021 i żebym po nowym roku na spokojnie złożył wniosek o płatność.... Tak zrobię.

  2. #242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    My jak podpisywalismy umowę poszliśmy się dopytać co musimy dostarczyć i wyraźnie mi gość powiedział, że kiero ma podbić pismo, że na dzień odbioru pompy dom spełnia wymogi.

  3. #243

    Domyślnie

    W moim oddziale WFOŚiGW zamiast oświadczenia kierownika wystarczająca jest karta charakterystyki energetycznej z projektu budowlanego, jeśli wynikające z niej wartości współczynników dla przegród są zgodne z WT2021.

  4. #244
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Dziś NFOŚiGW ogłosił że rozpoczyna pilotażowy program współpracy w dwóch gminach - jednej małopolskiej i drugiej śląskiej. W Zabierzowie i Wilkowicach przez dwa miesiące będzie można skorzystać z bezpłatnego doradztwa. Jeśli pilotaż przyniesie skutek w postaci większej liczby wniosków, pewnie będzie kontynuowany
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #245

    Domyślnie

    Witam. Moja umowa i wniosek o płatność jest właśnie w trakcie rozpatrzenia i mogę powiedzieć, że to co oni wymagają to jest po prostu komiczno- dramatyczne. Jak przeczytałem litanie o uzupełnienie dokumentacji od pana z wfosigw kraków to z wkurwienia najpierw chciało mi się płakać a później śmiać z samego siebie, że jestem takim frajerem i liczyłem na cokolwiek co "DAJE" ŁUNJA. Kiedy się już uporałem z połową papierologii i wyjaśnieniami przyszła kwestia współczynników przenikania okien i drzwi. Padło pyt czy drzwi zewnetrzne to jedyna przegroda prowadząca do pomieszczen ogrzewanych i o ich certyfikat. Dom nowo budowany okna wszystkie 3 szyby, tylko drzwi zewnetrzne drewniane na zamówienie bo chałupa z bala, to napisałem w wyjaśnieniu :"- drzwi wejściowe zewnętrzne nie są jedynymi drzwiami prowadzącymi do ogrzewanych pomieszczeń. Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, zrobione zostały na zamówienie przez stolarza, dlatego nie mam możliwości przedstawienia certyfikatu. (Są to lite drzwi jesionowe, jeśli ma to jakieś znaczenie)"
    W odpowiedzi dostałem cios w mordę : "- jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne - jeżeli drzwi zewnętrzne wykonywał stolarz i nie wyda on stosownego certyfikatu potwierdzającego wartość współczynnika Ud - nie będzie miał Pan jak udowodnić współczynnika Ud dla drzwi, nie ma dokumentu który to potwierdza. Stolarz sam wykonuje drzwi i okna i nie stać go albo nie opłaca mu się wykonywać drogich badań swoich produktów ponieważ robi ich parę sztuk w roku a certyfikaty kosztują i po 20 tys zł. Kierownik budowy też nie potwierdzi współczynnika bo nie ma się do czego odnieść. W takim przypadku przedmiotowa umowa nie będzie mogła być rozliczona." No K....WA ręce mi opadły. AMEN
    Dom 220 m2, PC Aquarea H T-Cap 9kW 1 faz. Podłoga 10 cm + 8 cm grafit, ściany piwnicy grafit 15 cm, reszta bal, okna 3 szyby Veka, całość podłogówka. Reku. o3ozon 360/200. Oszyszczalnia Eko bio 2500.

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Kierownik budowy też nie potwierdzi współczynnika bo nie ma się do czego odnieść.
    W takim przypadku przedmiotowa umowa nie będzie mogła być rozliczona.
    No K....WA ręce mi opadły. AMEN
    Kierownik budowy ( budowlaniec ) ;
    - powinien dysponować odpowiednimi normami,
    - powinien dopuścić lub skierować drzwi do modernizacji,
    - od tego On tam jest i za to bierze kasę,
    Zgodnie z obowiązującymi przepisami współczynnik przenikania ciepła U drzwi zewnętrznych ;
    - nie powinien być większy niż 1,5 / W/(m²·K)/,
    - od 2021 r. nie będzie mógł przekroczyć 1,3 / W/(m2.K)/,
    Na rynku są już modele drzwi, których współczynnik przenikania ciepła wynosi poniżej 1,0 W/(m2.K).
    https://budujemydom.pl/stan-surowy/o...i-zewnetrznych
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  7. #247

    Domyślnie

    Spróbuję jeszcze powalczyć bo już długo czekam i daleko to zaszło. Właściwie większość, pomimo tych kłód pod nogi udało się załatwić. Swoją drogą tak płakali, że nie wyrabiają się z dotacjami i będą kary z ŁUNI, wcale się nie dziwie skoro kążą ludziom z takimi pierdołami się bujać to nsię wiekszosci odechciewa. Co ich obchodzi jakie ja mam drzwi.
    Dom 220 m2, PC Aquarea H T-Cap 9kW 1 faz. Podłoga 10 cm + 8 cm grafit, ściany piwnicy grafit 15 cm, reszta bal, okna 3 szyby Veka, całość podłogówka. Reku. o3ozon 360/200. Oszyszczalnia Eko bio 2500.

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał KupiłemSeTaczke Zobacz post
    Co ich obchodzi jakie ja mam drzwi.
    Kolega urwał się z choinki???
    Susze, powodzie, trąby powietrzne, brak zimy - nic to koledze nie mówi??
    EKOLOGIA - poczytać , chociaż podstawy.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Kolega urwał się z choinki???
    Susze, powodzie, trąby powietrzne, brak zimy - nic to koledze nie mówi??
    EKOLOGIA - poczytać , chociaż podstawy.
    Jeszcze o GRECIE THUNBERG zapomniałeś dodać
    Dom 220 m2, PC Aquarea H T-Cap 9kW 1 faz. Podłoga 10 cm + 8 cm grafit, ściany piwnicy grafit 15 cm, reszta bal, okna 3 szyby Veka, całość podłogówka. Reku. o3ozon 360/200. Oszyszczalnia Eko bio 2500.

  10. #250
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Moja przygoda o kasę trwa - teraz został poproszony o dowiezienie xxx szczegółów Fakture na drzwi, okna, brame - bo skąd Pani ma wiedzieć, że okna które podałem to moje okna, a brama to moja brama. Oczywiście przy okazji, na fakturze za pompę - koniecznie opis i musi to być kopia faktury z obowiązkowym dopiskiem że to kopia oryginału - żyć nie umierać. Pomijam fakt, że przy podpisaniu umowy udaliśmy się do "koordynatora" projektu żeby nam wszystko dobrze wyjaśnił co trzeba wyslać, żeby nie trzeba było nic uzupełniać. No i jak to urzędzie jeden interpretuje tak a drugi inaczej. Przykład jeśli dom wg projektu nie spełnia WT2021 to kiero budowy ma oświadczyć że spełnia. No więc zrobił wszystkie wyliczenia przegród i wraz z wynikami oświadczył że spełnia - ale to oczywiście za mało, bo pani sympatyczna zresztą powiedziała, że oświadczenie to za mało - musi zrobić wpis do dziennika budowy, że spełniają i jego skan też mam dostarczyć. Dlaczego nikt nie szanuje Nas jako petentów. Dlaczego tak ciężko jest zrobić instrukcję co trzeba dostarczyć - nie widziałem tam nic o skanach faktur czy kopii dziennika budowy. Fajnie jest otrzymać kasę, ale zaczyna się to robić mało poważne - jak jeden pracownik urzędu podważa inforamcję innego w tym samym temacie.
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

  11. #251

    Domyślnie

    Akurat o fakturach masz wyszczególnione we wniosku o płatność.

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    Moja przygoda o kasę trwa - ...
    Żebyś się nie zdziwił, jak będziesz musiał donieść też potwierdzenia przelewów za faktury
    Też przez to przechodzę, chociaż jestem jeszcze przed złożeniem wniosku o płatność. Najlepsze przede mną. A tak poważnie to potworne marnowanie czasu (czyli pieniędzy) mojego i wszystkich tych ludzi po drodze, którzy przemielają te wszystkie papiery.
    Nie jest dobrze też, że obywatel na wstępie jest traktowany jak potencjalny złodziej.

  13. #253

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Żebyś się nie zdziwił, jak będziesz musiał donieść też potwierdzenia przelewów za faktury
    Przecież to też jest wymienione w załącznikach jakiej należy dostarczyć wraz z wnioskiem o płatność. Panowie, może najpierw zapoznajcie się z wytycznymi, a później narzekajcie.

  14. #254

    Domyślnie

    Na stronach WFOSIGW są wyszczególnione wszystkie załączniki, które należy dostarczyć wraz z wnioskiem o płatność. W moim przypadku przeoczyłem jedynie wypełnionej i podbitej gwarancji wystawionej przez producenta PC. Po uzupełnieniu braku, urząd miał kolejne 30 dni na wypłatę środków, a otrzymałem je tydzień po uzupełnieniu dokumentacji.

    Także wszystko dokładnie czytać a nic nie przeoczycie
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy wysłał ktoś z Was wniosek o płatność przez EPUAP?

    Napisane jest, że preferowana jest wysyłka pocztą, ale nie napisano, że wymagana.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  16. #256
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Nie chodzi o to, że narzekam - chodzi o to, że idę rozmawiać z facetem, który ma mi wyjaśnić - co dokładnie mam dostarczyć po podpisaniu umowy - bo się na tym nie muszę znać i potrzebuje pomocy. Wysyłam wszystko, a nawet więcej niż mi przekazał - a drugi urzędnik stwierdza, że czegoś nie dopełniłem i prosi o korektę i dodatkowe "papiery". Gdyby gość mi powiedział, że mam wysłać faktury za extra materiały nie uwzględnione w projekcie domu - to bym je wysłał. Np ksero ma być czarno białe, a nie kolorowe bo wygląda jak oryginał, a nie jak kopia.
    Dom w Żurawkach 5 lekko poszerzony 180m2 po podłodze. Ściany Porotherm 24cm + 20cm styropianu + 30cm PUR strop. Całość w podłogówce. PPC Ariston Nimbus 7 + 300l CWU OZC 9,5kW - wentylacja grawitacyjna

  17. #257
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ile fundusz ma na wypłatę po złożeniu wniosku o płatność?

    W umowie jest 60dni, a źródła internetowe piszą o 30 dniach.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fugaz Zobacz post
    ... Np ksero ma być czarno białe, a nie kolorowe bo wygląda jak oryginał, a nie jak kopia.
    Hahaha, dobre to. Niech ktoś w końcu uswiadomi tych urzędników i ludzi piszących regulamin tych "programów" rządowych, że od kilku lat nie ma czegoś takiego jak kopia i oryginał faktury. Tzw. kopie papierowe, wydrukowane są traktowane jak oryginały i były na ten temat już wyroki sądów.
    Zapytaj się tego gościa od czarno białych faktur, czy faktura elektroniczna jest oryginałem czy kopią. Czy jak ją wydrukujesz na kolorowo to jest oryginałem a na czarno biało kopią? Zgodnie z "regulaminem" masz obowiązek przechowywania tzw. oryginałów faktur przez X lat. Ciekawe, który plik na komputerze z elektroniczną fakturą jest tym oryginalnym?
    Byłoby to komiczne, gdyby to nie było finansowane z naszych podatków. Na razie niestety jest to żałosne i smutne.

  19. #259

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_5 Zobacz post
    Hahaha, dobre to. Niech ktoś w końcu uswiadomi tych urzędników i ludzi piszących regulamin tych "programów" rządowych, że od kilku lat nie ma czegoś takiego jak kopia i oryginał faktury. Tzw. kopie papierowe, wydrukowane są traktowane jak oryginały i były na ten temat już wyroki sądów.
    Zapytaj się tego gościa od czarno białych faktur, czy faktura elektroniczna jest oryginałem czy kopią. Czy jak ją wydrukujesz na kolorowo to jest oryginałem a na czarno biało kopią? Zgodnie z "regulaminem" masz obowiązek przechowywania tzw. oryginałów faktur przez X lat. Ciekawe, który plik na komputerze z elektroniczną fakturą jest tym oryginalnym?
    Byłoby to komiczne, gdyby to nie było finansowane z naszych podatków. Na razie niestety jest to żałosne i smutne.
    Co oddzial to inne zboczenia
    A co powiesz na przedstawianie dokumentów wplat skoro przedstawiasz fakture na ktorej pisze "zaplacono gotówką"
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Ile fundusz ma na wypłatę po złożeniu wniosku o płatność?

    W umowie jest 60dni, a źródła internetowe piszą o 30 dniach.
    Ja składałem wniosek w 2018 i miałem w umowie 30 dni, sąsiad złożył w styczniu 2019 i ma 60 dni
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

Strona 13 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony