dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 320
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anoch
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Piaseczno
    Dzielnica
    Gładczyn Szlachecki
    Posty
    79
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał -robert- Zobacz post
    Witajcie,
    próbuję złożyć wniosek do programu "Czyste powietrze" i natrafiłem na spore schody....
    Po założeniu konta na portalu beneficjenta nie przysłano mi dokumentów rejestracyjnych na e-mail. Dzwoniłem do nich na podane na stronie 3 numery kontaktowe przez kilka dni. Łącznie kilkadziesiąt prób kontaktu, nigdy nikt nie odebrał telefonu. Napisałem na ich e-mail dwie wiadomości w odstępie kilku dni, minął ponad tydzień czasu i nikt mi nie odpowiedział. W portalu beneficjenta, po zalogowaniu na konto jest podstrona "Zadaj nam pytanie" niestety nie działa. Zero kontaktu z nimi. Ten program to jakaś mistyfikacja.
    Nie wspomnę już o tym, że wniosek i udostępniona instrukcja do niego są fragmentami niespójne, wiele rzeczy jest niedopracowane. Kto za to kur*a bierze pieniądze? :-/
    Czas wielki chyba, żeby media zaczęły nagłaśniać tę paranoję...

    Pozdrawiam
    Robert
    Po pierwsze przeczytaj ten wątek https://forum.muratordom.pl/showthre...Powietrze-quot
    Po drugie olej Portal beneficjenta. Szkoda nerwów. Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że masz już wniosek, a tylko do tego potrzebny Ci portal.
    Po trzecie napisz dokładnie z czym konkretnie masz problem? Nie da się tego wywróżyć.

  2. #22

    Cytat Napisał -robert- Zobacz post
    Witajcie,
    próbuję złożyć wniosek do programu "Czyste powietrze" i natrafiłem na spore schody....
    Po założeniu konta na portalu beneficjenta nie przysłano mi dokumentów rejestracyjnych na e-mail. Dzwoniłem do nich na podane na stronie 3 numery kontaktowe przez kilka dni. Łącznie kilkadziesiąt prób kontaktu, nigdy nikt nie odebrał telefonu. Napisałem na ich e-mail dwie wiadomości w odstępie kilku dni, minął ponad tydzień czasu i nikt mi nie odpowiedział. W portalu beneficjenta, po zalogowaniu na konto jest podstrona "Zadaj nam pytanie" niestety nie działa. Zero kontaktu z nimi. Ten program to jakaś mistyfikacja.
    Nie wspomnę już o tym, że wniosek i udostępniona instrukcja do niego są fragmentami niespójne, wiele rzeczy jest niedopracowane. Kto za to kur*a bierze pieniądze? :-/
    Czas wielki chyba, żeby media zaczęły nagłaśniać tę paranoję...

    Pozdrawiam
    Robert
    Robert wypełnij te 2 dokumenty które dostałeś podczas rejestracji (Wniosek rejestracyjny osoby fizycznej do PORTALU BENEFICJENTA oraz OŚWIADCZENIE O ZACHOWANIU POUFNOŚCI), a następnie wyślij je tradycyjną pocztą na adres podany w portalu beneficjenta WFOŚIGW z twojego województwa. Wtedy Twoje konto będzie aktywne i będziesz mógł na spokojnie sobie ogarniać właściwy wniosek do wysyłki. Podobno dotacje uzyskane w tym roku będą opodatkowane a dopiero od 01.01.2019 już nie. Przynajmniej tak ma być*w Małopolsce http://www.ceb.com.pl/dodatkowe-punk...ste-powietrze/
    Reklama na FM jest płatna

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    -robert-

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Okolice Kalisza
    Kod pocztowy
    62-814
    Posty
    54

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze,

    właściwie to ja problemu z tym jakiegoś nie mam. Chciałem się z Wami podzielić tym, jak kuleje ta cała akcja "Czyste Powietrze".

    Wiem, że wniosek mogę wysłać pocztą, natomiast podczas rejestracji nie przesłali mi dokumentów na e-mail (tak, sprawdzałem SPAM ). Ponadto chciałem się z nimi skontakować odnośnie wysyłki wniosku przez ePUAP (jak to dokładnie zrobić?), bo jeśli jest taka możliwość to dlaczego z niej nie skorzystać. Swój profil na ePUAP mam i z niego korzystam, jednak z wysyłką wniosku tą drogą do WFOŚiGW sobie nie poradziłem.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja dostałem z WFOŚIGW w Krakowie w wiadomości wygenerowanej automatycznie przez system dwa dokumenty Wniosek rejestracyjny osoby fizycznej do PORTALU BENEFICJENTA oraz OŚWIADCZENIE O ZACHOWANIU POUFNOŚCI. Tych dwóch dokumentów PDF nie można wysłać przez skrzynkę PDF, też*mam EPUAP ale przez skrzynkę PDF można przesłać tylko tzw. aktywny pdf (np. wniosek do czystego powietrza). Jest jeszcze wiele mankamentów we wniosku które są juz*zgłoszone i będzie prawdopodobnie zmieniona wersja wniosku. Problem jest np. z dwoma różnymi ścianami (np. jedna jest drewniana a druga murowana) których obecnie nie da się*wprowadzić we wniosku. Na dzień*dzisiejszy można wysyłać wniosek taki jaki jest a swoje wątpliwości i różnice jakie są*w rzeczywistości ewentualnie w audycie energetycznym należy przekazać pracownikowi który przyjedzie z WFOŚIGW.
    Reklama na FM jest płatna

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Hej, chciałem najpierw uzyskać dotację (no powiedzmy że choćby podpisać umowę) a dopiero później wybrać konkretną ofertę. Jaką datę muszę wpisać jako rozpoczęcie przedsięwzięcia? Planowaną? Według instrukcji chodzi o datę pierwszej faktury. Na spotkaniu informacyjnym miła pani powiedziała że możliwe jest najpierw podpisanie umowy a dopiero potem ponoszenie kosztów...
    Planuję wymienić kocioł na ekogroszek na pompę PW.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  6. #26

    Domyślnie

    Co do dat to nie wiem, wiem że będą*uznawane wszelkie prace które są kwalifikowane od daty 01.01.2018 ale nie mogą*zostać zakończone przed podpisaniem umowy z WFOŚIGW. Nie zakończona praca to np. podpięty kocioł ale nie pracujący jeszcze czyli oddany do użytku.
    Reklama na FM jest płatna

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Może wystarczyłby pierwszy koszt w postaci np, wyceny instalacji za symboliczne 100 zł. To mógłbym mieć w ciągu tygodnia, ale jak przewidzieć koniec inwestycji,
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #28

    Domyślnie

    Jak nie wiadomo kiedy to na maksa, z tego co pisze w ulotce to 24 miesiące maks.
    Reklama na FM jest płatna

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Rafalbazar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Rozprza
    Kod pocztowy
    97-340
    Posty
    6

    Domyślnie

    Też się interesuje tematem. Tylko mam pytanie bo nie mogę znaleźć czy jeśli dom nowo wybudowany to płacą tylko za piec i podłączenie czy za całą hydraulike razem z grzejnikami i podłogowka z zbiorniki4m na ciepłą wodę ? Czy jak nie mam możliwości podłączenia do sieci gazowej to zwracają też za zbiornik gazowy ?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafalbazar Zobacz post
    Też się interesuje tematem. Tylko mam pytanie bo nie mogę znaleźć czy jeśli dom nowo wybudowany to płacą tylko za piec i podłączenie czy za całą hydraulike razem z grzejnikami i podłogowka z zbiorniki4m na ciepłą wodę ? Czy jak nie mam możliwości podłączenia do sieci gazowej to zwracają też za zbiornik gazowy ?
    to akurat jest napisane

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał -robert- Zobacz post
    Dzięki za komentarze,

    właściwie to ja problemu z tym jakiegoś nie mam. Chciałem się z Wami podzielić tym, jak kuleje ta cała akcja "Czyste Powietrze".

    Wiem, że wniosek mogę wysłać pocztą, natomiast podczas rejestracji nie przesłali mi dokumentów na e-mail (tak, sprawdzałem SPAM ). Ponadto chciałem się z nimi skontakować odnośnie wysyłki wniosku przez ePUAP (jak to dokładnie zrobić?), bo jeśli jest taka możliwość to dlaczego z niej nie skorzystać. Swój profil na ePUAP mam i z niego korzystam, jednak z wysyłką wniosku tą drogą do WFOŚiGW sobie nie poradziłem.
    ePUAP jeszcze nie działa trzeba osobiście lub poczta

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał olek69 Zobacz post
    Co do dat to nie wiem, wiem że będą*uznawane wszelkie prace które są kwalifikowane od daty 01.01.2018 ale nie mogą*zostać zakończone przed podpisaniem umowy z WFOŚIGW. Nie zakończona praca to np. podpięty kocioł ale nie pracujący jeszcze czyli oddany do użytku.
    nieprawda...nie moze być zakończone (odebrane = data wbita do gwarancji albo koncowa faktura i przelew) nie przed podpisaniem umowy a przed zlozeniem wniosku o dotacje....

  13. #33

    Domyślnie

    Chciałbym skorzystać z dofinansowania na wymianę pieca. Jeśli mam w budynku gaz to czy dostanę dofinansowanie na kocioł na ekogroszek? Bo jeśli dobrze kombinuję to chyba nie.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam0202 Zobacz post
    Chciałbym skorzystać z dofinansowania na wymianę pieca. Jeśli mam w budynku gaz to czy dostanę dofinansowanie na kocioł na ekogroszek? Bo jeśli dobrze kombinuję to chyba nie.
    dobrze kombinujesz

  15. #35

    Domyślnie

    Przy gazie, może być piec zasypowy na biomasę ja biorę na pelet.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał matikati Zobacz post
    Przy gazie, może być piec zasypowy na biomasę ja biorę na pelet.
    bez sensu pellet dorgi wtedy lepiej gaz wychodzi

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Kupuję teraz dom w którym jest tylko 5cm ocieplenia czy dostanę dotacje na lepsze ocieplenie?
    Jest tam ogrzewanie na stary pięć zasypowy i gazowy który ma trochę lat czy też da radę dostać dofinansowanie na wymianę tego na nowy oszczedniejszy kocioł gazowy?

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    699

    Domyślnie

    Przede wszystkim warunkiem koniecznym do uzyskania dofinansowania na termomodernizację jest wymiana źródła ciepła na zgodne z odpowiednimi normami. potem możesz robic docieplenie, ale po wykonaniu termomodernizacji budynek musi spełnić WT 2021.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Niedawno jeszcze prosiłem o radę na tym forum czym ogrzewać dom zamiast pieca węglowego. Przeczytałem na ten temat setki opinii, zdecydowałem się na kocioł 5 klasy na pellet i ekogroszek, złożyłem wniosek o dofinansowanie i ....... cisza. W rozmowie telefonicznej, powiedziano mi że ktoś przyjedzie, sprawdzi stan, kupię kocioł, przedstawię fakturę i otrzymam dofinansowanie. To teoria bo w praktyce wygląda to inaczej, pomimo że dzwoniłem wielokrotnie, nikt się tym nie interesuje.
    W moim przypadku dopłata wyniosłaby 50%. Aby otrzymać dopłatę muszę kupić kocioł tzw. piątej klasy, w którym można palić TYLKO pelletem lub ekogroszkiem. Kocioł taki kosztuje ok.10 tys., otrzymałbym zwrot 5 tysięcy czyli w sumie wydałbym z własnej kieszeni 5 tysięcy. To ja mam w dupie takie dopłaty, kupię kocioł z zasobnikiem za 5 - 6 tys. Wydam tyle samo a będę mógł palić pelletem, ekogroszkiem oraz w razie potrzeby węglem i drewnem. Nie rozumiem dlaczego program nazywa się „Czyste Powietrze”, jakie to czyste powietrze? skoro ekogroszek to węgiel tylko że drobny a pellet to sprasowane odpady z różnym świństwem w postaci klei i chemii ?, co o tym sądzicie ?.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Kolega już chyba trochę lat żyje na tym świecie , w tym kraju ...
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony