dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 320
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    https://www.portalsamorzadowy.pl/och...ze,119057.html

    Ten program to jakiś absurd, dobrze że go olałem
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał toommm Zobacz post
    Kolega już chyba trochę lat żyje na tym świecie , w tym kraju ...
    No, trochę się już żyje.

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam czy komukolwiek w tym kraju udało się kiedykolwiek dostać jakąś opłacalną dla niego dotację ?
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  4. #44

    Domyślnie

    A ja juz mialem nadzieje. nawet zacząlem papierska wypełniać... Moze sie jeszcze zmotywuje dokoncze...
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    A ja juz mialem nadzieje. nawet zacząlem papierska wypełniać..
    Najpierw trzeba wypełnić i wysłać wniosek drogą elektroniczną ( http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/aktualnosci/20978) , jeśli masz silne nerwy to wytrzymasz, następnie należy wydrukować dwa komplety dokumentów. Jeden wysłać pocztą do Warszawy a drugi do oddziału regionalnego, teraz pozostanie Ci oczekiwanie czyli druga druga część horroru. Na razie WFOŚiGW w Warszawie wstrzymał od dnia 1 stycznia 2019 r. nabór wniosków.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał edwars Zobacz post
    Najpierw trzeba wypełnić i wysłać wniosek drogą elektroniczną ( http://www.wfosigw.pl/strona-glowna/aktualnosci/20978) , jeśli masz silne nerwy to wytrzymasz, następnie należy wydrukować dwa komplety dokumentów. Jeden wysłać pocztą do Warszawy a drugi do oddziału regionalnego, teraz pozostanie Ci oczekiwanie czyli druga druga część horroru. Na razie WFOŚiGW w Warszawie wstrzymał od dnia 1 stycznia 2019 r. nabór wniosków.
    Na razie jest kiepsko, ale nie chodzi mi o założenia programu (choć mogłoby być lepiej), tylko o sposób wprowadzenia i procedowania wniosków. Pewnie podobnie będzie z czekaniem na zwrot kasy....


    PS.
    A trzeci komplet do Torunia, czwarty do Strasburga, piąty do Waszyngtonu itd.

    Ja kojarzę, że tylko do właściwego urzędu wojewódzkiego trzeba wysłać, można chyba przez internet wszystko, ale to chyba EPUAP musi działać lub mieć podpis elektroniczny.

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał malachio
    Ja kojarzę, że tylko do właściwego urzędu wojewódzkiego trzeba wysłać, .
    W rozmowie telefonicznej powiedziano mi że jeden wniosek elektronicznie, drugi pocztą do Warszawy i trzeci do oddziału regionalnego, bałagan i to wszystko.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał edwars Zobacz post
    Czyste Powietrze”, jakie to czyste powietrze? skoro ekogroszek to węgiel tylko że drobny a pellet to sprasowane odpady z różnym świństwem w postaci klei i chemii ?, co o tym sądzicie ?.
    Swoją drogą głównym celem tego programu jest zmuszenie właścicieli do inwestycji oficjalnych z pominięciem szarej strefy. Daje do odprowadzony podatek dochodowy, VAT, podatek od pracy ludzkiej. Tu nie chodzi o zmianę jakości powietrza tylko o to żeby nakręcić obrót firmom.
    Dodatkowo oficjalnie musisz też kupić paliwo. Nie możesz palić drewnem z własnego lasu w piecu tylko należy kupić ten beznadziejny pelet.
    A na koniec jest cel polityczny sam w sobie. Bo to przecież politycy napisali takie wspaniałe ustawy.

    Tak się zastanawiam czy komukolwiek w tym kraju udało się kiedykolwiek dostać jakąś opłacalną dla niego dotację ?
    Zauważ że wszystko co jest dotowane przez Państwo Polskie z automatu staje się droższe, najlepszym przykładem są leki.
    Ostatnio edytowane przez Mendium ; 04-01-2019 o 10:07

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał edwars Zobacz post
    Na razie WFOŚiGW w Warszawie wstrzymał od dnia 1 stycznia 2019 r. nabór wniosków.
    Nie tylko w Warszawie! W całym kraju nabór wniosków jest wstrzymany, ze względu na konieczność dostosowania programu do wprowadzanej nowelizacji ustawy o podatku dochodowym.

    Nie wiadomo ile ma potrwać przerwa, na pewno kilka dni.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #50

    Domyślnie

    Jak tam pisałem i dzwoniłem to nie umieli mi odpowiedzieć na moje pytanie, tylko tłumaczyli jakoś pobocznie więc może zapytam tutaj.

    Kupiłem PC w październiku 2018r. firma podłączyła częściowo, wystawiła fakturę zapłaciłem przelewem ale wcześniej nie złożyłem wniosku - czyli mam rozumieć że dla mnie nie należy się już dotacja tak?

    Dlaczego o to pytam - bo w programie pisze, że inwestycja nie może być zakończona i nie wiem co mam przez to rozumieć... Kiedy można przyjąć że została zakończona?

    Jeśli instalatorzy przyjechali, zamontowali wszystko ale nie uruchomili urządzenia bo np. nie było wody użytkowej jeszcze doprowadzonej i ja im za to zapłaciłem bo dziwne by mieli czekać z tego powodu na pieniądze to inwestycja jest ukończona czy nie? Na fakturze nie mam, że jest to faktura częściowa, ale na kolejnej mogę mieć, że jest to faktura końcowa tylko pytanie jak ten projekt to rozpatruje?

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytałem kiedyś gościa od pompy o ten temat wg niego liczy się termin protokołu końcowego i wypełnienia karty gwarancyjnej.... Przecież można za pompę zapłacić 100% przed montażem a montaż można zrobić w następnym roku.... Ale urzędy wiedzą swoje.
    Dom wg projektu Dom w Kansas, OZC by Asolt 3,6 kW, powierzchnia użytkowa 120 m2, po podłogach 140 m2, ściany silikat 18 cm +25 cm 0,031 grafit, podłoga 20 cm 0,031 grafit, strop lane skosy ocieplone 20 cm styropianu grafit+ 15 cm Toprock 0,035,okna Vetrex V82 na szczelny montażu, podlogówka 17x2 Frankische, na dachu 7,2 kWs PV, pompa ciepla Samsung 6kW, wentylacja mechaniczna oparta na Thessla Green

  12. #52

    Domyślnie

    U mnie problem taki, ze karta gwarancyjna jest niby podbita z dnie dostarczenia pompy na budowę. Jak kupujesz kosiarkę to masz karte gwarancyjną z dniem zakupu a możesz ją uruchomić w sumie na przyszły rok no ale interpretacja interpretacji nie równa. Ja miałem wrażenie, że oni sami nie wiedzą czy można czy nie... Pewnie się tego już nie dowiem a szkoda :/

  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Wydajna mi sie ze wazny jest protokol odbioru lub inny dokument mowiacy ze prace sa zakonczone

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Ciekawe czy jest ktoś na tym forum, kto dostał dopłatę ?.

  15. #55

    Domyślnie

    Pisałem to już w innym wątku o CzP. Ludzie to jest program, który ma modernizować stare domy aby stały się ekologiczne/ciepłe a nie dotować nowe ekologiczne już domy i nowe pompy bogatym ludziom, których stać na ich zakup (budujesz dom czyli cię stać). Także skończcie już utyskiwać: "kupiłem pompę i teraz czuję się wyrolowany bo mi nie dali".
    Dom 290 m2 netto kubatura 695m3, obecnie węgiel 21kw w niedalekiej przyszłości Amerykański gaz OZC 15,9 kw . Grzejniki ok 80%+20% podłogówka III strefa klimatyczna. PV o uzysku ok 7500kWh/rok

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    Pisałem to już w innym wątku o CzP. Ludzie to jest program, który ma modernizować stare domy aby stały się ekologiczne/ciepłe a nie dotować nowe ekologiczne już domy i nowe pompy bogatym ludziom, których stać na ich zakup (budujesz dom czyli cię stać). Także skończcie już utyskiwać: "kupiłem pompę i teraz czuję się wyrolowany bo mi nie dali".
    Kolego hook01, z jakiej Ty się choinki urwałeś?, nie czytasz tego co piszesz?. Gdzie tu przeczytałeś że ktoś chce dotować nowy ekologiczny dom?, gdzie przeczytałeś że ktoś kupił pompę i czuje się wyrolowany?.
    A co to za tekst "" skończcie już utyskiwać "", skończymy jak będziemy chcieli a jak nie podoba Ci się dyskusja to nie czytaj.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bodega

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Konopki Male
    Kod pocztowy
    11-513
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ja też próbuje
    dostałem od nich takiego maila

    Szanowna/y Pani/Pan
    WFOŚiGW w Olsztynie informuje, że od dnia 2018-11-30 uległy zmianie proces rejestracji i zasady korzystania z konta beneficjenta w PORTALU BENEFICJENTA.
    Ważność konta bez pełnej aktywacji została wydłużona do 360 dni od daty rejestracji.
    Fundusz nie wymaga już dokumentów rejestracyjnych do pełnej aktywacji kont (proszę ich nie przysyłać).
    Pełna aktywacja konta nastąpi w chwili, gdy do Funduszu zostanie dostarczony wniosek o dofinansowanie i będzie podlegał ocenie lub system wykryje, że jest już Pan/i naszym beneficjentem.
    Po pełnej aktywacji konta otrzyma Pan/i drogą mailową informację zwrotną potwierdzającą aktywację konta w pełnym zakresie w PORTALU BENEFICJENTA Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie
    Jeżeli konto nie zostanie w pełni aktywowane po okresie 12-mcy zostanie wyłączone, a po upływie 13 miesięcy zostanie automatycznie usunięte z portalu (systemu informatycznego Funduszu).
    Aby ponownie aktywować wyłączone konto będzie potrzebny telefoniczny kontakt z biurem Funduszu.
    W sytuacji, gdy konto zostanie usunięte należy się ponownie zarejestrować w portalu beneficjenta.
    Przyznanie pełnych uprawnień do pracy w portalu (systemie informatycznym) nastąpi na okres 24 miesięcy, czas ten jest liczony od ostatniej aktywności na koncie. W przypadku blokady konta po tym okresie, konieczny jest kontakt z biurem Funduszu w celu ponownej aktywacji konta.
    W przypadku braku aktywności na koncie przez 36 miesięcy konto zostanie usunięte.

  18. #58

    Domyślnie

    Edwars: w innym wątku ludzie chcą wyciągnąć kasę na nowe domy. Tu koleś kupił zamontował ale i tak chciałby dostać kasę. Przecież jak kupował to był świadomy że kupuje za swoje a teraz szuka jakiś tam kruczków że tak naprawdę to nie zamontował bo (upraszczam "nie odkręcił do konca zaworu") i najlepiej jakby urzędnik pochylił się nad jego tokiem rozumowaniai żeby mu dali jednak kasę na tę pc. W programie jasno jest napisane co i jak z zakupami wstecznymi.
    Dom 290 m2 netto kubatura 695m3, obecnie węgiel 21kw w niedalekiej przyszłości Amerykański gaz OZC 15,9 kw . Grzejniki ok 80%+20% podłogówka III strefa klimatyczna. PV o uzysku ok 7500kWh/rok

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Teraz wszystko jasne.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Czyli nikt nie dostał ..
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony